10 تجربه در سواحل شرقی کانادا

canada

سواحل شرقی کانادا که به خاطر مهمان نوازی گرم مردمانش، فرهنگ غنی و زیبایی طبیعی اش مشهور است، جاذبه ‌ای پرهیجان برای بازدیدکنندگان از دور و نزدیک دارد. در این مقاله به بررسی جاذبه های زیبا و هیجان انگیز این منطقه می پردازیم.

تماشای کوه یخ در ساحل شرقی کانادا

سواحل شرقی کانادا دارای شگفتی های طبیعی است که در هیچ جای دیگر نمی توانید پیدا کنید. در اواخر ماه مه و اوایل ژوئن، رژه ای از کوه های یخ 10000 ساله در امتداد کوچه یخ، منطقه ای بین ساحل لابرادور و نوک شمال شرقی نیوفاندلند، در حال حرکت است. اگر ترجیح می‌دهید از نزدیک با این هیولاهای یخی آشنا شوید، با یک تور قایق به آنجا بروید یا خود با قایق پارو بزنید تا چشم‌اندازی فراموش‌نشدنی داشته باشید.

Hopewell Rocks در نیوبرانزویک

کدام یک را بیشتر دوست دارید تماشا کنید: جزر یا مد؟ در خلیج فاندی Hopewell Rocks ، نیازی به انتخاب نیست. از بهترین های هر دو اینها لذت ببرید. خلیج فاندی، جایی که بالاترین جزر و مد جهان را در خود جای داده است، تجربه ای است که مانند هیچ جای دیگری نیست. در هنگام جزر و مد، اسرار صخره های هوپول فاش می شود. انگشتان پای خود را در شن های گرم کف اقیانوس فرو کنید و در مورد زمین شناسی منطقه یاد بگیرید. کشف کنید که چگونه جزر و مدهای تند باعث شکل گیری سنگ های امروزی شده اند. شش ساعت بعد، جزر و مد بالا باز می‌گردد، زیرا آب برای در آغوش گرفتن صخره‌ها سرازیر می‌شود و چشم‌اندازی کاملا متفاوت را برای این طبیعت شگفت انگیز فراهم می‌کند. در این منطقه با کایاک بپرید و در اطراف ستون های ماسه سنگی بلند پارو بزنید. یک روز را در این مکان بمانید و از هر دو منظره جزر و مد آن لذت ببرید.

تماشای نهنگ در خلیج فاندی کانادا

آیا تماشای نهنگ در فهرست تفریحات شما در ساحل شرقی کانادا است؟ به خلیج فاندی بروید و رویای خود را یک بار در زندگی به واقعیت تبدیل کنید. حیات دریایی و دهانه خلیج، بستر مناسبی برای تغذیه انواع شگفت انگیز از بزرگ ترین پستانداران طبیعت فراهم می کند. در طول تابستان و اوایل پاییز، نهنگ‌های Minke، Humpback، Finback و North Atlantic Right Whales به این منطقه رفت و آمد می‌کنند. بهتر از همه، نه تنها نهنگ ‌ها را می ‌بینید، بلکه دلفین‌ها، فوک‌ها، کوسه‌ها و تعداد زیادی از پرندگان دریایی مانند پفین‌ها و گانت‌ها نیز به عنوان مهمان در این آبها حضور پیدا می‌کنند. تماشای سفرهای نهنگ از بنادر مختلف نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا در طول ماه‌های تابستان انجام می‌شود.

L’anse aux Meadows در نیوفاندلند

آیا می دانستید که نیوفاندلند اولین مکان آمریکای شمالی بود که بیش از هزار سال پیش توسط کاشفان اروپایی کشف شد؟  L’anse aux Meadows که در سال 1978 به عنوان میراث جهانی یونسکو در کانادا نام گذاری شد، از بازدیدکنندگان استقبال می کند تا ریشه های وایکینگ را کشف کنند. گشتی در خرابه‌های اسکاندیناوی بزنید و کشف کنید که در 1000 سال پس از میلاد زندگی نیوفاندلند به سبک وایکینگ چگونه بوده است.

صخره های فسیلی جوگینز در نوا اسکوشیا

آیا می خواهید یک تجربه کانادایی را امتحان کنید؟ کمیسیون گردشگری این کشور، پیاده‌روی یخی جانستون کانیون تورز Discover Banff Tours را به‌عنوان یکی از فعالیت‌های اساسی Canuck انتخاب کرد. گرم‌ترین لباس خود را بپوشید تا سفر  خود را در داخل دره با پوشش یخی آغاز کنید. همانطور که از یخ های اطراف خود شگفت زده می شوید، میزبان شما داستان های هیجان انگیزی از شکارچیان ثروت و ماجراجویان بی باک را به اشتراک می گذارد. اگر خوش شانس باشید، ممکن است یک یا دو همدم پشمالو را ببینید؛ این منطقه محل زندگی گرگ ها، کایوت ها و گوزن ها است.

فانوس های دریایی نیوفاندلند در کانادا

آب ‌های دائما در حال تغییر ساحل شرقی کانادا به دلیل طوفان و مه تیره معروف هستند. در گذشته کشتی‌های غرق‌شده و ملوانان گمشده در امتداد خط ساحلی ناهموار نیوفاندلند و لابرادور بسیار رایج بودند تا اینکه اولین فانوس دریایی در سواحل فورت امهرست در سال 1813 ظاهر شد. از آن زمان، استان شاهد مجموعه‌ای از فانوس‌های دریایی با رنگ‌آمیزی منحصربه‌فرد در امتداد خط ساحلی خود بوده است که با خیال راحت قایق‌ها را از خطر دور می‌کنند. بسیاری از این سازه های تاریخی اکنون به روی گردشگران باز هستند. بنابراین بازدیدکنندگان می توانند خود را در جذابیت های عاشقانه زندگی انفرادی در کنار دریا غرق کنند.

سنت پیر و میکلون

این جزایر که در ورودی خلیج فورچون نیوفاندلند قرار دارند، تنها قطعه باقی مانده از امپراتوری استعماری فرانسه جدید هستند. در اینجا، فرانسوی زبان مادری است و پرچم آبی، سفید و قرمز فرانسه در نسیم موج می زند. در این مکان از کانادا در فرهنگ فرانسوی غوطه ور شوید، از خرچنگ و صدف های خوشمزه آب های اقیانوس اطلس شمالی لذت ببرید و فرانسه را به روشی کاملاً جدید تجربه کنید. فقط فراموش نکنید که پاسپورت و یورو برای خرید سوغاتی داشته باشید.

مکان میراث گرین گیبلز در PEI

دوستداران کتاب از سرتاسر جهان به جزیره پرنس ادوارد می آیند تا راه یکی از عزیزترین شخصیت های داستانی کانادا، آن از گرین گیبلز را دنبال کنند. لوسی مود مونتگومری، نویسنده داستان های مشهور بین المللی آن، در کاوندیش بزرگ شد و مرتبا از گرین گیبلز بازدید می کرد. خانه مزرعه دنج متعلق به پسرعموهای پدربزرگ و مادربزرگ مونتگومری و الهام بخش خانه خیالی آن بود. بازدیدکنندگان کاوندیش می توانند از پشت صحنه خانه ای که نقش اصلی را در داستان آن ایفا کرده است، لذت ببرند.

تجربه تایتانیک در هالیفاکس کانادا

موزه دریایی اقیانوس اطلس داستان احساسی ارتباط هالیفاکس با فاجعه تایتانیک 1912 روایت می کند. نزدیکترین بندر بزرگ دریایی به کشتی غرق شده، هالیفاکس نقش اصلی را در جستجوی ناامیدانه قربانیان تایتانیک ایفا کرد. کشتی های اعزامی از بندر 328 جسد را یافتند که 150 نفر از آن ها در گورستان های هالیفاکس دفن شده اند. در طول تلاش‌های بازیابی، چندین اثر باستانی نادر شناور در آب‌های سرد کشف شد، از جمله یک صندلی چوبی، قطعات جلیقه نجات و یک جفت کفش چرمی بچه‌گانه. آثار و سوابق به نمایش گذاشته شده در موزه دریایی اقیانوس اطلس به عنوان یادآوری هیجان انگیز از این تراژدی وحشتناک است.