مهاجرت به سوئیس آری یا خیر؟

swiss flag

راه های مهاجرت به سوئیس بسیار زیاد است. این کشور اروپایی امکانات خارق العاده ای دارد. به همین دلیل مهاجران زیادی هر ساله به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور محبوب در غرب قاره سرسبز اروپا قرار گرفته است.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل:

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل برای بسیاری از افراد دست نیافتنی به نظر می رسد. چرا که سه زبان رسمی در این کشور وجود دارد. ولی برخی از عوامل که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. باعث محبوبیت این کشور شده است. برای مثال ثبات اقتصادی این کشور موجب آرامش و اطمینان خاطر دانشجویان و دانش آموزان سایر کشورها است. از همه مهم‌تر مهاجرت به سوئیس از این طریق امکان کار نیمه وقت به مهاجران را فراهم می کند. یکی از نکات مهم دیگر در این حوزه این است که شما با تحصیل در این کشور زیبا می توانید بدون نیاز به ویزا به اکثر کشورهای اروپایی سفر کنید.

تحصیل در مدارس سوئیس:

مهاجرت به سوئیس برای تحصیل در مدارس آن امری رایج بین مهاجران است. مدارس این کشور اروپایی امکانات زیادی دارد و به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس عمومی در این کشور رایگان است. اما برای تحصیل در مدارس خصوصی باید هزینه بالایی بپردازید. یکی از عواملی که می تواند موجب پذیرش شما در برترین دانشگاه ها شود. تحصیل در مدارس این کشور است. چرا که سطح علمی تحصیلات بسیار بالا است. اگر قصد تحصیل در سوئیس را دارید خوب است، بدانید که مدارس به دو مقطع دبستان و دبیرستان تقسیم می شوند. اگر در باب مدت زمان این دو مقطع سوال دارید، باید بگوییم که در مجموع نه سال زمان نیاز است تا شما مدرک دیپلم را دریافت کنید.

پاسخ به برخی سوالات در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس:

یکی از نکاتی که هنگام مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در مدارس این کشور مورد سوال قرار می گیرد. این است که آیا برنامه درسی در تمامی ایالت های این کشور یکسان است یا خیر؟

خیر. یکسان نیست. هر ایالت برنامه درسی متفاوتی در نظر گرفته است. همانطور که گفتیم یکی از مشکلات تحصیل در سوئیس این است که سه زبان اصلی در این کشور وجود دارد. در هر ایالت یکی از این زبان ها رایج است. به همین  دلیل برنامه تحصیلی نیز  در تمامی ایالت ها یکسان نمی باشد.

آیا مدارس سوئیس خدماتی نظیر خوابگاه دانشجویی ارائه می دهند:

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی ها هنگام مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل این است که آیا مدرسه مربوطه خوابگاه دارد یا خیر. اکثر مدارس این کشور مجهز به خوابگاه نیستند. پس بهتر است. پیش از اقدام به این نکته توجه کنید. یکی از راه حل ها در این زمینه این است که با یک خانواده سوئیسی زندگی کنید. این فرصت امکان تقویت زبان این کشور را برای مهاجران تقویت می کند.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور:

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور باعث می شود، شانس تحصیل در برترین دانشگاه های دنیا را داشته باشید. در ادامه دو دانشگاه معروف را نام می‌بریم.

مهاجرت به سوئیس برای تحصیل در دانشگاه زوریخ:

تحصیل در دانشگاه زوریخ به شما این امکان را می دهد تا از امکانات زیادی به صورت رایگان بهره مند شوید. برای مثال استفاده از کتابخانه ها و بسیاری از مراکز عمومی برای شما رایگان است. اما پیش از هر اقدامی توجه داشته باشید که تمامی دوره در مقطع لیسانس به زبان آلمانی ارائه می شود. ولی برای مقطع کارشناسی ارشد شما می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

مهاجرت به سوئیس برای تحصیل در دانشگاه ژنو:

مهاجرت به سوئیس و تحصیل در دانشگاه مذکور مناسب دانشجویانی است که علاقه مند به علوم انسانی هستند. چرا که بسیاری از رشته های مرتبط به علوم انسانی در دانشگاه ژنو ارائه می شود. ولی توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی اخذ مدرک در حوزه زبان فرانسه الزامی است. در مقطع کارشناسی ارشد هم دقیقا شرایط مانند دانشگاه زوریخ می باشد.

تحصیل-در-سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کار:

مهاجرت به سوئیس از این طریق به این دلیل محبوب است که مالیات در این کشور مقرون به صرفه است. اما پیش از هر اقدامی شما نیازمند مجوز کار هستید. اما توجه کنید. دریافت اقامت سوئیس با روش مذکور در صورتی امکان دارد که شما مهارت خارق العاده‌ای داشته باشید. چرا که از هشت سال پیش تا به امروز سیاست این کشور نسبت به مهاجران تغییر کرده است. در واقع برای حضور در این کشور نیاز است شما از برترین افراد باشید تا بتوانید از فیلتر سخت سوئیس برای مهاجران بگذرید. اگر شرایط مذکور را دارید. به علت حقوق بسیار بالا و خدمات خوب این کشور هرگز از تلاش برای دریافت مجوز کار  نگذرید.

مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کار به چه مدارکی نیاز دارد:

مهاجرت به سوئیس و یا هر کشور دیگری از طریق آگهی های بین المللی کار نیازمند یک نامه است. در این نامه باید اثبات شود که هیچ شهروند اروپایی شرایط حضور در این شغل را ندارد. پس از آن نیاز است مدارک شناسایی و رزومه مرتبط داشته باشید. در نهایت نیاز است یک کارفرما در این کشور نامه ای مبتنی بر اینکه به نیرویی با شرایط شما برای ارتقای شغل خود نیاز دارد، بنویسد. این نکته هم فراموش نکنید که به گواهی سلامت جسمانی و روانی برای حضور در هر جایگاه شغلی در این کشور اروپایی نیاز دارید.

کار-در-سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری:

مهاجرت به سوئیس با این روش فواید بسیاری دارد. اما یکی از مهم ترین معایب این راه مهاجرت این است که شما نمی توانید ملکی خریداری کنید. ولی این تنها پاشنه آشیل مهاجرت از راه سرمایه گذاری نیست. نیاز است. شما سرمایه بسیار بالایی بیشتر از اغلب کشورهای اروپایی داشته باشید. و در آخر خوب است بدانید که  بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور کار آفرینی است.

نرخ بیکاری در کشور زیبای سوئیس:

مهاجرت به سوئیس باعث می شود فرصت زندگی در کشوری را داشته باشید که نرخ بیکاری بسیار کمی نسبت به سایر کشورهای همسایه دارد. به عبارتی دیگر نرخ بیکاری در این کشور کمتر از پنج درصد می باشد. پس در صورتی که فردی متخصص باشید. در این کشور حتما کار مناسبی پیدا می کنید.