محبوب ترین فستیوال های کانادا

canada

کانادا علی رغم وسعت کوچکش یکی از متنوع ترین کشورهای جهان است که فستیوال ها و جشن های فرهنگی بسیار متنوعی دارد. چندین جشنواره در این کشور در طول سال برگزار می شود که صدها و هزاران گردشگر و بازدید کننده را در سراسر جهان به خود جذب می کند.

در زیر برخی از جشنواره های محبوب کانادا آمده است که باید در سفر به این کشور در آن ها شرکت کنید.

فستیوال های برتر کانادا

تقریبا غیرممکن است که تصمیم بگیرید کدام یک از فستیوال های کانادا بهترین است، بنابراین این موارد به ترتیب اهمیت فهرست نشده اند.

جشن نور ونکوور

جشن نور ونکوور با نام جشن نور هوندا نیز شناخته می شود. این جشن یک مسابقه آتش بازی موسیقی سالانه در ونکوور کانادا است که در طول تابستان به مدت سه یا چهار شب افق ونکوور را با رنگ های دیدنی روشن می کند. این جشنواره در سال 1990 با عنوان «سمفونی آتش» آغاز شد و طولانی ترین جشنواره آتش بازی فراساحلی جهان است.

تا زمانی که جشن نور هوندای ونکوور را تجربه نکرده باشید، آتش بازی ندیده اید. این یکی از رویدادهای تابستانی شهر است. این جشنواره در پایان ماه جولای به مدت سه شب آسمان خلیج انگلیسی را روشن می کند. همراه با خود آتش بازی، جشن نور ونکوور هر شب با یک جشنواره موسیقی همراه در ساحل سانست آغاز می شود.

ازدحام کلگری

در میان جشنواره های دیگر در کانادا، این رویداد به سال 1886 باز می گردد، زمانی که انجمن کشاورزی کلگری و منطقه اولین نمایشگاه خود را برگزار کرد. این رویداد که هر ماه جولای در کلگری برگزار  می شود، یکی از شناخته شده ترین رویدادهای کانادا است.

این رودئوی ده روزه آلبرتا بیش از یک میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند. این منطقه بزرگ ترین شهر برای رویدادهای رودئو، رژه، کنسرت، نمایش صحنه و موارد دیگر است. این یکی از رویدادهایی است که در آن می توانید در لباس گاوچران بپوشید و در شهر قدم بزنید.

برای بسیاری از مردم، کلگری مترادف با “Stampede” است، یک بازی عجیب و غریب 10 روزه در هر ژوئیه که خانواده های محلی و بازدیدکنندگانی از سراسر جهان جذب می کند. بسیاری به طور خاص برای مسابقات هیجان‌انگیز به کلگری و بسیاری برای نمایشگاه‌های کشاورزی و کنسرت‌هایی با افسانه‌های کشور و خانواده سلطنتی راک می‌آیند.

جشنواره جاز مونترال کانادا

یکی دیگر از فستیوال ‌های بسیار معروف که سالانه در مونترال برگزار می‌شود، جشنواره جاز است. این یک رویداد سالانه 10 روزه است و تقریبا میزبان بیش از 500 کنسرت است که اکثر آن ها رایگان هستند.

بیش از 2 میلیون دوستدار موسیقی در کبک به این موسیقی عجیب می پیوندند تا شاهد اجرای دلگرم کننده موسیقی دانان مختلف از سراسر جهان باشند. این جشنواره هر ساله حدود 3000 هنرمند را به نمایندگی از 30+ کشور به نمایش می گذارد که در صدها کنسرت از جمله اجراهای مختلف در فضای باز اجرا می کنند.

جشنواره جاز بخش قابل توجهی از منطقه مرکز شهر را تعطیل می کند تا مجموعه متنوعی از نمایش های جشنواره را در خود جای دهد. زیرا جشنواره میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

اکثریت قریب به اتفاق نمایش ها در ده صحنه در فضای باز و ده سالن کنسرت سرپوشیده برای عموم رایگان است. اگر از علاقه مندان به موسیقی، به خصوص از طرفداران موسیقی جاز هستید، این جشنواره را از دست ندهید.

پراید تورنتو کانادا

پراید تورنتو بیشتر در ماه ژوئن برگزار می شود و بیش از 1 میلیون نفر در آن حضور دارند. این جشنواره تعداد کل شرکت کنندگان را تعیین نمی کند. با این حال، تخمین زده می‌شود که حداقل یک میلیون شرکت‌کننده برای تمام هفته از پراید تورنتو بازدید کنند.حدود 100000 نفر در رژه پراید تورنتو شرکت می کنند که بسته به شرایط سال در آخرین آخر هفته ژوئن یا اولین آخر هفته ژوئیه برگزار می شود.

این جشنواره در سطح بین المللی به عنوان یکی از بزرگ ترین جشنواره های غرور همجنس گرایان سازمان یافته در جهان شناخته شده است. این گردهمایی شاد شامل یک برنامه خاص فمیلی پراید، ترانس پراید، دایک مارس و رژه غرور فوق‌العاده با «لباس‌ها، رقص و رنگ‌های» است.

فستیوال پراید تورنتو هویت‌های جنسی و جنسیتی متنوع و فرهنگ و هنر کانادا را جشن می‌گیرد. به غیر از رژه مشهور غرور، رویداد تورنتو دارای نمایش های هنری، نمایشگاه خیابانی و نمایش هایی است که فعالیت های سرگرم کننده ای را برای شرکت کنندگان ارائه می دهد.

جشن های روز اتاوا و سراسر کانادا

1 جولای یادآور پیوستن سه استان اصلی کانادا به عنوان یک کشور است که منجر به تولد کانادا در سال 1867 شد. این روز در سراسر کشور به عنوان روز رسمی کانادا جشن گرفته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، روز کانادا یک تعطیلات فدرال برای نشان دادن کشور و نشان دادن غرور ملی است.

آغاز این فستیوال بزرگ با نمایش آتش بازی تماشایی در آسمان مشخص شده است. کل جمعیت را کانادایی‌ها تشکیل می‌دهند و بازدیدکنندگان هنگام جشن گرفتن در خیابان‌های مرکز شهر اتاوا که برای این مناسبت به روی ترافیک بسته شده است، لباس‌های قرمز و سفید می‌پوشند. جشن ها استثنایی هستند و اتاوا یکی از بهترین مکان ها برای تفریح ​​و لذت بردن از این جشن با یک دور آبجو کانادایی است.

اکثر جوامع در سراسر کشور میزبان جشن های مختلف برای روز کانادا هستند. این معمولا رویدادهای عمومی در فضای باز و مراسم شهروندی است. برنامه های مختلف دیگری در سایت های رسمی در مرکز شهر اتاوا و گاتینو ارائه می شود، از جمله فعالیت های تعاملی مختلف، حضور مهمانان ویژه، اجرای زنده توسط گروه های موسیقی برتر و نوظهور کانادایی و نمایش آتش بازی باورنکردنی!

کارناوال زمستانی کبک

کارناوال زمستانی در شهر کبک معروف ترین جشنواره زمستانی است که سالانه در سراسر کانادا برگزار می شود. این فستیوال یکی از قدیمی ترین جشنواره های کانادا است. کارناوال زمستانی کبک از سال 1894 به طور نامنظم و از سال 1955 هر ساله برگزار می شود.

کبک جمعیت فرانسوی قابل توجهی دارد. کارناوال زمستانی کبک یکی از بزرگترین کارناوال های زمستانی جهان است که هر ساله در ماه های ژانویه و فوریه برگزار می شود. مردم کبک دور هم جمع می‌شوند تا یک دور نوشیدنی بنوشند و برای شروع فصل لنت شاد باشند.

این کارناوال دارای چندین فعالیت و جاذبه قابل تشخیص است، از جمله مراسم افتتاحیه و اختتامیه، رویدادهای ورزشی در فضای باز که شامل اسکیت روی یخ، اسکی، هاکی، کفش‌های برفی و سورتمه سواری با سگ می‌شود. ضیافت عمومی رایگان در فضای باز نیز وجود دارد. جاذبه های دیگر عبارتند از یک توپ بالماسکه غول پیکر و یک مسابقه عظیم مجسمه سازی برفی که معروف ترین آن ها رژه شب و روز است.

جشنواره بین المللی فیلم تورنتو

جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در سال 1976 تاسیس شد. این جشنواره یکی از جشنواره‌های فیلم پیشرو در جهان و بزرگ‌ترین جشنواره عمومی روی کره زمین است. این جشنواره که به عنوان TIFF نیز شناخته می شود، رقابت نزدیکی با جشنواره فیلم کن و ساندنس دارد. سالانه حدود 500000 نفر از این جشنواره بازدید می کنند که در ماه سپتامبر برگزار می شود. TIFF ارائه‌هایی از فیلم‌های جدید، رویدادهای فیلم زنده و یک گالری تعاملی را به مشتریان ارائه می‌دهد.