معرفی جاذبه های یونان

آشنایی با جاذبه های یونان باعث می شود، هنگام سفر به این کشور به مشکل بر نخورید. در این نوشته تصمیم گرفتیم، ابتدا با موقعیت جغرافیایی و خوراک های مشهور این کشور اروپایی آشنا شویم. سپس نکاتی در مورد فرهنگ این کشور و در آخر اطلاعاتی در مورد جاذبه های یونان ارائه دهیم.

موقعیت جغرافیایی کشور یونان:

پیش از آشنایی با جاذبه های یونان بهتر است.، بدانیم این کشور در کدام قسمت اروپا واقع شده است. یونان در جنوبی ترین قسمت قاره سرسبز اروپا است.  این کشور زیبا در همسایگی دو دریای مدیترانه و اژه نیز  واقع شده است.

جاذبه های خوراکی کشور یونان که نمی توان از آن گذشت:

رویتوکفتدس یکی از جاذبه های یونان:

اگر به قصد بازدید از جاذبه های یونان به این کشور سفر می کنید. از خوردن این غذای لذیذ نگذرید. اگر طرفدار فلافل ایرانی هستید، حتما این خوراک یونانی را هم امتحان کنید؛ چرا که مواد تشکیل دهنده و شکل آن تقریبا مشابه فلافل است و تنها تفاوت آن با نمونه ایرانی این خوراک، ادویه های مخصوصی است که یونانی ها به آن اضافه می کنند.

تیروپیتس یکی از جاذبه های یونان:

این غذای یونانی اصولا به عنوان پیش غذا در رستوران ها سرو می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این خوراک، نانی بسیار نازک به همراه ماست لذیذ یونانی است. این نان ابتدا در روغن داغ سرخ می شود و سپس با ماست سرو می شود.

ژیرو یکی از جاذبه های یونان:

هنگام بازدید از جاذبه های یونان حتما در یکی از وعده های غذایی خود، این غذای یونانی را میل کنید. برای طبخ این خوراک ابتدا باید گوشت ها را به صورت عمودی برش بزنید و پس از سرخ کردن در نانی محلی قرار داده و میل کنید.

ژیرو-غذای-یونانی

آشنایی با فرهنگ مردم یونان

یکی از جاذبه های یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی فرهنگ خارق العاده آن است. دنیای مدرن موجب تغییرات چشمگیری در فرهنگ ملل مختلف شده است. جالب است بدانید که یونانیان کمتر از دیگران تحت تاثیر تغییرات دنیای مدرن قرار گرفته اند، بدین معنا که همواره سعی می کنند، فرهنگ خود را حفظ کنند. در واقع مردم این کشور به تاریخ و فرهنگ یونان باستان افتخار می کنند و معتقدند فرهنگ یونان باستان تاثیر بسیار زیادی بر مردم دنیا گذاشته است. به همین دلیل بهتر است، این میراث را به بهترین شکل به نسل آینده منتقل کنند تا حس میهن پرستی در جوانان این کشور اروپایی تقویت شود. تقویت این حس در وجود جوانان باعث می شود، همواره در مسیر پیشرفت یونان گام بردارند و باز هم شاهد درخشش کشور خود باشند. یکی دیگر از مهم ترین عادات فرهنگی مردم یونان حس خونگرمی و توجه فراوان به توریست ها است. رفتاری که کمتر در سایر کشورهای اروپایی شاهد آن هستیم و تاثیر زیادی در جذب توریست دارد.

موسیقی یکی از جاذبه های یونان:

یکی از جاذبه های یونان تاریخچه موسیقی در این کشور است. شاید برای هر گردشگری جذاب باشد که  بداند ریشه موسیقی در این کشور به خدایان یونانی برمی گردد. بدین معنی که یونانیان اعتقاد داشتند، هر ابزار موسیقی منحصر به یک خدا است. به همین تناسب از موسیقی در موقعیت های مختلف استفاده می کردند؛ اما پس از فروپاشی امپراطوری قدرتمند این کشور، نوعی دیگر از موسیقی که شباهت با موسیقی شرقی دارد، در این کشور رایج شد. امروزه نیز علاقه مردم یونان به موسیقی کم نشده است. یکی از کشورهایی که همواره در تمامی دنیا به داشتن خوانندگان اپرای حرفه‌ای معروف است، یونان می باشد. پس هنگام بازدید از جاذبه های
یونان از موسیقی سنتی این کشور غافل نشوید

اپرا-یونان

جاذبه های یونان برای گردشگران:

سانتورینی یکی از جاذبه های یونان:

اگر قرار باشد، یکی از جاذبه های یونان را برای سفر رمانتیک و عاشقانه خود انتخاب کنید، بهتر است، سانتورینی انتخاب شما باشد. این مکان در جنوب شرق این کشور اروپایی واقع شده است. قدمت این جزیره بیش از سه هزار سال است. آنچه سبب جذابیت این جاذبه گردشگری شده است، ماحصل فوران آتشفشانی است که در سالیان دور اتفاق افتاده است. اگر به ساختمان های این جاذبه منحصر به فرد توجه کنید. متوجه خواهید شد که همگی رنگی سفید دارند. سقف تمامی خانه های این جزیره نیز برای جلوگیری از ورود گرما به خانه به رنگ آبی  است. همین پدیده گرمای ساختمان های سانتورینی را تا حد زیادی کاهش می دهد. اگر قصد سفر به این جزیره زیبا را دارید. فصل بهار مناسب ترین زمان است. در این فصل آب و هوای این جزیره فوق العاده است. ولی بر خلاف بهار ساکنان این جاذبه، تابستان های گرم و خشکی را تجربه می کنند. در روزهای زمستانی نیز باران زیادی در تمامی نقاط جزیره می بارد.

جزیره میکونوس یکی از جاذبه های یونان:

یکی از جاذبه های یونان این جزیره زیبا است. در مطالب فوق توضیح دادیم که این کشور اروپایی به موسیقی از قدیم الایام اهمیت زیادی می داده است. با سفر به این جزیره می توانید به طور کامل با موسیقی سنتی این کشور آشنا شوید و اطلاعات بسیاری در این حوزه بدست آورید. یکی دیگر از مزایای سفر به میکونوس این است که شما فرصت خواهید داشت، برای عزیزان خود سوغات یونانی با قیمتی پایین تر از سایر شهرها خریداری کنید. علاوه بر این تنوع و تعداد بالای اقامتگاه های این جزیره باعث شده، حق انتخاب زیادی در این حوزه داشته باشید.

جزیره کورفو یکی از جاذبه های یونان:

یکی از جاذبه های یونان این جزیره است. دلیل محبوبیت این جاذبه خارق العاده، معماری منحصر به فرد آن است. همانطور که می دانید در غرب، کشور ایتالیا همسایه یونان است. این جزیره یونانی نیز در غرب کشور واقع شده است. به همین دلیل معماری آن بسیار به معماری ایتالیایی نزدیک است. حتی اگر به صفحات تاریخ رجوع کنید هم می توجه می شوید که در زمان های قدیم جزیره مذکور بخشی از خاک ونیزی ها بوده است.

موزه آکروپولیس یکی از جاذبه های یونان:

این موزه یکی از جاذبه های یونان است که در شهر آتن قرار دارد. در معماری این موزه از شیشه استفاده شده است و همین موضوع وجه تمایز آن با سایر ساختمان ها است. با بازدید از این جزیره یونانی می توانید مجسمه هایی که از دوران باستان به یادگار مانده است را تماشا کنید. یکی دیگر از خدمات این موزه کافی شاپ و رستوران هایی است که غذای یونانی سرو می کنند.

سانتورینی