آشنایی با جاذبه های انگلیس و فرهنگ آن

پرچم انگلیس

برای سفر و مهاجرت به یک کشور و به خصوص اقامت در آن کشور، یکی از مهم ترین چیز هایی که باید به آن توجه داشت فرهنگ و جاذبه های آن کشور می‌باشد. برای سفر، مهاجرت و اقامت دائم انگلیس نیز این قضیه صدق می کند و لازم است شما در مورد جاذبه های انگلیس و همچنین فرهنگ این کشور اطلاعاتی به دست آورید. این اطلاعات در مرحله ی اول به شما کمک می کند تا در مورد کشور مقصد خود بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید و در مرحله ی دوم هنگام عزیمت به این کشور، بتوانید راحت تر با شهروندان و فضای این کشور کنار بیایید و خود را با آن تطبیق بدهید.

جاذبه های انگلیس:

کشور انگلیس به عنوان یک کشور و تاریخی جاذبه های تاریخی فراوانی دارد. از طرفی این کشور، یک کشور شبه جزیره ای است و به همین خاطر جاذبه های طبیعی بسیار زیادی دارد. در ادامه به بررسی جاذبه های انگلیس خواهیم پرداخت.

برج لندن:

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که شیفته ی تاریخ و قدرت کشور انگلیس هستید، پیشنهاد ما به شما بازدید از برج ساعت لندن است. اکنون که هزار سال از زمان ساخت این برج توسط ویلیام فاتح می‌ گذرد، شما می‌توانید با خیال راحت وارد این برج شوید و از موزه ی آن بازدید کنید. برج لندن نماد شکوه و قدرت انگلیس محسوب می‌شود.

برج-لندن

کلیسای کانتربری:

همانطور که می دانید کشور انگلیس یک کشور مسیحی محسوب می شود در نتیجه در سراسر این کشور کلیساهای تاریخی فراوانی وجود دارد؛ اما داستان کلیسای کانتربری متفاوت است. 1500 سال پیش، اولین اسقف اعظم انگلیس، سنت آگوستین، مردم ساکن در این سرزمین که به آنگلوساکسون ها معروف بودند را به دین مسیحیت فراخواند. این دعوت دقیقا در مکان امروزی این کلیسای کهن صورت گرفته بود.

باغ وحش چستر:

درست است که کشور انگلیس را یک کشور تاریخی می دانیم اما باید گفت که این کشور، امروزه مدرن ترین کشور جهان محسوب می شود.  باغ وحش چستر با مساحت نزدیک به 130 هکتار، محل نگهداری بیش از 11000 حیوان می باشد. این باغ وحش در شهر چستر قرار دارد.

استون هنج:

همانطور که گفته شد کشور انگلیس یک کشور بسیار تاریخی است. استون هنج یکی از قدیمی ترین و تاریخی‌ترین بناهای اروپا و جهان است. این بنا در 4000 هزار سال پیش توسط مگالیت ها ساخته شده است. اگر به عظمت آنها بنگریم متوجه خواهیم شد که مگالیت ها چه کار سختی را انجام داده اند. استون هنج شامل سنگ های بسیار بزرگی است که کنار هم و روی هم چیده شده اند. برای بازدید از این مجموعه شما باید چند روز قبل از مسافرت خود، بلیط آن را رزرو کنید، چرا که این مکان به شدت شلوغ می باشد.

استون-هنج

موزه بریتانیا:

یکی از بزرگترین موزه های دنیا، موزه ی بریتانیا می باشد که بیش از 13 میلیون وسیله ی تاریخی در این موزه وجود دارد که اکثر آن ها از حکومت های باستانی نظیر مصر، آشور، بابل و … می باشد. این موزه به علاقه مندان به تاریخ پیشنهاد می شود.

ساعت بیگ بن:

شاید بتوان ساعت بیگ بن را یکی از مشهورترین جاذبه های انگلیس دانست. علی رغم این که 170 سال از ساخت این ساعت چهار طرفه توسط مهندس بنجامین هال می گذرد، اما کماکان در حال کار کردن است. نام دیگر این ساعت، برج الیزابت است که در کنار کاخ وست مینستر  قرار دارد.

سرزمین رویایی:

این اسم را در کشور خودمان هم شنیده اید. یکی از جاذبه های انگلیس، سرزمین رویایی است که در واقع یک شهربازی محسوب می شود. اگر دوست دارید فضای شهربازی هایی که در کارتون های دهه نود دیده اید را تجربه کنید، حتما به این شهربازی سر بزنید.

برج بلکپول:

سازندگان این برج، جیمز مکسول و چارلز توکه، در یکی از مصاحبه های خود گفته اند که این برج را با الهام از برج ایفل در فرانسه ساخته اند.  برج بلکپول بیش از 150 متر ارتفاع دارد و نزدیک به 150 سال پیش ساخته شده است.

برج-بلک-پول

جاذبه های انگلیس و فرهنگ این کشور:

فرهنگ مسئله ای است که حاصل هزاران سال همزیستی انسان ها در کنار یکدیگر است و ریشه ای تاریخی دارد. فرهنگ حاکم در کشور انگلیس نیز دارای بخش هایی است که در ادامه به آن می پردازیم.

زبان:

زبان این کشور، زبان انگلیسی است و 98 درصد مردمان انگلیس به این زبان صحبت می‌کنند. البته همانند بسیاری از زبان ها، این زبان نیز دارای گویش های متنوعی است.

مذهب:

طبق آخرین سرشماری های انجام گرفته، 30 درصد مردم انگلیس، آتئیست هستند و به عبارتی هیچ دینی ندارند. از 60 درصد باقی مانده اکثر قریب به اتفاق آنها، مسیحی هستند و افراد بسیار کمی نیز پیرو ادیان دیگر نظیر اسلام، هندوئیسم و … هستند.

london

آداب اجتماعی:

نحوه ی رفتار انگلیسی ها با افراد غریبه و آشنا متفاوت است. اگر از نظر یک فرد غریبه به مسئله نگاه کنیم، انگلیسی ها افرادی خشک و بی احساس و سرد هستند اما کافی است که اندکی شما را بشناسند و با آن ها آشنا باشید، نظر شما عوض خواهد شد.

در انگلیس صدا کردن افراد با نام کوچیک نوعی هنجارشکنی محسوب می شود و شما برای این کار باید از فرد مورد نظر اجازه گرفته باشید.

اگر به یک مهمانی دعوت شدید، بهتر است که برای میزبان کادو ببرید، چرا که این کار شما با خرسندی او می‌شود و این یک رسم متداول در انگلیس است.

سوال های شخصی مثل میزان حقوق و تحصیلات، ممنوع است.

چای بعدازظهر مسئله ی بسیار مهمی است. این موضوع آنقدر مهم است که در بسیاری از خانه های این کشور، اتاقی به اسم اتاق چای وجود دارد.

غذا:

این کشور از آنجا که یک کشور شبه جزیره ای است یکی از غذاهای محبوب اهالی آن، ماهی و چیپس است. هم چنین می توان از شامی تفت داده شده یا همان کباب یکشنبه نیز به عنوان غذای محبوب انگلیسیان یاد کرد.

خانواده:

در چند سال اخیر، خانواده در کشورهایی اروپایی افول کرده است و عملا می توان گفت چیزی به عنوان خانواده به معنای سنتی آن وجود ندارد. در انگلیس نیز به همین صورت است و بیشتر ازدواج سفید مطرح است.

england-family