برنامه اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

france-flag-circle

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟ و از چه گزینه های سرمایه گذاری می توان تابعیت این کشور را گرفت؟

فرانسه کشوری پیشرو در زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری در جهان است. این کشور یکی از اعضای برجسته اتحادیه اروپا است. فرانسه به روی جهانی شدن باز است و یک مقصد بزرگ سرمایه گذاری خارجی به شمار می رود.

فرانسه یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان است. این یک نقطه محبوب توریستی است. به علاوه، سبک زندگی عالی و فرهنگ لذت بخشی دارد. ناگفته نماند که فرانسه مزایای بسیاری را برای ساکنان خود فراهم می کند. این موارد به طور خاص شامل آموزش و مراقبت های بهداشتی رایگان است.

همچنین، با گذرنامه فرانسه امکان سفر بدون ویزا از طریق اتحادیه اروپا و ایالات متحده فراهم می شود. اما دیگر مزایای اخذ اقامت سرمایه گذاری در فرانسه چیست؟

مزایای اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

فرانسه مزایای زیادی دارد که برای رشد کسب و کار مفید است؛ از جمله:

 • بهره وری بالا: رتبه 4 در اتحادیه اروپا
 • نیروی کار ماهر
 • پشتیبانی از آموزش حرفه ای: با سرمایه گذاری سالانه 31.5 میلیارد یورو، حمایت دولتی قابل توجهی برای آموزش حرفه ای مستمر وجود دارد.
 • حمایت از نوآوری: فرانسه یکی از کشورهای پیشرو اروپا در زمینه تحقیق و نوآوری است.
 • کیفیت استثنایی زندگی: محیط زیست (رتبه دوم در اروپا برای کیفیت زندگی)، غذاشناسی (میراث جهانی یونسکو)، فرهنگ، میراث طبیعی (مقصد توریستی پیشرو در جهان)
 • سرمایه بین المللی معتبر: پاریس به عنوان نوآورترین و خلاق ترین شهر جهان در رتبه دوم قرار دارد.
 • بخش های تعالی: رتبه اول اروپا در صنعت هوانوردی، هوافضا و هسته ای
 • اتصالات خطوط هوایی با کارایی بالا: Roissy Charles de Gaulle  دومین فرودگاه بزرگ اروپا از نظر تعداد مسافر و پیشروترین فرودگاه باری است.

بخش های سرمایه گذاری امیدوارکننده: فعالیت ‌های مرتبط با تولید، با افزایش 2.4 درصدی در سال 2017، از جمله عوامل اصلی رشد تولید ناخالص داخلی هستند. بخش ‌های تولیدی و کشاورزی امیدوارکننده ‌ترین بخش‌ ها هستند.

برنامه های اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

در این رابطه باید گفت که افراد مورد تایید مجوز اقامتی دریافت می کنند که 4 سال طول می کشد. پس از 8 سال، اخذ اقامت دائم امکان پذیر است. با این حال، فرانسه تابعیت پس از 5 سال اقامت را با مجموعه معیارهای مختلف اجازه می دهد.

برنامه های اقامت فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

در این رابطه باید گفت که افراد مورد تایید مجوز اقامتی دریافت می کنند که 4 سال طول می کشد. پس از 8 سال، اخذ اقامت دائم امکان پذیر است. با این حال، فرانسه تابعیت پس از 5 سال اقامت را با مجموعه معیارهای مختلف اجازه می دهد.

سرمایه گذاری با خرید ملک

فرانسه با آب و هوا مناسب و فرهنگ غنی خود یکی از محبوب ترین گزینه های سرمایه گذاران خارجی برای خرید ملک در آن بوده و هست. معمولا از لحظه امضای پیش قرارداد خرید ملک به طور متوسط ​​10 تا 12 هفته طول می کشد تا کل فرآیند سرمایه گذاری در فرانسه با خرید ملک تکمیل شود.

در مورد سرمایه گذاری در فرانسه از طریق املاک، فروشندگان می توانند ملک خود را به صورت آنلاین از طریق آژانس های املاک یا از طریق وب سایت ها به فروش برسانند. اما در هر صورت قرارداد باید با حضور وکیل منعقد شود. باید در نظر داشت که خرید ملک در فرانسه امکان اخذ اقامت فرانسه را ندارد.

سرمایه گذاری با ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از راه های اخذ اقامت موقت در فرانسه است. شرکت ها در فرانسه بر اساس قوانین داخلی فرانسه متنوع هستند. بر این اساس، انواع شرکت های در دسترس سرمایه گذاران خارجی عبارتند از:

 • سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت با مسئولیت محدود: در این نوع شرکت، مسئولیت هر شخص بستگی به میزان سرمایه گذاری یا مشارکت آن شخص دارد. بنابراین، نیازها و سرمایه مورد نیاز برای چنین شرکت هایی تقریبا ناچیز است.
 • سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت نام یک عضو LLC: این شرکت ها از نظر ساختاری مشابه شرکت های LLC هستند. اما توسط یک عضو مدیریت می شوند و از نظر پرداخت مالیات با سایرین تفاوت دارند.
 • سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت سهامی عام: این شرکت ها برای سرمایه گذاری های بزرگ و حتی کوچک به سرمایه گذاران بیشتری در ساختار خود نیاز دارند. نکته اصلی این شرکت ها هیئت مدیره و مدیر آن است که سرمایه و نیاز شرکت را تامین می کند. حداقل سرمایه لازم برای ثبت این شرکت ها حدود 37000 یورو می باشد.
 • سرمایه گذاری در فرانسه با ثبت شرکت سهامی عادی: شرکت از نظر ساختار تقریبا شبیه شرکت سهامی عام است اما پاسخگوی هیچ یک از نیازهای یک شرکت عام نیست و حداقل با دو شریک قابل مدیریت است و انعطاف بیشتری دارد.

سرمایه گذاری در فرانسه با ایجاد شغل

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کارافرینی به شما امکان می دهد اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری به طور دائم را دریافت کنید. یکی از راه های سرمایه گذاری در فرانسه و راه اندازی کسب و کار در این کشور به عنوان کارافرین، ثبت نام آنلاین در سایت رسمی، تعیین وقت و مراجعه حضوری به دفتر اشتغال زایی است.

لازم به ذکر است که میزان موفقیت این روش بسیار پایین است. بهترین راه برای سرمایه گذاری در فرانسه و اخذ اقامت از طریق ایجاد شغل، استخدام وکیل مجرب و آشنا به قوانین و مقررات ایجاد شغل در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی می باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ایجاد شغل مستلزم آن است که شغل موجود برای کشور سودآور باشد و فرصت های شغلی را فراهم کند.

اخذ تابعیت با سرمایه گذاری در این کشور

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری امکان مهاجرت و اخذ تابعیت را فراهم می کند. متقاضی همچنین می تواند برای اجازه اقامت، کار یا تحصیل در فرانسه برای اعضای خانواده درخواست دهد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه اجازه اقامت قابل تجدید به مدت چهار سال را فراهم می کند. بعد از این زمان سرمایه گذار می تواند برای کارت اقامت 10 ساله و پس از یک سال از صدور کارت اقامت برای درخواست شهروندی اقدام کند. لازم به ذکر است که متقاضی باید به زبان فرانسه مسلط باشد. این ویزا را می توان از راه های مختلفی مانند راه اندازی دفتر سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در املاک و یا سرمایه گذاری در فرانسه در یک شرکت سرمایه گذاری دریافت کرد.

وقتی نوبت به رشد ثروت شما در خارج از کشور می رسد، بهترین گزینه این است که افراد مناسب را برای مشاوره در این زمینه انتخاب کنید. مشاوران واجد شرایط با ایجاد یک برنامه مالی به شما در دستیابی به اهداف مالی اتان کمک کنند.