چگونه یکی از متقاضیان دریافت پاسپورت فرانسه باشیم؟

france-flag-circle

دریافت پاسپورت فرانسه، یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای مهاجرانی است که این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کنند. به همین علت در این نوشته تصمیم گرفتیم، اطلاعاتی در مورد راه های دریافت پاسپورت این کشور و مزایای آن به شما عزیزان ارائه دهیم.

شرایط دریافت پاسپورت فرانسه:

اولین قدم در این مسیر برای مهاجران دریافت ویزای این کشور است. پس از دریافت ویزای این کشور شما با زندگی در فرانسه می توانید کارت شهروندی این کشور را دریافت کنید. بعد از گذراندن این پروسه نوبت به دریافت پاسپورت فرانسه می رسد

  • یکی از واجدین دریافت پاسپورت فرانسه، نوزادانی هستند که از والدین خارجی در کشور فرانسه متولد می شوند. این افراد پس از رسیدن به سن شانزده سالگی می توانند یکی از شهروندان این کشور بشوند.
  • دومین روش برای دریافت پاسپورت این کشور اروپایی ازدواج با یک شخص فرانسوی است.
  • اگر به قصد تحصیل به این کشور سفر می کنید. پس از اتمام دوره دانشجویی در صورتی که بتوانید در مدت 6 ماه کار مناسبی پیدا کنید. و مشغول کار شوید، می توانید یکی از متقاضیان دریافت پاسپورت این کشور محسوب شوید.
  • اگر قصد دارید که در کشور فرانسه برای کار مهاجرت کنید، خوب است بدانید که ابتدا باید یک کارفرما خواهان حضور شما در این کشور باشد و یا شما برای یک آگهی شغلی انتخاب شوید.( این فرایند اصول خاصی دارد که مهم‌ترین آن این است که از مدت زمان آگهی سه ماه گذشته باشد و هیچ شهروند اروپایی خواهان حضور در آن جایگاه شغلی نباشد.) بعد از این پروسه شما باید اجازه کار در فرانسه را دریافت کرده و به مدت پنج سال به صورت دائم در این کشور بمانید. اگر در این مدت زمان مجبور ترک فرانسه شدید، مدت زمان خروج شما باید حداکثر شش ماه باشد. در نهایت پس از این مراحل شما می توانید یکی از متقاضیان دریافت پاسپورت فرانسه باشید.
  • شما اگر در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنید، می توانید برای دریافت پاسپورت فرانسه اقدام کنید. فقط توجه داشته باشید که باید ده سال به صورت دائم سرمایه گذاری خود در فرانسه را ادامه دهید و در این مدت از این کشور خارج نشوید.