آشنایی با جاذبه های سوئیس

swiss flag

معرفی جاذبه های سوئیس منجر می شود که هنگام سفر به این کشور اروپایی با آرامش خاطر فرصت بازدید از مکان های این کشور را داشته باشید. به همین دلیل در این نوشته تصمیم گرفتیم. ابتدا شما را با موقعیت جغرافیایی سوئیس آشنا کنیم. در ادامه نکاتی در مورد فرهنگ مردم این کشور به شما بگوییم و در انتها برخی از معروف‌ترین جاذبه های سوئیس را معرفی کنیم.

موقعیت جغرافیایی سوئیس:

پیش از معرفی جاذبه های سوئیس باید بگوییم که این کشور در غرب قاره سرسبز اروپا قرار گرفته است. کشورهای اروپایی بسیاری در نزدیکی آن قرار دارند. برای مثال ایتالیا، فرانسه و اتریش در همسایگی این کشور زیبا قرار گرفته‌اند.

فرهنگ مردم کشور سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس فرهنگ متفاوت آن است. آشنایی با فرهنگ هر کشوری باعث می شود. هنگام سفر به آن کشور به مشکلی نداشته باشید. مردم این کشور اروپایی بیش از هر خصوصیت دیگری به قانون مدار بودن معروف هستند. آمار جهانی نشان می دهد که وقوع جرم و جنایت در این کشور بسیار کمتر از سایر کشورها است. این پدیده به دلیل جایگاه والا قانون در بین مردم است. اما این تنها ویژگی مردم سوئیس نیست. این مردم اهمیت بسیاری به فرهنگ و هنر می دهند. خاستگاه یکی از جنبش های ادبی معروف این کشور است. این مکتب دادائیسم نام دارد. تاثیر این مکتب را می توان در کتب ادبی و همچنین نقاشی و تئاتر مشاهده کرد.

معماری ساخنمان های کشور سوئیس:

جالب است. بدانید که یکی از جاذبه های سوئیس معماری خارق العاده ساختمان های آن است. معماری این کشور تحت تاثیر معماری کشور روم بوده است. به غیر از این سبک از معماری، برخی از ساختمان ها معماری باروک دارند. خاستگاه این سبک از معماری در کشور ایتالیا بوده است. ولی همانطور که گفتیم ایتالیا در همسایگی آن قرار دارد و ماحصل این همسایگی رواج این سبک از معماری در سوئیس است. در این مدل از معماری تناسب رعایت نمی شود و همین موضوع موجب تفاوت می شود.

معماری-ساختمان-های-سوئیس

فرهنگ لباس مردم سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس سبک پوشش خاص مردم این کشور است. اصولا مردان در این کشور لباس سفید به تن می کنند که شامل پیراهن سفید و شلوارک سفید است. زنان نیز پیراهنی سفید با  دامن می پوشند. اما امروزه پوشش این مردم تحت تاثیر فرهنگ شهری قرار گرفته است و دیگر از این پوشش کمتر استفاده می کنند.

جاذبه های از کشور سوئیس که از خوردن آن سیر نمی شوید:

لندجاگر یکی از جاذبه های سوئیس:

مسافرانی که به قصد دیدن جاذبه های سوئیس به این کشور سفر می کنند. فراموش نکنند که حتما این سوسیس لذیذ را امتحان کنند. این غذا بیشتر از این که یک غذای اصلی به شمار برود. به عنوان میان وعده استفاده می شود. اگر بخواهیم از تاریخچه آن بگوییم. باید گفت که در زمان های قدیم در فصل زمستان مردم سوئیس  به هنگام شکار و کوهنوردی از لندجاگر استفاده می کردند.

ماکارونی لذیذ آلپی طعمی بی نظیر از کوهستان های آلپ:

یکی از جاذبه های سوئیس کوهستان آلپ است. مردمی که در حاشیه این کوهستان زندگی می کنند. این غذای محلی را در تمامی فصول سال میل می کنند. مواد اصلی تشکیل دهنده این غذای سوئیسی پیاز داغ، ماکارونی و پنیر است.

آداب و رسوم مردم سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس برخورد متفاوت مردم این کشور با مردم غریبه است. برای مثال در کشور ما اگر با یک غریبه در خیابان برخورد کنیم. به آن ها سلام نمی کنیم. ولی مردم سوئیس در خیابان هم به یکدیگر سلام می کنند. همانطور که بیان کردیم. سوئیسی ها بسیار به قانون احترام می گذارند. به این معنی که حتی برای ساده‌ترین امور هم قانون خاصی دارند. در کشور ایران اگر بخواهیم زباله ای را در سطل زباله بیندازیم. تنها قوانین برای زباله تر و خشک داریم. ولی قوانین در سوئیس به این مورد محدود نمی شود. پس اگر به سوئیس سفر کردید و می خواستید زباله ای را در سطل بیندازید. حتما این قوانین را مطالعه کنید. در آخر توجه کنید اگر با یک سوئیسی قرار ملاقات دارید. حتما پیش از موعد مشخص شده سر قرار بروید. چرا که این مسئله برای آنان بسیار مهم است.

جاذبه های سوئیس برای گردشگران:

شهر لوسرن یکی از جاذبه های سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس این شهر است. این شهر بسیار کوچک است و در مرکز این کشور قرار گرفته است. اگر می خواهید در مکانی آرامش بخش در رودخانه لوسرن قایق سواری کنید. بازدید از این شهر را از دست ندید. یکی از نکات کلیدی در مورد این شهر قیمت مناسب رستوران ها و اقامتگاه ها است.

شهر-لوسرن

بازل یکی از جاذبه های سوئیس:

اگر خواهان بدست آوردن اطلاعاتی از دوره رنسانس هستید. بازدید از این شهر را از دست ندهید. شهر بازل یکی از جاذبه های سوئیس است و در همسایگی فرانسه قرار گرفته است. می توان این شهر را خاستگاه هنر و فرهنگ این کشور اروپایی دانست. به همین دلیل هر ساله گالری های هنری بسیاری در بازل برگزار می شود.

زوریخ یکی از جاذبه های سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس آبشار این شهر است. اگر از لحاظ مالی تامین هستید. حتما بازدید در این شهر را در صدر لیست جاذبه های این کشور قرار دهید. چرا که یکی از گران ترین شهرهای اروپایی به شمار می رود و می توان آن را مرکز اقتصادی این کشور به شمار آورد.

آشنایی بیشتر با جاذبه های سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس فرهنگ برگزاری فستیوال های گوناگون است که اصولا در پایان هر هفته برگزار می شود. در ادامه برخی از معروف‌ترین جاذبه ها را معرفی می کنیم.

فستیوال بالن یکی از جاذبه های سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس برگزاری این فستیوال است. اصولا در دهکده های اطراف کوه آلپ هر ساله پس از برگزاری جشن سال نو این فستیوال برگزار می شود.

فستیوال ماه یکی از جاذبه های سوئیس:

یکی از جاذبه های سوئیس برگزاری این فستیوال در ماه فوریه است. اگر قصد سفر به سوئیس در این ماه را دارید. حتما به شهر زوریخ سفر کنید. چرا که خاستگاه این فستیوال شهر سوئیس است. اصولا مردم لباس های خاصی می پوشند و در رژه ها و رقص های خیابانی شرکت می کنند.

فستیوال-بالون-در-سوئیس