آشنایی با جاذبه های بلژیک

belgium-flag

آشنایی با جاذبه های  بلژیک منجر می شود که هنگام سفر، با خیالی آسوده فرصت بازدید از مکان های دیدنی را داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم. ابتدا شما را با موقعیت جغرافیایی بلژیک آشنا کنیم. در ادامه موارد مهمی در مورد فرهنگ مردم این کشور به شما بگوییم ودر آخرین قدم برخی از معروف‌ترین جاذبه های بلژیک را نام ببریم.

موقعیت جغرافیایی بلژیک:

قبل از معرفی جاذبه های بلژیک باید بگوییم که این کشور در غرب قاره سرسبز اروپا واقع شده است. کشورهای اروپایی بسیاری مانند لوکزامبورگ، فرانسه و هلند در همسایگی آن قرار گرفته است.

فرهنگ مردم بلژیک یکی از جاذبه های بلژیک:

یکی از جاذبه های بلژیک این است که هر منطقه‌ای از این کشور فرهنگ مخصوصی دارد. به این معنا که برای مثال قسمتی از بلژیک که در همسایگی لوکزامبورگ قرار گرفته است. تحت تاثیر فرهنگ لوکزامبورگ است و یا مردمی که در همسایگی هلند قرار دارند. ویژگی های مردم هلند در خلق و خوی آنان به چشم می خورد.

خانواده در فرهنگ مردم بلژیک:

یکی از جاذبه های بلژیک، تعریف نهاد خانواده در این کشور اروپایی است. همانطور که بسیاری از افراد معتقدند. نهاد خانواده در اروپا ثبات و پایداری زیادی نسبت به کشورهای آسیایی را ندارد. ولی کشور بلژیک از این قاعده مستثنی است. مردم این کشور اهمیت بسیاری به خانواده می دهند. یکی از رایج ترین امور در بین اروپایی ها این است که بعد از سن 18 سالگی مستقل می شوند. حال وابستگی بلژیکی ها به خانواده به قدری زیاد است که پس از این سن در نزدیکی خانه والدین خود زندگی کنند.

مردم-بلژیک

جاذبه هایی از بلژیک که نمی توانید از خوردن آن بگذرید:

کاربناد فلاماند:

اگر به این کشور اروپایی سفر می کنید و قصد بازدید از جاذبه های بلژیک را دارید. حتما کاربناد فلاماند را امتحان کنید. این غذای بلژیکی  شباهت بسیار زیادی به استیک دارد. اگر از نحوه سرو آن بپرسید، باید بگوییم که نحوه سرو آن با سبزیجات و سیب زمینی پوره شده است.

استومپ:

در هنگام بازدید از جاذبه های بلژیک به هیچ وجه از خوردن این غذای محلی نگذرید. ماده اصلی تشکیل دهنده آن سیب زمینی است. ابتدا باید سیب زمینی را پوره کنید. در مرحله بعدی باید برخی سبزیجات مانند اسفناج و پیاز به آن اضافه کنید. در مرحله آخر طبخ استومپ نیز باید به آن خامه اضافه کنید و در نهایت آن را نوش جان کنید.

اندیو و هم گراتین:

این غذا به قدری در این کشور اروپایی رایج است که امکان ندارد. یک فرد بلژیکی در طول هفته یک بار این غذا را نخورد. ماده اصلی این خوراک نیز مانند استومپ سیب زمینی است. سیب زمینی در این خوراک به صورت پوره استفاده می شود. در نهایت این غذا با گوشت سرخ شده، رزماری و پنیر سرو می شود.

غذای-بلژِیکی

جاذبه های بلژیک برای گردشگران:

کلیسای خون مقدس یکی از جاذبه های بلژیک:

یکی از جاذبه های بلژیک این کلیسا قدیمی است. نام این کلیسا برگرفته از افسانه ای است که از قدیم الایام مردم آن ناحیه برای کودکان خود تعریف می کردند. روایت این داستان به این شکل است که جامی در محراب این کلیسا وجود دارد که خون حضرت مسیح درون آن ریخته شده است. بسیاری از گردشگران به ویژه گردشگران مسیحی به این دلیل از این مکان اعجاب انگیز دیدن می کنند.

واترلوی ناپلئون یکی از جاذبه های بلژیک:

یکی از جاذبه های بلژیک این مکان است. داستان های تاریخی نشان می دهد که در ناحیه مذکور که واقع در خاک بلژیک است، آخرین جنگ ناپلئون رخ داده است. اگر از نتیجه این جنگ می پرسید، باید بگوییم که ناپلئون در این جنگ شکست خورده و فرانسه فاتح بوده است.

کلیسای جامع سنت بوو یکی از جاذبه های بلژیک:

پنجره های رنگارنگ این کلیسا و نقاشی های موجود در آن، مهم‌ترین وجه تمایز آن با سایر کلیساها است. این مکان دیدنی در قلب شهر خنت قرار گرفته است.

جنگل هالریاس قطعه ای بهشت در قلب بلژیک:

یکی از جاذبه های بلژیک این جنگل است. اگر بگوییم که این جنگل قطعه ای از بهشت است، گزافه نگفته‌ایم. در تمامی فصول سال این جنگل زیبا است. اما در فصل بهار مملو از گل های بهاری است و فرصت مناسبی برای عکسبرداری از گونه های مختلف و منحصر به فرد گیاهان است. اما اگر در فصل پاییز و زمستان به بلژیک سفر می کنید. می توانید در فضای موهوم و مه گرفته این جنگل قدم بزنید و تجربه ای متفاوت را در خاطرات خود ثبت بکنید.

جنگل-هالریاس-بلژِیک

جاذبه های بلژیک یادگاری از دوره قرون وسطی:

یکی از جاذبه های بلژیک که با بازدید از آن می توانید از معماری قرون وسطی لذت ببرید. شهر تاریخی مشلان است. هنگام بازدید از این شهر فرصت دارید. از ساختمان های قدیمی که در یونسکو ثبت شده‌اند، دیدن کنید. یکی از جذابیت های این شهر تاریخی این است که هر روز صبح می توانید با نوای ناقوس های سر به فلک کشیده کلیسا بیدار شوید.

قلعه ی گراون استین یکی از جاذبه های بلژیک از دوران باستان:

در زمان یکی از پادشاهان بلژیکی، این مکان تاریخی ساخته شد. اما چرا این مکان به یکی از جاذبه های بلژیک تبدیل شد؟ در ابتدا این مکان دیدنی مخفیگاهی برای افراد سلطنتی در هنگام بروز جنگ بود. در واقع به نسبت ساختمان های دیگر ارتفاع بیشتری داشت و همین موضوع عامل انتخاب آن برای این دست از امور بود. جالب است بدانید که مردم، در آن زمان، گراون استین را جزو رمز آلود ترین مکان های شهر به شمار می آوردند. چرا که آگاهی از نحوه ساخت آن نداشتند و مهم تر از همه اجازه ورود به آن را نیز نداشتند.

دره موز یکی از جاذبه های بلژیک که نباید از دیدن آن بگذرید:

وقتی می گوییم این مکان یکی از جاذبه های بلژیک است. منظورمان صرفا مکانی سرسبز مانند جنگل ها یا آثاری باستانی نیست. در واقع این دره هم مکانی از دوران باستان است و هم مکانی سرسبز و دیدنی است. علاوه بر گردشگران مردم این کشور هم در روزهای تعطیل برای انجام ورزش و دوچرخه سواری به این دره می آیند. اگر می خواهید یک عکس یادگاری از سفر خود داشته باشید. حتما از طبیعت بکر به همراه سازه های باستانی دره موز برای ثبت عکس خود غافل نشوید.

قلعه-گراوین-استین