بهترین بازارهای غذای خیابانی در کانادا

canada

اکثر شهرهای بزرگ کانادا کامیون ‌های مواد غذایی زیادی دارند که هر بهار و تابستان در بازارها، جشنواره‌ ها و رویدادهای مختلف پرسه می ‌زنند. اما برخی بازارها نیز در سراسر کشور وجود دارند که منحصرا در مورد غذاهای خیابانی و غذاهای محلی هستند. در اینجا نگاهی اجمالی به بهترین بازارهای غذای خیابانی در کانادا داریم.

بازار شبانه ریچموند کانادا

بازار شبانه ریچموند که به عنوان بزرگ ترین بازار شبانه در آمریکای شمالی شناخته می شود، از ماه می تا اوایل اکتبر ادامه دارد. هر جمعه، شنبه و یکشنبه شب باز است و در سال 2016 پذیرای یک میلیون مهمان بود. در این بازار بیش از 200 غرفه خرده فروشی و بیش از 500 گزینه غذایی در دسترس است. این غذاها عمدتا الهام گرفته از غذاهای آسیایی و با اقلام منو مانند اختاپوس کبابی، تاکویاکی، پیراشکی، چوب ماهی و تایاکی، به‌ علاوه وافل‌ های حباب ‌دار برای دسر است. همچنین اجراهای زنده، پارک دینو جادویی و بازی ‌های کارناوال نیز وجود دارد.

بازار شبانه کشتی سازی

بازار شبانه کشتی ‌سازی که از ماه می تا سپتامبر هر جمعه شب برگزار می ‌شود، یکی از محبوب ‌ترین بازارهای ونکوور کانادا است. این بازار در شمال ونکوور در کشتی ‌سازی ‌ها در کنار اسکله لونزدیل است. در این مکان یک باغ آبجو، موسیقی زنده، محصولات دست ساز محلی برای خرید و بیش از 35 کامیون مواد غذایی هر هفته وجود دارد که همه چیز از کاری هندی گرفته تا ژلاتو و پای گوشت استرالیایی را می فروشند. این بهترین بازار برای بازدید است، زیرا به ندرت این تعداد کامیون مواد غذایی را در یک مکان در ونکوور می بینید. (و می توانید غذاهای خیابانی متنوعی را امتحان کنید).

بازار 707 در تورنتو کانادا

بازار 707 که از کانتینرهای حمل و نقل بازسازی شده تشکیل شده است، منحصر به فردترین بازار غذای خیابانی تورنتو کانادا است. این بازار از سه شنبه تا شنبه از بهار تا پاییز باز است. همچنین معمولا 10 کارآفرین محلی مختلف روزانه غذایی بین المللی را سرو می کنند. شما می توانید در این بازار از غذای خود در پاسیو پیاده رو لذت ببرید و سپس فروشگاه های خرده فروشی را بررسی کنید.

آدلاید ایتس تورنتو

آدلاید ایتس بازار اصلی مواد غذایی در فضای باز تورنتو است که در روزهای هفته در ژوئن و جولای به روی عموم باز می‌شود. این بازار معمولا فقط برای ناهار باز است و فروشندگان به سرو غذا تا ساعت 8 شب در روزهای پنجشنبه و جمعه ادامه می دهند. افراد پشت بازار تورنتو مارکت شرکت و Dream REIT هستند. اگر چه فهرست فروشندگان سال 2017 هنوز اعلام نشده است، اما سال گذشته چاک مقدس و همبرگرهای آن، The Rolling Pin  (یک نانوایی) و خوراکی های شیرین وگان منحصر به فرد Chimney Stax وجود داشت

جشن کامیون های مواد غذایی چیست؟

جشن کامیون های مواد غذایی در کانادا چیست؟ جشن کامیون های مواد غذایی و فرهنگ کامیون های مواد غذایی در ادمونتون برگزار می شود. آن ها هر بهار و تابستان رویدادهایی را در سراسر ادمونتون میزبانی می کنند تا ساکنان بتوانند از تمام کامیون های غذای مورد علاقه خود در یک مکان فوق العاده دیدن کنند. در این جشنواره که با استقبال زیاد مردم روبرو می شود، تاکو، منوی ماکین بیکن با مضمون بیکن، ساندویچ معروف گوشت خوک دریفت و بسیاری غذاهای دیگر موجود است.

همچنین اولین جمعه ها در مونترال کانادا بزرگ ترین گردهمایی کامیون های مواد غذایی در آمریکای شمالی است. در اولین جمعه هر ماه، از ماه مه، کامیون ‌های مواد غذایی در Esplanade Financière Sun Life به پارک المپیک مونترال می روند. از ساعت 4 تا 11 بعد از ظهر، مردم می توانند غذاهایی مانند تاکو، پیروگی، برگر و رول خرچنگ را میل کنند. همچنین موسیقی زنده از گروه ‌های موسیقی و دی ‌جی‌ های محلی پخش می ‌شود، بنابراین این رویداد سرگرم ‌کننده تابستانی در مونترال را از دست ندهید، که چشم ‌گیرترین پس ‌زمینه شهر را دارد.

Truck-Side

Truck-Side اولین فودکورت کامیون ‌های مواد غذایی در کانادا است. هر کامیون مواد غذایی خود را وقف تولید غذاهای مدرن خوشمزه و استفاده از محصولات محلی در هر کجای ممکن می کند. برخی از پیشنهادهای فعلی عبارتند از همبرگر و پوتین در  Cheese Curds، تاکو در Habaneros، BBQ  در Sea-Hawgs و نودل بار آسیایی Gweilo. این به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد آب و هوا، یک تجربه کامیون مواد غذایی معتبر در طول سال داشته باشید.

بازار شبانه کلگری کانادا

این بازار شبانه که در مکان ‌های مختلف در کلگری برگزار می ‌شود، درباره گرد هم آوردن غذاهای خیابانی، فروشندگان محلی و مردم برای داشتن شبی مفرح همراه با غذا و سرگرمی است. در سال 2017، این بازار در پایان ماه آوریل در بازار Eau Claire شروع به کار کرد و تا ماه اوت هر ماه یک بار انجام می شود آن ها همچنین در حال انجام یک بازار ویژه شبانه در کلگری هستند که بزرگ ترین رویداد سالانه در کلگری است.

بازار Night It Up مارکهام کانادا

مارکهام در منطقه تورنتو بزرگ است و هر ساله میزبان یکی از بزرگ ترین بازارهای شبانه در کانادا است. این بازار شبیه بازارهای شبانه در مکان هایی مانند تایوان و هنگ کنگ است. نمایش‌های شبانه توسط مردم محلی و مجموعه ‌ای از غذاهای خیابانی خوشمزه آسیایی در بیش از 100 غرفه وجود دارد. در سال 2017، این رویداد از 14 جولای تا 16 جولای برگزار می شود. بیش از 130000 نفر از Night It Up بازدید کردند! آن ها همچنین پول زیادی را به سازمان های محلی اهدا می کنند.

بازار کنزینگتون

اینجا بیشتر یک محله کامل است تا بازار تورنتو، اما تابستان قطعا کنزینگتون حال و هوای بازار را به خود می گیرد. مغازه ‌ها به خیابان سرازیر می ‌شوند و اجناس متنوع خود را از روی میزهای کوچک می ‌فروشند، در حالی که غذاخوری ‌هایی به اندازه یک نیم لیتری غذاهای خیابانی از انواع و اقسام سرو می‌کنند. حتی یک غرفه وجود دارد که در آن می توانید یک نارگیل تازه برای نوشیدن تهیه کنید. آن را با تاکوهای Seven Lives و خوراکی‌های شیرین از Dipped Donuts جفت کنید و برای صرف غذا به پارک میدان Bellevue در نزدیکی بروید.