سفری کوتاه به شهر بارسلونا

spain-flag-circle

شهر بارسلونا یکی از زیباترین شهرهای جهان است. به همین دلیل در این نوشته تصمیم گرفتیم، اطلاعاتی در مورد آن ارائه دهیم و سفری کوتاه به آن داشته باشیم تا بتوانید پیش از سفر اطلاعات مفیدی در مورد جاذبه های گردشگری این شهر بدست آورید.

موقعیت جغرافیایی شهر بارسلونا:

شهر بارسلونا در ابتدا پیش از میلاد حضرت مسیح محل زندگی رومیان بوده است. اما در قرن سه میلادی مسیحیان توانستند این شهر را تسخیر کنند. همانطور که می دانید در زمان های گذشته راه های دریایی اهمیت خارق العاده ای داشتند. این شهر هم راه های دریایی زیادی دارد و به همین دلیل رونق اقتصادی خوبی داشت. در قرن نوزده تحولات زیادی در اقتصاد و زندگی تمامی مردم جهان رخ داد. صنعت معنی نوین و گسترده تری پیدا کرد و این تاثیرات باعث شد، این شهر ساحلی نیز در صنعت کاشی سازی پیشرفت زیادی داشته باشد و بسیاری از ساختمان هایی که امروزه گردشگران آرزوی بازدید آن را دارند ماحصل پیشرفت این پیشه در آن زمان بوده است.

گوتیک قلب تپنده شهر زیبای بارسلونا:

اگر از طرفداران شهر بارسلونا باشید، حتما نام این محله را شنیده اید. یکی از اتفاقات مهمی که در قرن نوزده، در این شهر ساحلی رخ داد، این بود که بسیاری از ساختمان های شهر تخریب شد و سپس تحت تاثیر معماری نوین آن زمان ساخته شد. اما این محله معروف، دست نخورده باقی ماند و همین مسئله سبب تمایز آن شده است. بدین معنی که با بازدید از آن می توانید از سبک زندگی و معماری اسپانیایی‌ها تا قبل از قرن نوزدهم آگاه شوید.

بارسلونا-اسپانیا

در گوتیک استفاده از ماشین ممنوع است:

سفر به شهر بارسلونا به شما اجازه می دهد تا بدون هیچ کم و کاستی فرصت زیستن برای چند ساعت در زمان قرون وسطی را با بازدید از محله باستانی گوتیک بدست آورید. چرا که تمامی موزه ها و جاذبه های دیدنی محله مذکور، یادگاری از آن زمان است و برای آسیب ندیدن این محله زیبا به هیچ وجه نمی توانید از اتومبیل برای بازدید استفاده کنید.

شهر بارسلونا زیستگاه قدیمی یهودیان:

همانطور که در ابتدا گفتیم، در شهر بارسلونا قبل از مسیحیان، رومیان زندگی می کردند. در آن زمان قسمتی از محله تاریخی و منحصر به فرد گوتیک مخصوص یهودیان بوده است. آنان از قشر ثروتمند جامعه بودند و اغلب یا تاجر بودند و یا در دربار مشغول به فعالیت بودند. اما در ابتدای ورود مسیحیت بسیاری به جدال با یهودیان این شهر پرداختند و آنان را از بارسلونا بیرون انداختند. اما امروزه قدیمی ترین محل عبادت یا همان پرستشگاه این دین از ادیان ابراهیمی در این شهر بازسازی و تبدیل به موزه ای برای بازدید عموم شده است. اگر فرصت سفر به بارسلونا را داشتید حتما در محله قدیمی یهودی نشین، سراغ عتیقه فروشان یهودی بازمانده از آن زمان را بگیرید. چرا که در این مغازه ها می توانید، اطلاعات دقیق تری از سرگذشت و سبک زندگی آن مردم بدست آورید.

کلیسایی به قدمتی نزدیک به هشت قرن در شهر بارسلونا:

در شهر بارسلونا کلیساهای زیادی وجود دارد. ولی این کلیسا از سایر موارد قدیمی تر است. اگر بخواهیم از معماری آن بگوییم، باید گفت که دارای مناره های تیز و بلندی است که بر روی یک ساختمان سفید رنگ استوار شده اند. این کلیسای هشتصد ساله باغی دلگشا و بزرگ دارد که توجه بسیاری از گردشگران را همواره به خود جذب می کند. نزدیک به سیزده غار در این مکان مذهبی  وجود دارد که هر کدام محل پرستش افراد خاصی بوده است.

موزه پیکاسو یادگاری از این نقاش در شهر بارسلونا:

اگر به هنر نقاشی علاقه مند هستید، این موزه  برای شما ساخته شده است. این نقاش بزرگ اسپانیایی در شهر بارسلونا بزرگ شده است و بیشتر آثار او از تمامی سال های زندگی اش در این مکان قرار گرفته است و پدیده مذکور این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید سیر تحولات پیکاسو در زمینه هنر را مشاهده و از او الهام بگیرند

پارک گوئل جاذبه ای متفاوت در شهر بارسلونا:

در هنگام طراحی این پارک خارق العاده،  نخستین قصد طراح آن این بوده است که تبدیل به مکانی برای تفریح اختصاصی افراد شود، به همین دلیل او طرح ساخت بیش از پنجاه خانه بر روی یک تپه را در سر خود می پرورانده است. ولی متاسفانه این طراح که گوئل نام داشت فوت می کند و خانواده اش ایده پر سود اقتصادی او را دنبال نمی کنند و این پارک را وقف عموم می کنند. همانطور که گفتیم، این پارک روی تپه بزرگی واقع شده است. پس برای رسیدن به آن نیاز است که نزدیک به یک کیلومتر پیاده روی کنید. البته جهت سهولت گردشگران، سرویس های برای حمل نقل به این مکان تفریحی نیز در سال های اخیر در نظر گرفته شده است.

آب‌نمایی با قدمت بیش از نود سال در شهر بارسلونا:

یکی از جاذبه های شهر بارسلونا این مکان است. هر ساله در اطراف آن نمایشگاه ها و فستیوال های زیادی برگزار می شود. اگر در فصل تابستان به این شهر ساحلی سفر می کنید حتما از این آب‌نما دیدن کنید. چرا که به شما این فرصت را می دهد تا نمایشی دیدنی از رنگ و موسیقی را تجربه کنید. اما در فصول دیگر سال امکان بازدید از این امکان تنها در دو روز از هفته امکان پذیر است.

بازدید از سواحل شهر ساحلی بارسلونا:

از ابتدای نوشته به این نکته تاکید کردیم که شهر بارسلونا، شهری ساحلی است. در این قسمت نیز می خواهیم یکی از معروف ترین مکان های دیدنی این شهر که برای بازدید از آن نیاز نیست هزینه ای بپردازید را معرفی کنیم. ساحل بارسلونتا یکی از اماکن دیدنی این شهر است که به گردشگران این اجازه را می دهد تا بتوانند تجربه شنا و موج سواری در سواحل بی نظیر دریای مدیترانه را بدست آورند. اگر طرفدار غذاهای دریایی هستید، هم این ساحل انتخاب مناسبی است. چرا که رستوران های اطراف ساحل همه روزه غذای تازه دریایی سرو می کنند