راه های اخذ اقامت سرمایه گذاری در کانادا

canada

آیا می دانید اقامت سرمایه گذاری در کانادا چه شرایطی دارد؟ و راه های اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

دولت کانادا برای جذب سرمایه گذاری خارجی در جهت تقویت اقتصاد کشور، چندین برنامه مهاجرتی را برای افراد دارای سرمایه و کارآفرینان ارائه می دهد. دولت این افراد را تشویق می کنند که با سرمایه گذاری در کانادا در این کشور تجارت کنند و به آن ها مزایای مختلف ارائه می دهد. هدف دولت از پذیرش سرمایه گذاران توسعه اقتصادی، جذب استعداد، تجربه و نوآوری خارجی است.

سرمایه گذارانی که مایل به اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری هستند، می توانند با گسترش کسب و کار خود و بهره مندی از مزیت های آن در این کشور اقامت و شهروندی کانادا را دریافت کنند.

اخذ اقامت سرمایه گذاری در کانادا

افراد با ارزش خالص بالا می توانند علاوه بر اخذ اقامت در کانادا، کسب و کار خوبی راه اندازی کنند و از طریق برنامه های سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا به سود و افزایش سرمایه خود برسند. البته همه روش های سرمایه گذاری برای راه اندازی کسب و کار نیست، اما در برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا، باید به دولت وام دهید یا مبلغی را به موسسه ای که سرمایه گذاری را از طرف شما انجام می دهد، پرداخت کنید. در ادامه رایج ترین راه ها برای اقامت سرمایه گذاری در کانادا آورده شده است.

سرمایه گذاری با خرید ملک

خرید ملک در کانادا با توجه به مناظر شگفت انگیز این کشور، شیوه زندگی و ثبات سیاسی جامعه، مورد توجه افراد خارج از کشور قرار گرفته است.

نکته مهم دیگر در زمینه خرید ملک در کانادا این است که بازار بین المللی املاک در کانادا هنوز جوان است و در سال های اخیر عملکرد خوبی داشته است. قوانین و مقررات خرید املاک و مستغلات کانادا کاملا متفاوت است. بنابراین بسیار مهم است که خرید ملک در کانادا با تحقیقات قبلی انجام شود. به عنوان مثال، خرید املاک و مستغلات در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک برای خارجی ها بدون محدودیت امکان پذیر است.

بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارج از کشور اعمال کرده اند. در واقع خرید ملک در کانادا منجر به اقامت سرمایه گذاران در در این کشور نمی شود. بنابراین متقاضیان باید بدانند که اگر قصد اقامت در کانادا را دارند، بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدید مهاجرت کنند.

البته افراد غیر مقیم و مقیم کانادا باید هنگام فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود را به عنوان مالیات به دولت کانادا بپردازند. سرمایه گذاران خارجی باید 65 درصد از اعتبار خرید ملک تضمین شده را دریافت کنند و 35 درصد از اموال خرید سهام را به عنوان پیش پرداخت در دسترس قرار دهند. پروسه خرید ملک در کانادا و انتقال آن معمولا بین 60 تا 90 روز طول می کشد.

اقامت سرمایه گذاری در کانادا توسط برنامه های استانی

برنامه مهاجرت تجاری کبک – برنامه سرمایه گذاران یا QIIP به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از طریق این برنامه 1.2 میلیون دلار در اقامت دائم کانادا کسب کنند. داوطلبان این برنامه باید نمرات لازم را در شش فاکتور اصلی (تحصیلات – سوابق تحصیلی – سابقه کار اداری – سن – تسلط به زبان انگلیسی/فرانسوی – اقامت اقوام نزدیک در کبک) با حداقل امتیاز 40 و حداکثر امتیاز در این برنامه داشته باشند.

همه نامزدهای برنامه اقامت سرمایه گذاری در کانادا پس از بررسی اولیه برای مصاحبه دعوت خواهند شد.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استانی کبک به شرح زیر است.

دولت کبک سرمایه گذاری 1200000 دلار کانادا را تضمین می کند تا پس از 5 سال به طور کامل بازیابی شود.

پس از سرمایه گذاری در کبک نیازی به کار و نشان دادن نقش مدیریتی نیست.

اقامت شامل خانواده فرد می شود.

از دیگر مزایای اقامت دائم استفاده از خدمات بهداشتی در سطح جهانی، آموزش عمومی رایگان برای کودکان و دسترسی آسان به دانشگاه های بین المللی است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا ثبت شرکت است. شرکت های ثبت شده در کانادا یا یک شرکت فدرال یا استانی هستند. هر شرکت کانادایی برای ثبت نام به یک طرح تجاری موفق نیاز دارد. برای ثبت هر شرکتی در کانادا، سرمایه اولیه و رویه های تجاری استاندارد مورد نیاز است.

نکته اصلی این است که حداقل سرمایه گذاری در کانادا وجود ندارد. هزینه های ثبت شرکت صرفا هزینه های مصرف کننده مانند هزینه های ثبت علامت تجاری و غیره است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که با ثبت شرکت نزد اتباع خارجی اقامت نمی گیرند. به عبارت دیگر برای ثبت نام اقامت کانادا هزینه ای از شما دریافت نمی شود. در این کشور باید ثبت شرکت را با کارآفرینی تشخیص داد. شما با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهید کرد؛ اما با ثبت شرکت فقط می توانید تجارت خود را گسترش دهید.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

به طور کلی، همه ایالت های کانادا حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند، اما رایج ترین آن ها در بریتیش کلمبیا است. در 14 مارس 2019، این کشور اخیرا روش جدیدی را آزمایش کرد. به طور کلی دو روش رایج در این شهرستان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است.

200000 دلار سرمایه گذاری کانادایی (کارآفرینی در کانادا در بریتیش کلمبیا)

اما از این طریق باید 200000 دلار کانادا به شرکت و هزینه های تجاری خود انتقال دهید. به این ترتیب شخص باید حمایت مالی 600000 دلاری کانادا را به دولت نشان دهد. یک طرح کسب و کار یا طرح تجاری مورد نیاز است و فرد باید در سه سال گذشته دو سال تجربه مدیریت کسب و کار داشته باشد.

اما در آزمایشی 100,000 دلار کانادا، شخص باید از 300,000 دلار کانادا حمایت کند که باید 100,000 دلار برای کسب و کارشان هزینه داشته باشد. طرح کسب و کار نیاز دارد که فرد در 5 سال گذشته 4 سال سابقه مدیریت مرتبط داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی، می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سرمایه گذاری با خرید اوراق قرضه دولتی

کانادا، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان، در سال 2017 به عنوان تولید ناخالص داخلی 1.65 تریلیون دلار درآمد داشته است. در نتیجه سرمایه گذاران تلاش می کنند به روش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری کنند.

یکی دیگر از راه های اقامت سرمایه گذاری در کانادا، خرید سهام و اوراق قرضه به روش های مختلف است. سهام و اوراق قرضه کانادا را می توان مستقیما از بورس اوراق بهادار (TSX) یا بورس ملی کانادا (CSE) از طریق صندوق های ارز خارجی یا از طریق صندوق های سپرده گذاری آمریکایی (ETF) خریداری کرد.

خرید اوراق قرضه برای سرمایه گذاری در کانادا مزایا و معایب مختلفی دارد، اما نکته اینجاست که از نوامبر 2017، دولت کانادا خرید اوراق قرضه را دور از دسترس بسیاری از شهروندان دیگر قرار داده است. در نتیجه بسیاری از افراد نمی توانند با خرید اوراق در این کشور سرمایه گذاری کنند. بنابراین توصیه می شود متقاضیان به دلیل شکست این روش و شانس کم موفقیت از سایر روش های سرمایه گذاری مهاجرت کنند.