نکاتی که قبل از سفر به کانادا باید بدانید

canada

به فکر رفتن به کانادا در آینده نزدیک هستید؟ این کشور ممکن است با ایالات متحده مرز مشترک داشته باشد، اما از بسیاری جهات این کشور با همسایه خود متفاوت است. بنابراین، قبل از برنامه ریزی برای سفر به این کشور، چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

کانادا یک کشور بزرگ است!

در واقع کانادا بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان است. بنابراین، وقتی به این کشور می روید، انتظار نداشته باشید که بتوانید بیشتر کشور را در عرض چند هفته پوشش دهید. این کشور بزرگ است و سفر از شهری به شهر دیگر به معنای پیمودن مسافت های طولانی است. اگر زمان شما برای بازدید محدود است، بهتر است یک یا دو استان در کانادا را انتخاب کنید و از مکان های گردشگری در آن ها بازدید داشته باشید.

همچنین به خاطر داشته باشید که شهرهای آن بسیار گسترده هستند. بنابراین زمانی که هتل یا اقامتگاه دیگری را رزرو می‌کنید که به نظر می‌رسد به مکان‌های اصلی یا ایستگاه اتوبوس یا قطار نزدیک است، فاصله‌ها را دوباره بررسی کنید.

برای آب و هوای کانادا آماده باشید

یکی از نکات مهمی که قبل از رفتن به کانادا باید بدانید این است که حتی اگر در تابستان به این کشور سفر کنید، ممکن است شب ها در کوه ها سرد شود. در واقع آب و هوا از مکانی به مکان دیگر بسیار متفاوت است. سواحل بریتیش کلمبیا (خط ساحلی غربی کشور) در زمستان دماهای ملایم تری دارد، اما اگر در زمستان در هر جای دیگری از این کشور هستید، انتظار داشته باشید که بسیار سرد شود. یک کلاه پشمی گرم، دستکش های ضخیم و یک روسری برای پیچیدن دور صورت خود همراه داشته باشید.

این کشور دو زبان رسمی دارد

اکثر کانادایی ها انگلیسی را به عنوان زبان اول صحبت می کنند، اما فرانسوی، دومین زبان رسمی، زبان مادری حدود 20 درصد از جمعیت این کشور است. با توجه به اینکه این منطقه یک جامعه چند فرهنگی است، سطوح مختلفی از مهارت در آن زبان ها، لهجه های مختلف و بسیاری از زبان های دیگر را خواهید دید. زبان فرانسوی زبان غالب در استان کبک است. اما، توانگ و عامیانه کبکوا دنیایی دور از فرانسوی پاریسی است که ممکن است در مدرسه یاد گرفته باشید.

انعام دادن

انعام دادن در کانادا مشابه انعام دادن در ایالات متحده است. وقتی از پیشخدمت ها، آرایشگران، رانندگان تاکسی، کارمندان هتل و دیگران خدمات دریافت می کنید، از شما انتظار می رود که انعام بدهید. اگرچه انعام دادن اجباری نیست، اما در بیشتر موارد انعام در محدوده 15% تا 20%  استاندارد است.

برای افزودن مالیات بر فروش به صورت حساب های خود آماده باشید

این کشور یک مالیات بر فروش فدرال به همه کالاها و خدمات اضافه می کند و علاوه بر آن اکثر استان ها نیز مالیات خاص خود را دارند. این بدان معناست که بسته به جایی که در این کشور هستید، صورتحساب شما می تواند تا حدود 15 درصد مالیات داشته باشد. بنابراین وقتی چیزی را در یک فروشگاه می‌خرید، قیمتی که روی برچسب می‌بینید، قیمت نهایی نیست. اما انتظار داشته باشید که این مالیات ها به صورت حساب های رستوران، هتل و غیره شما اضافه شود.

درست مانند آمریکایی ها، کانادایی ها عاشق تبلیغات، فروش و پیشنهادات ویژه خود هستند. بنابراین همیشه قبل از خرید قیمت ها را مقایسه کنید. به عنوان مثال، قیمت بنزین می تواند به طور قابل توجهی از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر متفاوت باشد و تقریبا روزانه تغییر می کند.

مردمان این کشور مودب هستند

کانادایی ها به مودب بودن شهرت دارند. آن ها در انظار عمومی بسیار خوب رفتار می کنند و هر چیزی که تخریب کننده یا توهین آمیز تلقی شود مورد انزجار قرار می گیرد. از جمله: بریدن صف، ساختن صحنه، زنگ زدن، پرسه زدن، آشغال انداختن، مست بودن در ملاء عام. مردمان این کشور به بردباری معروف هستند و بسیار غیرقابل تقابل هستند. از نظر برخی ممکن است تا حدودی محتاطانه برخورد کنند و ببخشند حتی اگر نیازی به عذرخواهی برای چیزی نباشد!

انتظار خدمات مشتریان خوب را در این کشور داشته باشید

مشابه ایالات متحده آمریکا، کانادا یک جامعه مصرف کننده است و این بدان معناست که مشتری معمولا پادشاه است. اکثر فروشگاه ها هفت روز در هفته باز هستند و شب ها تا دیروقت بسته می شوند. رستوران‌ها همه رژیم‌های غذایی ممکن را برآورده می‌کنند و پیشخدمت‌ها رفتار دوستانه و توجه دارند. شماره های رایگانی برای صحبت با نمایندگان خدمات مشتری وجود دارد و هر سرویسی که نیاز دارید معمولا به خوبی کار می کند.

رانندگی در کانادا

به خصوص هنگامی که از ایالات متحده آمریکا به کانادا رانندگی می کنید، خوب است بدانید که محدودیت سرعت در این کشور متفاوت است. بنابراین قبل از شروع رانندگی، محدودیت سرعت محلی را بررسی کنید! مانند بسیاری از کشورها، هنگام رانندگی باید از تلفن همراه استفاده کرد و در این کشور نیز سیگار کشیدن در خودرو در صورتی که با کودک خردسال هستید، غیرقانونی است.

شرایط رانندگی در زمستان می تواند بسیار خطرناک باشد. هنگام خروج در هوای برفی مطمئن شوید که یک تلفن همراه شارژ شده و یک کیت اضطراری دارید. اگر ماشین شما برای رانندگی در زمستان آماده نیست، ماشینی را اجاره کنید که مجهزتر باشد.

شما به بیمه درمانی نیاز دارید

این کشور ممکن است به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی عالی خود شناخته شده باشد، اما این فقط برای کانادایی ها است. اگر در حین بازدید از این کشور آسیب دیدید و بیمه درمانی کافی ندارید، صورتحساب های پزشکی هنگفتی باید پرداخت کنید. بنابراین قبل از سفر به کانادا مطمئن شوید که بیمه مسافرتی دارید که هر گونه هزینه پزشکی در این کشور را پوشش می دهد!

سن قانونی نوشیدن الکل در کانادا 18 یا 19 سال است

بسته به استان، سن قانونی نوشیدن الکل در کانادا 18 یا 19 سال است. سن نوشیدن برای خرید مشروبات الکلی و آبجو نیز اعمال می شود که در اکثر نقاط کشور در فروشگاه های مشروب و آبجو مخصوص تعیین شده است، نه در خواربارفروشی ها یا فروشگاه های رفاه. از آنجایی که سن قانونی نوشیدن الکل در این کشور کمتر از ایالات متحده است، جوانان آمریکایی زیادی را در آن سوی مرز خواهید دید که به دنبال مهمانی هستند.

مطمئن شوید که اسناد سفر مناسب دارید

اگر شهروند ایالات متحده نباشید، معمولا برای ورود به کانادا به ویزا یا مجوز سفر الکترونیکی (ETA) نیاز دارید. آنچه شما نیاز دارید بستگی به گذرنامه ای دارد که دارید، بنابراین مطمئن شوید که مدت ها قبل از تاریخ سفر خود این را بررسی کنید. ETA  این کشور برای همه اتباع بدون ویزا به جز آمریکایی ها اجباری است. قبل از مسافرت به این کشور باید این را دریافت کنید. دریافت ETA یک فرآیند آنلاین ساده است که تکمیل آن تنها چند دقیقه طول می کشد.