بهترین مکان های تاریخی در اسپانیا

spain-flag-circle

در اسپانیا در میان میراث به جا مانده از سلت ها، رومی ها، عرب ها و پادشاهان کاتولیک، مکان های دیدنی مانند پل رومی کوردوبا، باسیلیکا سانتا اولالیا و ال اسکوریال وجود دارد. سایر مکان‌های محبوب شامل بلچیت، دیوارهای رومی لوگو و لاساگرادا فامیلیا شگفت‌انگیز است که در قلب کاتالونیا – بارسلون یافت می‌شود.

پایه و اساس فرهنگ مدرن اسپانیایی را رومی ها بنا نهادند. اسپانیا حتی زادگاه امپراتوران مهم روم مانند تراژان، هادریان یا تئودوسیوس اول بود.

در اوایل قرن هشتم، پادشاهی ویزیگوت – که جنوب اسپانیا را از رومیان گرفته بود – توسط خلافت اموی مورد حمله قرار گرفت و پس از آن مسلمانان بیش از 700 سال حکومت کردند. در این دوره، اندلس به یک مرکز بزرگ اقتصادی و فکری تبدیل شد. با این حال پادشاهی های مسیحی به زودی برای تسخیر مجدد سرزمین های اسپانیا اقدام کردند و از قرن شانزدهم بر یکی از بزرگترین و ثروتمندترین امپراتوری های جهان حکمرانی کردند.

با نمایش این میراث شگفت‌انگیز از طریق مکان‌های فرهنگی، بناهای دیدنی و تاریخی، راهنمای تخصصی را برای مکان های برتر تاریخی در این کشور گردآوری کرده‌ایم.

پل رومی کوردوبا در اسپانیا

پل رومی قرطبه – اسپانیا که در حدود سال 1140 توسط جغرافیدان عرب محمد الادریسی توصیف شده است، توسط رومی‌ها در قرن اول قبل از میلاد ساخته شد. این پل به جز زیبایی ظاهری که دارد، نقشی حیاتی در نبردهای شهر کوردوبا از جمله نبرد با پیتر بی رحم در دهه 1350 داشت.

پل رومی کوردوبا در قرن 1 قبل از میلاد ساخته شد و در 657 کیلومتری رودخانه گوادالکیویر قرار دارد. این پل دارای 16 طاق است که توسط تکیه گاه های نیمه استوانه ای نامنظم پشتیبانی می شود و طول آن 247 متر و عرض آن تقریبا 9 متر است.

الحمرا

الحمرا یا «قلعه سرخ» در گرانادای اسپانیا مجموعه ای باورنکردنی از کاخ های سلطنتی، مساجد، حمام ها، مغازه ها و ساختمان های دیگر است که توسط یک دیوار مستحکم 2 کیلومتری احاطه شده است. امروزه، الحمرا برای عموم باز است. می توانید از کاخ های آن، از جمله Palacio Nazaríes و کاخ قرن شانزدهمی چارلز پنجم، امپراتور مقدس روم، دیدن کنید. Alcazaba یا «ارگ» یکی دیگر از برجسته های الحمرا و عنصر اصلی استحکامات این مجموعه است.

این مکان تاریخی بر دو حیاط اصلی متمرکز شده است: صحن شیرها و صحن میرتلز. در حالی که موزه الحمرا همه چیز را از هنر ناصری گرفته تا یافته‌های باستان‌شناسی ارائه می‌دهد؛ باغ‌ها و ساختمان‌های زیبای جنرالیف نیز ارزش دیدن را دارند

کلیسای جامع سویل – اسپانیا

کلیسای جامع سویل سومین کلیسای جامع بزرگ جهان در اسپانیا، یک سایت میراث جهانی و محل استراحت کاشف استعماری، کریستوفر کلمب است. این کلیسا یک ساختار گوتیک چشمگیر و با مساحت کلی 11520 متر مربع است. حتی برخی استدلال می کنند که در مقایسه با حجم دیگر کلیساها، بزرگترین است.

این کلیسای جامع که در سال 1987 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت، یک مکان تاریخی باورنکردنی است. بازدیدکنندگان می‌توانند از فضای داخلی ساختمان، از جمله شبستان مرکزی آن که در ارتفاع چهل متری قرار دارد، بازدید کنند. با فضای داخلی پرآذین و طلایی و هشتاد کلیسای کوچک، مقیاس کلیسای جامع سویل به تنهایی، همراه با تاثیرات فراوان معماری، از گوتیک و باروک تا مدجار، بسیار دیدنی است. مقبره کریستف کلمب نیز برای گردشگرانی که برای دیدن آخرین محل استراحت این کاوشگر مشهور جمع می شوند، جذابیت زیادی دارد.

بازیلیکا سانتا اولالیا – مریدا

باسیلیکا سانتا اولالیا در مریدای اسپانیا یک کلیسای روم باستان است که بقایای آن در زیر کلیسای قرن هجدهم کنونی قرار دارد. همنام باسیلیکا سانتا اولالیا، دختری 13 ساله بود که در جریان آزار و شکنجه مسیحیان در زمان امپراتور دیوکلتیان، در آتش سوزانده شد. طبق افسانه، او در همان نزدیکی به خاک سپرده شده است.

ویژگی جالب کلیسای سانتا اولالیا دخمه ای است که در داخل آن می توانید 20 قرن تاریخ مریدا را از طریق مقبره های رومی، مقبره ای مهر و موم شده با موزاییک یا مقبره های دوره ویزیگوت که با سنگ مرمر مهر و موم شده اند، مشاهده کنید.

اسکوریال

ال اسکوریال که برای جشن پیروزی اسپانیا بر فرانسوی ها در نبرد سنت کوئنتین در نظر گرفته شده بود، بین سال های 1563 و 1567 توسط خوان باوتیستا د تولدو، معمار اسپانیایی که بیشتر دوران حرفه ای خود را در رم گذرانده بود، ساخته شد. این کاخ به عنوان کاخ پادشاه و مقر امپراتوری او بود.

باسیلیکا بخش مرکزی این مکان تاریخی است. در اینجا به مجسمه‌ها و نقاشی‌های زیبای مرمر سفید کارارا از ال گرکو، در میان هنرمندان اسپانیایی و فلاندری شانزدهم، هفدهم و هجدهم نگاه کنید.

موزه سفاردیک تولدو

موزه سفاردیک تولدو (Museo Sefardi) یک موزه ملی در اسپانیا است که به تاریخ، فرهنگ و میراث جمعیت یهودی شهر اختصاص دارد. از زمان روم تا اخراج یهودیان قرن پانزدهم، موزه سفاردیک تولدو تاریخ طولانی یهودیان در اسپانیا را پوشش می دهد. ساختمانی که موزه سفاردیک تولدو در آن قرار دارد، خود بخشی از این میراث بود که در قرن چهاردهم به عنوان کنیسه ساخته شد.

احتمالا، پیتر کاستیل به این دلیل اجازه ساخت کنیسه را داد تا قدردانی خود را از خدمات ساموئل ها-لوی به عنوان مشاور سلطنتی و خزانه‌دار نشان دهد. او همچنین ممکن است کنیسه را به عنوان نوعی غرامت برای تخریب جامعه یهودی در سال 1348 در جریان کشتارهای ضد یهودی در جریان  مرگ سیاه مجاز دانسته باشد. در هر صورت، ساموئل ها-لوی در نهایت لطف پادشاه را از دست داد و در سال 1360 اعدام شد.

قلعه باداجوز – اسپانیا

قلعه باداجوز – اسپانیا استحکامات متعلق به قرن دوازدهم است که توسط بریتانیا در طول جنگ شبه جزیره تصرف شد. این قلعه همانطور که اکنون به نظر می رسد توسط الموحدها در قرن دوازدهم ساخته شده است. اگرچه احتمالا از قرن نهم، زمانی که باداجوز تاسیس شد، وجود داشته است.

در طول جنگ شبه جزیره، بریتانیا 3 تلاش برای شکستن قلعه باداجوز در تصرف آن توسط فرانسوی ها انجام داد. سومین تلاش، معروف به نبرد باداخوز، بین 16 مارس و 6 آوریل 1812 انجام شد. یک نیروی انگلیسی-پرتغالی به رهبری آرتور ولزلی، دیوارهای ضخیم باداجوز را محاصره و در نهایت قلعه را شکست.