معرفی جاذبه های سوئد

جاذبه های سوئد و آشنایی با آن یکی از مهم ترین مسائلی است که به آن خواهیم پرداخت. سوئد به عنوان یک کشور اروپایی، همواره مورد توجه مهاجران بوده است. از طرفی مکان های دیدنی سوئد، بسیار زیاد است. این مسئله افراد را برای مسافرت به این کشور ترغیب می کند. به همین خاطر آشنایی با جاذبه های سوئد، هم برای مهاجران به این کشور و هم برای مسافران دارای اهمیت است. این جاذبه ها هم تاریخی و هم طبیعی هستند. کشور سوئد، دارای تاریخ بی نظیری می باشد. هم چنین آب و هوای بسیار مطلوبی دارد.

جاذبه های سوئد و تاریخ این کشور:

جاذبه های سوئد و تاریخ این کشور، رابطه ی تنگاتنگی با یکدیگر دارند همانطور که گفته شد بخش زیادی از این جاذبه ها، تاریخی هستند. در ادامه به بررسی تاریخ این کشور می پردازیم.

تاریخ و قدمت این کشور به بیش از 11 هزار سال پیش بر می گردد. این موضوع را می توان از دیوارنگاره هایی که در این کشور کشف شده است، دریافت. مردمان این کشور همواره به تاجر بودن شناخته می شدند. تاریخ این کشور پس از میلاد مسیح، بیشتر شامل جنگ های داخلی و خارجی می شود. این کشور در نهایت در سال 1523 میلادی، توسط گوستاف واسا، به یک کشور مستقل تبدیل شد. این اولین قدم برای ساخت سوئد جدید بود. نزدیک به 200 سال برای قدرت گیری سوئد زمان لازم بود. در بین سال های 1648 تا 1721 شاهد اوج قدرت سوئد هستیم. در طی قرن ها، سوئد امروزی شکل گرفت.

جاذبه های سوئد از نوع تاریخی آن:

جاذبه های سوئد را به دو دسته تقسیم کردیم. یکی از این دسته ها، جاذبه های تاریخی سوئد بود که در ادامه به بررسی چند مورد خواهیم پرداخت.

جاذبه-های-سوئد

شهر اسکانه:

اولین مورد که در بررسی جاذبه های سوئد به آن می پردازیم، شهر اسکانه است. اگر از ما بپرسید حاصل‌خیزترین شهر جهان کجاست؟ قطعا پاسخ ما به شما، شهر اسکانه خواهد بود. این شهر جنوبی، یک شهر تاریخی محسوب می شود. شهر اسکانه دارای 300 قلعه و بیش از 100 باغ می باشد که این قلعه و باغ ها مربوط به قرون 12 تا 17 میلادی است. این شهر به دلیل حاصلخیز بودن، دارای یکی از بهترین جاذبه های طبیعی نیز هست. کشت‌زارها، گل‌زارها، جنگل ها و دریاچه های زیبایی در این شهر وجود دارد.

شهر جاکموک:

جاذبه های سوئد ویژگی های خاص خود را دارد. این شهر نیز یک شهر قدیمی محسوب می شود. در گذشته، شهر جاکموک، اقامتگاه گروهی محلی به اسم سامی بوده است. امروزه نیز می توانید آثار این گروه را در این منطقه ی زیبا و قدیمی مشاهده کنید. یکی از این آثار، بازار جاکموک است که بیشتر از 400 سال، قدمت دارد. فرقی نمی کند که دمای هوا چند درجه زیر صفر باشد، به هر حال این بازار در ماه فوریه برپا می شود. در این بازار، فرهنگ سامی، پاس داشته می شود.

جاکموک

شهر ویسبی:

این شهر در جزیره ی گوتلند واقع شده است که خود این جزیره نیز یکی از جاذبه های سوئد محسوب می‌شود.

همه ی ما به خوبی وایکینگ ها را می شناسیم. اگر بگوییم اولین شهری که وایکینگ ها در آن ساکن شدند، این شهر بوده است، گزاف نگفته ایم. قدمت شهر ویسبی به 1000 هزار سال پیش بر می گردد. علی رغم این که امروزه ساکنان کشور سوئد، زندگی بسیار مدرنی را تجربه می کنند؛ شما می توانید در این شهر خانه های چوبی را نیز ببینید. در این شهر کلیساهای بسیار قدیمی نیز وجود دارد. قدمت این کلیساها به 9000 سال پیش برمی‌گردد.

شهر سیگتونا:

یکی از قدیمی ترین جاذبه های سوئد یا به عبارت دقیق تر قدیمی ترین جاذبه ی سوئد، شهر سیگتونا می‌باشد.

تاریخ این شهر نیز همانند شهر ویسبی با تاریخ وایکینگ ها گره خورده است. در واقع وایکینگ ها، شهر سیگتونا را نزدیک به 1000 سال پیش کشف کردند. درست است که این شهر، بسیار کوچک است. اما هنوز هم مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران تلقی می شود. نباید لذت قدم زدن در کوچه های قرون وسطایی این شهر را از خود دریغ کنید.

جاذبه های سوئد و طبیعت این کشور:

جاذبه های سوئد را می توان به جاذبه های طبیعی نیز تقسیم کرد. کشور سوئد به جهت این که در یک موقعیت جغرافیایی خوبی قرار گرفته است، جاذبه های طبیعی فراوانی دارد. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

پارک ملی آبیسکو:

یکی از جاذبه های سوئد، شفق قطبی است. اگر تا کنون یک شفق قطبی ندیده اید، می توانید در این پارک دیدن یک شفق قطبی را تجربه کنید. این پارک ملی دارای یک کوه به ارتفاع هزار متر است که مکان مناسبی برای کمپینگ می باشد. هم چنین شما می توانید از جنگل آن نیز استفاده کنید.

شفق-قطبی-سوئد

جوگاردن:

جوگاردن یک جزیره است که یکی از جاذبه های سوئد محسوب می شود. این جزیره در نزدیکی استکهلم قرار دارد. هم چنین جزیره ی جوگاردن، جاذبه های طبیعی بسیاری نظیر آبریز جوگاردن دارد. گردشگران می توانند یک روز کامل را در این جزیره سپری کنند.

کانال گوتا:

این کانال در واقع نزدیک به 200 کیلومتر است و 200 سال پیش ساخته شده است. در کنار این مسیر آبی، زمین های سرسبز فراوانی وجود دارد. شما می توانید در این زمین ها کمپ کنید یا به قایق رانی در این مسیر آبی بپردازید.

آر:

اگر شما هم به اسکی در برف علاقه دارید، آر به عنوان یکی از جاذبه های سوئد پیشنهاد ما به شما است. این دامنه ها یکی از بهترین پیست های اسکی را ساخته اند. شما می توانید در دامنه ی آر، به تماشای شفق های قطبی نیز بپردازید.

هتل یخی کیرونا از بهترین جاذبه های سوئد:

این هتل یکی از بهترین جاذبه های سوئد است و در شهر کیرونا قرار دارد. و در واقع یکی از شمالی ترین شهر های سوئد، شهر کیرونا می باشد. این شهر به دلیل نزدیک بودن به قطب، پوشیده از برف و یخ است. یکی از استفاده هایی که از این برف و یخ شده، تاسیس هتل کیرونا است. برای اقامت در این هتل باید، به روستای یوکشاروی بروید. در این هتل می توانید خورشیدی که در شب نمایان است را مشاهده کنید.

هتل-یخی-کیرونا