موزه‌های معروف اسپانیا (برخی از موزه‌های مشهور جهان)

spain-flag-circle

مطمئن نیستید که کدام موزه های اسپانیا ارزش وقت شما را دارند؟ پس مطمئنا در مکان مناسبی هستید؛ زیرا این راهنمای بهترین و مشهورترین موزه‌های اسپانیا دقیقا همان چیزی است که باید بخوانید!

از بهترین موزه‌های اسپانیایی که به هنر اختصاص داده شده‌اند تا موزه‌ای محبوب در غار معروف آلتامیرا را در این مطلب بررسی می کنیم. تعدادی از آن ها در فهرست بهترین موزه های جهان رتبه بالایی دارند دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین موزه‌های این کشور، ادامه مطلب را بخوانید و بر این اساس برنامه‌ریزی سفر اسپانیا را شروع کنید .

موسسه هنر مدرن والنسیا – اسپانیا

موسسه هنر مدرن والنسیا اولین مرکز هنر مدرن است که در این کشور افتتاح شد. به طور رسمی در سال 1989 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان به عنوان یک مرکز بسیار مهم برای هنر مدرن و معاصر در اسپانیا و اروپا در نظر گرفته شده است.

این موزه محبوب دارای مجموعه ای از 11322 اثر هنری از رشته های مختلف است که شامل نقاشی، عکاسی، اینستالیشن، مجسمه، طراحی و سایر رسانه ها می شود. مجموعه دائمی آن به هشت موضوع مجزا تقسیم شده است که هر کدام بر روی نوع خاصی از هنر تمرکز دارند. برخی از مجموعه‌های موجود در IVAM عبارتند از Contemporaneities 1980-2010، Dreamlike Poetics and Dada، ​​Reality and its Chronicles، Julio González & Ignacio Pinazo  و غیره.

موزه پیکاسو

موزه پیکاسو در بارسلونا یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های آثار پیکاسو در جهان را دارد. این یکی از معروف ترین موزه های اسپانیا است و سالانه بیش از یک میلیون بازدید کننده دارد! مجموعه دائمی موزه شامل 4251 اثر هنری است که معروف‌ترین آن‌ها The First Communion و Science and Charity، دو اولین اثر هنری مهم پابلو پیکاسو هستند.

علاوه بر مجموعه دائمی، این موزه بارسلونا همچنین میزبان نمایشگاه های ویژه ای است که سایر آثار پابلو پیکاسو و دیگر هنرمندان را به نمایش می گذارد. این موزه گهگاه سخنرانی ها و سمینارهایی در مورد موضوعات مرتبط با پیکاسو ترتیب می دهد.

موزه هنر ملی کاتالونیا

موزه هنر ملی کاتالونیا یکی از بهترین موزه های اسپانیا در بارسلون است. این شهر بیشتر به‌خاطر مجموعه‌ای دیدنی از نقاشی‌های کلیساهای رومانسک و همچنین هنر کاتالان از قرن 19 و 20 شهرت دارد. موزه معروف در Palau Nacional واقع شده است و یکی از بزرگترین موزه ها در کل اسپانیا است.

مجموعه عظیم موزه  تاریخ هنر کاتالونیا را با تمرکز بر قرن 19 و 20 ردیابی می کند، اما این تنها چیز جالب در موزه نیست. موزه ملی هنر کاتالونیا علاوه بر مجموعه هنر کاتالونیا، نمایشگاه هایی در زمینه هنرهای رومی، گوتیک، رنسانس، باروک و مدرن دارد.

موزه -تئاتر دالی

موزه-تئاتر دالی در فیگرس قرار دارد و بدون شک یکی از برترین موزه های هنری کشور است. این مکان کاملا به سالوادور دالی اختصاص دارد و این هنرمند مشهور حتی در سردابی زیر موزه دفن شده است.

دالی در فیگرس بزرگ شد و این شهر جایی است که او یکی از اولین نمایشگاه های هنری خود را در آن زمان برگزار کرد. او حتی در طراحی ساختمان موزه به همراه معماران الکساندر بوتانرا و خواکیم د روس ای رامیس نیز نقش داشت.

هسته مجموعه آثار هنری موزه، مجموعه شخصی دالی از آثارش است که دقیقا همان چیزی است که آن را بسیار خاص می کند. این بزرگترین و متنوع ترین مجموعه از آثار هنری دالی در سراسر جهان است و برای هرکسی که از آثار این هنرمند مشهور لذت می برد یک الزام مطلق است.

شایان ذکر است که مجموعه موزه فقط به نقاشی محدود نمی شود. بازدیدکنندگان همچنین می توانند یک اتاق نشیمن آنامورفیک، آثار هنرمندان دیگر مانند ال گرکو و مارسل دوشان، جواهرات و موارد دیگر را مشاهده کنند.

گوگنهایم بیلبائو

موزه گوگنهایم بیلبائو یک موزه محبوب هنر مدرن و معاصر در بیلبائو است. این یکی از بزرگترین موزه های کشور است که دارای نمایشگاه دائمی آثار هنرمندان اسپانیایی و بین المللی است.این شامل آثار فرانچسکو کلمنته، مارک روتکو، کلیفورد استیل، ریچارد سرا و بسیاری دیگر است. این موزه همچنین اغلب میزبان نمایشگاه های موقت مضمونی است که معمولا بر روی هنر یک کشور خاص متمرکز است.

همچنین، مجموعه عظیم هنری تنها چیزی نیست که در مورد موزه گوگنهایم محبوب است. این موزه به دلیل سبک معماری متمایز خود که توسط معمار مشهور کانادایی-آمریکایی، فرانک گری طراحی شده است، مشهور است. به طور کلی، این یکی از معروف‌ترین و بهترین موزه‌های اسپانیا است و اگر در کشور باسک باشید، قطعا ارزش دیدن را دارد.

موزه ملی پرادو

موزه ملی دل پرادو مشهورترین موزه اسپانیا است. این موزه اصلی برای هنر ملی این کشور می باشد و در مرکز مادرید واقع شده است. موزه پرادو یکی از 20 موزه برتر در کل جهان به شمار می رود و برای مادرید همان چیزی است که لوور برای پاریس است.

مجموعه پرادو بهترین مجموعه هنر اروپایی در کل جهان محسوب می شود. این شامل آثار هنری هنرمندان مشهور اروپایی از قرن 12 تا 20 و همچنین بهترین مجموعه هنر اسپانیایی در هر نقطه است.
برخی از هنرمندان مشهوری که آثارشان در موزه هنر ملی به نمایش گذاشته شده اند عبارتند از: فرانسیسکو گویا، ال گرکو، تیتیان و بسیاری دیگر.

شهر علم و هنر

شهر علم و هنر یک مجموعه موزه در والنسیا است که به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اسپانیا در نظر گرفته می شود. این مجموعه دارای 9 ساختمان است که شامل همه چیز از موزه علم تا میدان بزرگی است که میزبان کنسرت ها و سایر رویدادهای ورزشی است.

L’Hemisfèric  تقریبا مرکز این مجموعه و محبوب ترین ساختمان آنجا است. این یک سینمای IMAX، یک لیزریوم و یک افلاک نما همه در یک است که به خاطر معماری و نمایشگاه های جذابش معروف است.

Museu de les Ciències Príncipe Felipe  موزه اصلی مجموعه است. موزه تعاملی علم شبیه به اسکلت نهنگ طراحی شده و مشاهده آن جذاب است. این مجموعه دارای مجموعه‌ای متنوع با نمایشگاه‌هایی درباره موضوعاتی است که از ابرقهرمانان مارول گرفته تا توالی‌یابی DNA انسان را شامل می‌شود.