همه چیز درباره کارآفرینی در کانادا

canada

کارآفرینی در کانادا چه مزایایی دارد و شرایط آن چیست؟ کارآفرینان گروهی از افراد جامعه هستند که با استفاده صحیح و هدفمند از خلاقیت و استعدادهای خود به توسعه دنیای اطراف خود کمک می کنند. حضور کارآفرینان در هر جامعه ای ارزش دارد.

در سال های اخیر پذیرش استعدادهای کارآفرینی از جمله طرح های اشتغال مهاجران بوده که توسط کشورهای مختلف به ویژه کانادا اجرا شده است. ایده های کارآفرینی در بسیاری از ایالت های کانادا به خوبی مورد استقبال قرار می گیرد و امتیازات ویژه ای به صاحبان این ایده ها داده می شود. برای دریافت ویزای کارآفرینی در کانادا باید حداقل معیارهای تعیین شده توسط اداره مهاجرت کانادا را داشته باشید که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

سرمایه گذاری، مهاجرت و ثبات با کارآفرینی در کانادا

در سال های اخیر، درخواست مهاجرت در ایالت های مختلف کانادا افزایش یافته است. دلیل این امر را می توان پیشرفت سریع در بخش های مختلف صنعت و فناوری، کاهش چشمگیر رشد جمعیت و نیاز روزافزون به نیروی انسانی ماهر در این کشور دانست.

در هر یک از شهرهای مختلف این کشور، فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد که پله ای برای موفقیت محسوب می شود. سیاست ایالت جذب مهاجران با استعدادی است که قادر به ارائه ایده های کارآفرینی با بازده بالا هستند. بنابراین افراد با این ویژگی ها می توانند به عنوان یک نیروی ارزشمند ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

اخذ اقامت دائم کانادا

یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا که منجر به اخذ مجوز اقامت دائم در این کشور می شود، برنامه کارآفرینی در کانادا  است. بر اساس این قوانین، کارآفرینان برتر در صورت گذراندن مراحل انتخابی که توسط سرویس مهاجرت کانادا اعمال می شود، اجازه اقامت در کانادا را خواهند داشت.

شایان ذکر است که برنامه کارآفرینی در کانادا بسته به استان کشور متفاوت است. متقاضی باید طبق قوانین کشور انتخاب شده برای درخواست ویزای کارآفرینی آماده شود. ویزای تجاری کانادا در ابتدا به صورت موقت صادر می شود و یک سال پس از مطرح شدن ایده کارآفرین می تواند برای اقامت دائم اقدام کند. لازم به ذکر است که سودآوری یا عدم سوددهی بلندمدت ایده ارائه شده تاثیری در صدور ویزای کارآفرینی نخواهد داشت.

شرایط ویزای تجاری کانادا

برای دریافت ویزای کارآفرینی در کانادا، ابتدا باید طرح تجاری خود را برای ارزیابی به اداره مهاجرت ارسال کنید. پس از تایید پروپوزال شما، مراحل دیگر برای صدور ویزای کارآفرینی برای متقاضی آغاز می شود. هر استان و منطقه کانادا سیاست متفاوتی برای جذب کارآفرینان دارد. اما به طور کلی متقاضیان ویزای کارآفرینی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • یک طرح تجاری جامع و قانع کننده داشته باشید.
 • مدرک زبان در صورت نیاز
 • توانایی مالی برای زندگی و کار در کانادا تا زمانی که یک تجارت را راه اندازی کرده و از آن درآمد کسب کنید.

برنامه های کارآفرینی استانی کانادا

کشور پهناور کانادا در مجموع به 10 استان و 3 قلمرو وسیع تقسیم شده است. هر یک از این استان ها و مناطق با توجه به شرایط اقتصادی و منابع موجود در منطقه سعی در جذب نیروی کارآفرین دارند. متقاضیان کارآفرینی در کانادا پس از مطالعه دقیق هر یک از برنامه های استان و برآورده ساختن شرایط خود با معیارهای مشخص شده برای ویزای دولتی اقدام می کنند.

مراحل درخواست ویزای تجاری کانادا

اخذ ویزای کارآفرینی در کانادا و متعاقب آن اخذ اقامت دائم در آن کشور نیازمند تایید اداره مهاجرت و موسسات مربوطه است. برای پذیرش ایده خود، باید مراحل داده شده را با موفقیت انجام دهید.

 • یک برنامه اقدام جامع و منطقی با ایده های نوآورانه ترسیم کنید.
 • سفر چند روزه به ایالت و بررسی وضعیت منطقه
 • برای شروع یک کسب و کار، نامه علاقه مندی تهیه کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را تکمیل کنید.
 • مصاحبه با نماینده مسئول اداره مهاجرت
 • امضای اسناد نهایی و توافق نامه بین پیمانکار و نماینده دولت
 • صدور مجوز کار توسط دولت فدرال

مزایای مهاجرت از طریق کارآفرینی در کانادا

برنامه مهاجرت کارآفرینی یکی از بهترین ویزاهای دولت کانادا برای افرادی است که ایده های کارآفرینی دارند. در واقع می توان این را یک معامله دو طرفه دانست. زیرا پذیرفته شدگان در این طرح امکانات ویژه ای دارند که در اختیار آن ها قرار می گیرد. از طرفی ایده های ارائه شده به این کشور باعث بهبود اقتصاد کانادا می شود. از دیگر مزایای این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرونده های برنامه کارآفرینی سریع تر از سایر برنامه های مهاجرت بررسی می شود.
 • صدور مجوز اقامت دائم برای کارآفرینان و خانواده های آن ها
 • تولید ناخالص داخلی بالا، نرخ سود بانکی پایین و تورم پایین از دیگر مزایای سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا است.

نحوه دریافت ویزای تجاری کانادا

اولین قدم برای ورود به فرآیند درخواست ویزای کارآفرینی در کانادا، بررسی صلاحیت های خود است. برای این منظور باید بر اساس فاکتورهای داده شده حداقل امتیازی را که به شما تعلق می گیرد را دریابید. امتیازی که در این بخش به متقاضی تعلق می گیرد به سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدیریت، مهارت های زبانی و غیره بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تجاری کانادا

اخذ مدرک در برنامه کارآفرینی در کانادا پیش نیاز پذیرش نیست. در واقع این عامل در کنار سایر ویژگی های سنی و سابقه کاری در تصمیم گیری نهایی داوران تاثیرگذار خواهد بود.

سابقه کار برای ویزای کارآفرینی در کانادا لازم است

تجربه عملی یکی از عوامل مهم و موثر در ارزیابی صلاحیت متقاضی است. این پیشینه شامل اداره یک فروشگاه، یک دفتر تجاری، شرکت های خصوصی و غیره است.