سواحل مورد علاقه در شمال اسپانیا

spain-flag-circle

بهترین سواحل شمال اسپانیا کدامند؟ شاید نتوان پاسخ درستی به این سوال داد؛ زیرا این یک سوال سلیقه ای است و افراد انتظارات مختلفی از گردش در ساحل دارند. علاوه بر این، وضعیت آب و هوا در روزی که برای گردش انتخاب شده یا اینکه چقدر ساحل در یک روز خاص شلوغ است، تفاوت زیادی در نظرات مردم ایجاد می کند. آنچه در این مقاله معرفی می کنیم گزیده ‌ای از سواحل برتر است.

پلایا امریکا، Nigran، استان پونتودرا، گالیسیا – اسپانیا

بدون شک، پلایا آمریکا یکی از قابل توجه ترین سواحل ریاس بایکساس است. موقعیت مکانی آن گرما را فراهم می کند که در شمال موضوع بی اهمیتی نیست. این ساحل در امتداد بخش مرکزی یک خلیج زیبا به شکل حرف “C” امتداد دارد که از آن جنگل Monteferro کاملا قابل مشاهده است (اگر مه وجود نداشته باشد). در سمت راست جزایر Stelae و Baiona معروف در سمت چپ قرار دارند. اگر با بچه ها می روید، قطعا این ساحل ایده آل برای آن هاست.

ساحل رودز، جزایر سیس، استان پونتودرا، گالیسیا

اگر می خواهید به جزایر سیس بروید، نمی توانید در آنجا شنا کنید و دسترسی فقط برای تعداد محدودی از افراد امکان پذیر است. توجه داشته باشید که Playa de Rodas یا ساحل رودز در سال 2007 برنده جایزه بهترین ساحل جهان شد. اولین چیزی که عاشق آن خواهید شد ظرافت شن و رنگ بسیار سفید آن است. نگاه کردن به سمت ویگو در دوردست و محاصره شدن در طبیعت وحشی باعث می شود که بخواهید به سایر عرض های جغرافیایی گرم تر بروید.

ساحل کارنوتا، استان کورونیا، گالیسیا

این ساحل در اسپانیا با بیش از 7 کیلومتر شن های سفید، طولانی ترین ساحل در گالیسیا در نظر گرفته می شود. این منطقه در یک خط ساحلی تقریبا بدون تغییر با گیاهان بومی و منطقه وسیعی از تپه‌های شنی که با بیشه‌های جنگلی، چمن‌زارها و مزارع زیرکشت اطراف تعامل دارند، گسترش می‌یابد.

منطقه پلیاس و کوواس، ویویرو، استان لوگو، گالیسیا

منطقه (ah-RAY-ah)، در زبان گالیسی به معنای «شن» است. این ساحل با ساختمان های بسیار کمی در اطراف، کوه های پر درخت به هر کجا که نگاه می کنید، (حتی زمانی که به دریای روبروی خود نگاه می کنید)، بسیار زیباست. این ساحل از شمال به جنوب در داخل خور ویویرو امتداد داشته و در 4 کیلومتری شمال شهر قرار دارد. ساحل بزرگ دیگر در Viveiro “a Praia de Covas” است که تنها در 2 کیلومتری Viveiro قرار دارد، اما بیشتر شهری است و به سمت شمال گسترش می یابد. این واقعیت که این دو ساحل در داخل خور قرار دارند، تاثیر زیادی بر آن ها دارد؛ زیرا مستقیما در معرض تاثیرات دریای کانتابریا نیستند.

Playa de Penaronda، Castropol، آستوریاس

مصب رودخانه Eo (یا Ribadeo) در اسپانیا بین آستوریاس و گالیسیا به سمت دریای کانتابریا امتداد دارد. با ادامه مسیر شرق خور برای چند کیلومتر در حالی که به سمت شمال در امتداد سواحل آستوری نگاه می کنید، ساحل پناروندا را خواهید دید. این ساحل بهشتی برای موج سواران و دوستداران طبیعت است. از این محیط به خوبی مراقبت می شود و دسترسی از طریق راهروهای چوبی که بین تپه های شنی و جنگل های کاج قرار دارند، فراهم شده است. بدون شک، با توجه به وسعتش، ساحلی باشکوه برای قدم زدن در آن است. توصیه می کنیم از هرمیتاژ San Lorenzo-Santa Gadea  بالا بروید که در آنجا از مناظر عالی ساحل و فراتر از آن لذت خواهید برد.

ساحل Barayo، Valdes، Asturias

این ساحل زیبا در جز مناطق حفاظت شده طبیعی در اسپانیا قرار دارد که شامل یک ساحل L شکل، یک منطقه تپه شنی و باتلاق است. دسترسی های عابر پیاده از پارکینگ هایی شروع می شود که در بالای دو تپه ای که منطقه رزرو را احاطه کرده اند، قرار دارند. قبل از رسیدن به ساحل ماسه ای، می توانیم از مناظری که در جهت باز آن به سمت دریای کانتابریا به ما ارائه می شود، لذت ببریم. وجود آن در کنار صخره های ناهموار آن را به ساحلی عالی برای موج سواران و طبیعت گرایان تبدیل کرده است.

ساحل سکوت، کودیلو، آستوریاس – اسپانیا

این ساحل زیبا با نام‌های Gavieiru و Gavieiro نیز در پای یک دیوار صخره‌ای چشمگیر قرار دارد و در نگاه اول ممکن است تصاویری از ساحل شمال غربی ایرلند را به یاد بیاورید. وجود صخره باعث شده در ساحل عمدتا سنگ های گرد و کوچک وحود داشته باشد.

رودیلز، ویلاویسیوسا، آستوریاس

ساحل رودیلز – اسپانیا در بین مردم محلی بسیار محبوب است. این ساحل بزرگ و طولانی توسط جنگل اکالیپتوس محافظت می شود. این یک ساحل برای پیاده روی از صخره ها در از سمت شرق، تا جایی که رودخانه Villaviciosa به دریا می ریزد، ایده آل است. اگر کسی به فکر این است که در ساحل از درختان سیب محلی  لذت ببرد، رودیلز یک مکان عالی است.

توریمبیا، لینز، آستوریاس

ساحل توریمبیا به راحتی قابل دسترسی است. اما بدون شک، جاذبه اصلی آن زیبایی طبیعت اطراف است که انسان را به یاد فیلمی می اندازد که در آن یک کشتی نیروی دریایی سلطنتی در خلیجی زیبا و منحنی لنگر انداخته و اطراف آن را پوشش گیاهی سرسبز احاطه کرده است. آب های اطراف پالتی از رنگ ها را ایجاد می کنند که مشخص نیست سبز یا آبی است.

سومو، سومو، کانتابریا

ساحل سومو  در سمت دیگر خلیج سانتاندر – اسپانیا واقع شده است و با هر تاکسی قایق که هر 30 دقیقه بندر را ترک می کند، قابل دسترسی است. این ساحل بزرگی است که سمت غربی آن شهر سانتاندر قرار دارد و کاخ معروف Magdalena  در آن سوی خلیج قابل مشاهده است. مزیت دیگر این است که اگرچه یک محیط شهری با چند رستوران و هتل در نزدیکی آن وجود دارد، اما به دلیل وجود تپه‌های شنی که ساحل را از شهر جدا می‌کند، تقریبا از ساحل جدا هستند. این به مسافران ساحل اجازه می دهد تا بدون از دست دادن تماس با تمدن، از ساحل باشکوه و وسیع لذت ببرند.

نوجا، نوجا، کانتابریا

ساحل نوجا از نوجا تا پونتا دل بروسکو در شرق امتداد دارد. این ساحل گسترده، در دسترس و نه چندان شهری است، اما با بسیاری از خدمات به راحتی در دسترس است و جنگل ها و جاذبه های طبیعی زیادی در اطراف دارد.