معرفی جاذبه های ایتالیا ( قسمت دوم)

جاذبه های ایتالیا شامل چه مواردی می شود؟ همانطور که در نوشته‌ی قبلی گفتیم، جاذبه های ایتالیا به قدری زیاد است که ماه ها دیدن آن طول می کشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این نوشته جاذبه های دیگری از این کشور را به شما توضیح دهیم، در ادامه تعدادی از معروف ترین غذاهای ایتالیایی و همچنین برخی عادات فرهنگی مردم این کشور را به شما معرفی کنیم.

آمفی تئاتر آناتومی پادوا:

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا مهاجرت تحصیلی است و شهر پادوا یکی از شهرهای دانشجویی این کشور به شمار می آید. این جاذبه که در دانشگاه پادوا قرار دارد، به صورت مارپیچ ساخته شده و یکی از خارق العاده‌ترین آمفی تئاترهای موجود در جهان می باشد.

قلعه اسفورزا:

در قرن 15 این مکان دیدنی برای سکونت ساخته شد؛ ولی بعد از گذشت مدتی با حمله به ایتالیا تغییر کاربری داد و به عنوان قلعه ای برای محافظت از سربازان در مقابل دشمنان استفاده شد. اثر باستانی مذکور در شهر میلان قرار دارد و مهم ترین بخش آن گنبدی است که در میانه قرار گرفته و داوینچی نقاشی فراموش نشدنی بر روی آن کشیده است.

Sforza-Castle

تئاتر مارسلوس:

ژولیو سزار در زمان زمامداری‌اش دستور ساخت این جاذبه را داد و نام برادرزاده‌اش را بر روی آن گذاشت. با وجود معماری بی نظیر این مکان، بسیاری از افراد نام آن را نشنیده‌اند.

حمام‌های دیوکلسین:

یکی از جاذبه های ایتالیا این حمام  قدیمی است. در زمان های قدیم، حمام در تمامی خانه ها وجود نداشت و زمامداران برای جلب توجه مردم گاهی اقدام به  ساخت حمام می کردند. علت ساخت این حمام هم این موضوع می باشد و به قدری معماری آن منحصر به فرد است که در یونسکو نیز ثبت شده است.

سیرکوس ماکسیموس:

در زمان روم باستان نزدیک به 3000 نفر برای تماشای ورزشکاران به این مکان می آمدند. در بنای این استادیوم ورزشی از سنگ مرمر استفاده شده است و امروزه در کنار آن محوطه سرسبزی ساخته شده و یکی از محبوب ترین آثار دیدنی شهر رم برای تفریح مردم است.

شهر پومپئی:

یکی از راز آلودترین جاذبه های ایتالیا این مکان است. همانطور که می‌دانید در دوران باستان همواره بین امپراطوری روم و یونان جنگ بوده است. این شهر هم یکی از غنائم روم در آن زمان بوده  و سپس به قلمرو روم اضافه شده است؛ اما سرنوشت شوم این شهر به اینجا ختم نمی شود. چندین سال بعد با فوران آتشفشان این شهر زیر خروارها آتش دفن شد و حال با بازدید از آن می توانید اطلاعات بسیاری از تمدن روم و یونان بدست آورید.

pompei

شهر هرکولانیوم:

این شهر نیز یکی از جاذبه های ایتالیا است و مانند شهر قبلی ریشه ای یونانی دارد. زمانی که در پومپئی آن آتشفشان هولناک اتفاق افتاد. شهر هرکولانیوم از معدود شهرهای اطراف آن بود که آسیبی ندید؛ چرا که  در تمامی فصل های سال در آن باد بسیاری می وزد.

جاذبه هایی از دیار ایتالیا ک نمی توانید از خوردن آن بگذرید:

آوازه‌ی توجه این کشور به هنر و هنرمند در تمامی جهان پیچیده است و جالب است بدانید که دید مردم ایتالیا به طبخ غذا نیز هنرمندانه است و می توان دستور پخت غذاهای این کشور اروپایی را نیز جزو مهم‌ترین جاذبه های ایتالیا دانست. به دلیل آب و هوا و سواحلی که در این کشور وجود دارد. در بسیاری از غذاها ردی از محصولات دریایی می توانید پیدا کنید؛ اما این کشور در تمامی جهان به علت دو غذای محبوب خود یعنی پیتزا و پاستا معروف است و محبوبیت این دو غذا به قدری زیاد است که برخی این دو را به جای غذای ایتالیایی  در گروه غذاهای بین المللی قرار داده‌اند.‌

تیرامیسو:

یکی از  خوراک های جذاب این کشور دسری معروف به اسم تیرامیسو است. این دسر لذیذ اصلی ترین مواد تشکیل دهنده‌اش: پنیر، قهوه و بیسکوییت لیدی فینگر است.

کانولی:

یکی از دیگر از جاذبه های ایتالیا در بخش خوراکی های معروف، این دسر می باشد. مردم جنوب ایتالیا کانولی را به صورت رول شده با پنیر میل می کنند

بیستکا آلا فیورنتینا:

یکی از جاذبه های ایتالیا نحوه‌ی سرو این غذا می باشد. از زمان روم باستان بر روی زغال این غذای گوشتی سرو می شده است.

پارمیگینا ملانزین:

اگر گیاه خوار هستید و می خواهید در سفر خود به ایتالیا  یک غذای لذیذ گیاهی میل کنید. بهتر است حتما این غذا را امتحان کنید. در این ترکیب گیاهی لذیذ از بادمجان و پنیر استفاده شده است.

سیرابی:

کشور ایتالیا و ایران اشتراکات فرهنگی بسیار زیادی دارند. یکی از این موارد مربوط به این غذای لذیذ است که هم ریشه ایرانی دارد و هم در ایتالیا به عنوان یک غذای فلورانسی سرو می شود؛ اما تفاوت طبخ این غذا با روشی که در ایران پخته می شود این است که ایتالیایی ها به آن کرفس و جعفری اضافه می کنند.

بروسکتا:

یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ایتالیایی، بروسکتا است. مواد تشکیل‌دهنده این غذا شامل: گوجه فرنگی، سیر، روغن زیتون و نان باگت است و یکی از لذیذترین پیش غذاهای ایتالیایی محسوب می شود.

جاذبه های ایتالیا در مورد فرهنگ ایتالیایی ها:

یکی از جاذبه های ایتالیا مردم خونگرم این کشور می باشد. همانطور که در کشور ما نهاد خانواده از ارزش فوق العاده بالایی برخوردار است. در کشور ایتالیا هم این نهاد بسیار ارزشمند است. محل تولد بسیاری از برندهای معروف جهان در این کشور بوده است و این را می توان نیز از جاذبه های ایتالیا به شمار آورد. برای مثال برند فندی و ورساچه کار خود را در این کشور شروع کرده اند و جالب است بدانید که روحیه ی اهمیت دادن به نوع پوشش به همین علت در تمامی مردم ایتالیا وجود دارد. برخلاف سایر کشورهای اروپایی گردشگران، ایتالیایی ها را مردمی خوش پوش می دانند  و در ایتالیا مانند کشور ما در هر منطقه ای لباس سنتی مخصوصی وجود دارد. برای مثال در شمال این کشور هنوز هم لباس های قرون وسطایی در دسته لباس های سنتی به شمار می رود و مردم جنوب ایتالیا دامن های کوتاه با طرح های رنگی را به عنوان لباس محلی به تن می کنند. اکثر ایتالیایی ها مسیحی هستند و مانند ما که برای ورود به مسجد آیین خاصی داریم و هر لباسی را نمی پوشیم، آن‌ها نیز از پوشیدن دامن کوتاه در کلیساها خودداری می کنند.