آشنایی با روش های مهاجرت به سوئد

روش های مهاجرت به سوئد چیست؟ اولین سوالی که برای علاقه مندان به مهاجرت به این کشور مطرح می‌شود همین سوال است. همانطور که می دانید، یکی از مراحل ابتدایی مهاجرت، آشنایی با روش‌های آن است. روش های مهاجرت در هر کشوری متفاوت است. این تفاوت به خاطر متفاوت بودن قوانین است. در نتیجه لازم است این قوانین در مورد همه ی کشور ها مطالعه شود. در ادامه به بیان روش های مهاجرت به سوئد برای علاقه مندان به اخذ اقامت سوئد و مهاجران به این کشور، می پردازیم.

روش های مهاجرت به سوئد و شرایط آن:

روش های مهاجرت به سوئد این مسئله را مطرح می کنند که سوئد چه کشوری است؟ یکی از کشورهای شمالی اروپا، کشور سوئد می باشد. این کشور، یکی از کشورهایی است که در منطقه ی اسکاندیناوی قرار گرفته است. کشورهای فنلاند، نروژ و دانمارک، همسایه های این کشور محسوب می شوند. طبق آماری که در سال 2021 ارائه شده است جمعیت این کشور، نزدیک به 10 میلیون نفر است. کشور زیبای سوئد یکی از پهناورترین کشور های اروپا محسوب می شود. به خاطر نزدیکی این کشور به قطب و سرمای بیش از حد، اکثریت مردم این سرزمین در جنوب سوئد، زندگی می کنند. زبان مردم این کشور زیبای اروپایی، سوئدی است. هم چنین پایتخت آن، شهر استکهلم است.

مردم-سوئد

روش های مهاجرت به سوئد:

روش های مهاجرت به سوئد همانند مهاجرت به کشورهای دیگر نیز، منحصر به فرد است. برای مهاجرت به این کشور، 5 روش اصلی وجود دارد.

  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق یافتن کار
  • مهاجرت از طریق تولد
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت به سوئد:

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج:

یکی از روش های مهاجرت به سوئد ازدواج با اتباع این کشور می باشد. این روش یکی از روش های مشترک در تمامی کشور های دنیا است. در این روش فرد با یک نفر دیگر که تابعیت یا اقامت کشور مورد نظر را دارا است، ازدواج کند. در واقع در روش ازدواج، فردی که دارای تابعیت سوئد است، تابعیت و اقامت خود را به فرد دیگر منتقل می کند. این همه ی ماجرا نیست و طرفین باید دارای شرایطی باشند. در ادامه به ذکر آنها می پردازیم.

  • عدم سوء سابقه.
  • صحت و سلامتی روان.
  • ارائه طلاق نامه در صورت ازدواج قبلی.
  • اثبات تمکن مالی.
  • ارائه مدارکی مبنی بر داشتن خانه.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل:

مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به سوئد می باشد. برای این روش در ابتدا فرد باید، در یکی از دانشگاه های سوئد اپلای کند. پس از آن این دانشگاه باید فرد متقاضی را پذیرش کند. سپس فرد می تواند ویزای تحصیلی خود را دریافت کند. در گذشته تحصیل در دانشگاه های سوئد حتی برای متقاضیان غیر اروپایی نیز رایگان بود.

تحصیل-در-سوئد

اما امروزه تمامی دانشگاه ها موظف به دریافت شهریه هستند. این کشور، یکی از با ثبات ترین کشورهای اروپا از نظر اقتصادی است. در نتیجه هزینه ی تحصیل در سوئد بسیار بالا است. این هزینه چیزی نزدیک به 11 هزار یورو در هر سال است. البته مسئله ای که در این روش مطرح است این است که شما در کشور خودتان اقامت تحصیلی خود را دریافت می کنید. در نتیجه نیازی نیست که به کشور سوئد سفر کنید.

مهاجرت به سوئد از طریق کاری:

روش های مهاجرت به سوئد، روش مهاجرت از طریق کار است. نرخ بیکاری در کشور زیبای سوئد، در سال‌های اخیر در حال کاهش است. همانطور که می دانید اولین قدم برای این روش، پیدا کردن کار در این کشور است. در واقع شما در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمایان این کشور دریافت کنید. پس از آن اکنون شما نصفی از راه را پیموده اید. در ادامه باید به دولت سوئد اطلاع دهید که یک پیشنهاد کاری دریافت کرده اید. سپس درخواست خود را به اداره‌ای با نام اداره ی اقامت و مهاجرت سوئد به طور غیر حضوری ارسال می کنید. در نهایت برای اخذ ویزای خود باید به سفارت سوئد مراجعه کنید. البته شما باید ثابت کنید که توان پرداخت ماهانه 13 هزار کرون را خواهید داشت.

کار-در-سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق تولد:

روش های مهاجرت به سوئد ، پنج مورد است که چهارمین روش، روش تولد است. این روش یکی از متداول‌ترین روش های مهاجرت محسوب می شود. برای آشنایی بیشتر با این روش باید بدانیم که در دنیا دو نوع سیستم برای انتقال تابعیت وجود دارد؛ سیستم خاک و سیستم خون. کشور سوئد از سیستم خاک استفاده می کند. به این معنا که هر کودکی که در سرزمین این کشور به دنیا بیاید، سوئدی محسوب می شود. مهم نیست که مادر و پدر او، سوئدی باشند یا غیر سوئدی.

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری:

روش های مهاجرت به سوئد بسیار متنوع است و آخرین روش آن نیز، روش سرمایه گذاری است. در این روش، شما به عنوان یک کارفرما، یک شرکت با مسئولیت محدود تاسیس می کنید. سرمایه ی اولیه ی شرکت شما حداقل 50 هزار کرون باید باشد. به علاوه شما باید ثابت کنید که می توانید هزینه های دو سال زندگی در سوئد را بپردازید. این هزینه ها به این ترتیب است: 200 هزار کرون برای متقاضی 100 هزار کرون برای همسر متقاضی و 50 هزار کرون برای هر فرزند متقاضی. در این روش ابتدا برای متقاضی و خانواده ی او یک اقامت طولانی مدت صادر می شود. پس از حضور 4 ساله در این کشور، فرد متقاضی می تواند برای اقامت دائم سوئد اقدام کند.

روش های مهاجرت به کشور سوئد و سخن پایانی:

روش های مهاجرت به سوئد بسیار متنوع است. شما می توانید با مهاجرت به این کشور، جهت افزایش سرمایه‌ی خود اقدام کنید.  به علاوه می توانید لذت زندگی در یک کشور خوش آب و هوا را تجربه کنید. همچنین، این کشور یکی از کشورهای برتر از نظر اقتصادی است. این موضوع به رشد شما و خانواده ی شما کمک می کند. درست است که مهاجرت به این کشور بسیار دشوار و سخت است. اما چیزی که نباید فراموش شود این موضوع است که تجربه ای شیرین را خواهید داشت. در نتیجه در این راه باید بسیار صبور باشید و اصلا ناامید نشوید تا بتوانید به هدف و مقصود خود برسید.