تمکن مالی اسپانیا

spain-flag-circle

اقامت تمکن مالی بدان معناست که شخصی که میخواهد اقدام کند باید به دولت اسپانیا اثبات کند که میتواند هزینه های زندگی خودش و خانواده اش را از منبعی خارج از اسپانیا (مثلا کشور خودش)تامین کند.دولت اسپانیا یک حداقل درآمدی را مشخص نموده است که این درآمد بسته به تعداد اعضای خانواده متفاوت میباشد.برای فرد اول خانواده مبلغ 2100یورو، همسر 900 یورو و هرکدام از فرزندان زیر سن 18 سال 700 یورو در ماه میباشد. این درآمد و تمکن را میتوان از راههای مختلفی نمایش داد.یکی از راه های اثبات درآمد از طریق درآمد شغلی و گردش های حساب فرد میباشد.از دیگر راه ها میتوان به دریافت اجاره ملک اشاره کرد. همچنین دریافت سود بانکی از حساب های بلند مدت نیز قابل قبول است.از این راه ها میتوان به اوراق بهادار بورس نیز اشاره کرد.

بعد از اثبات شرایط فوق و با سپری شدن حداقل 4 تا6 ماه افراد یک ویزای 3 ماهه ملی کشور اسپانیا دریافت میکنند.و باید به کشور اسپانیا مراجعه کرده و با اجاره یک ملک کارت اقامت خود(یا همان نیه ) را از دولت اسپانیا دریافت نمایند.شرایط دریافت اقامت به این شکل است که ابتدا یک اقامت 1 ساله دریافت میکنند و بعد از آن اقامت به 2 سال تمدید میشود و بعد 2 سال بعدی و 5 سال و 10 سال.تا 5 سال اول اقامت فرد موقت میباشد و از شروع دوره 5 ساله دوم اقامت به دائم تبدیل میشود.

شروط تمدیدکارت از سال اول به دوم به این گونه است که فرد باید حد اقل 6 ماه از سال را  چه به صورت پیوسته یا ناپیوسته در خاک اسپانیا اقامت داشته باشد.برای سال بعد مجدد تمکن مالی ارائه بدهد.عدم سوء پیشینه ارائه دهد و گردشهای حسابش را در اسپانیا ارائه دهد.ارائه اجاره خانه و بیمه خویش فرما نیز الزامی میباشد.