بهترین زمان برای سفر به فرانسه

france-flag-circle

فرانسه با دیدن بیش از 18000 سال تمدن بشری، دوره های تاریخی متعددی را طی کرده است. آثار تاریخی زیادی از جمله کاخ های باستانی، بناهای تاریخی، قلعه ها و سایر سازه های برجسته در این کشور وجود دارد. در واقع، فرانسه دارای چهارمین میراث جهانی یونسکو در جهان است.

البته، این کشور چیزی بیش از بقایای گذشته خود برای ارائه دارد. مناظر طبیعی متعددی به شکل تنگه ها، دره ها، کوه ها و دریاچه های نمک از جاذبه های طبیعی این کشور هستند.

تقریبا هر شهر در این کشور چیز خاصی برای ارائه دارد. پاریس، مارسی، لیون، نیس، بوردو، کن و مونپلیه تنها تعدادی از شهرهای برتر توریستی هستند که باید از آن ها دیدن کنید.

چیزی که به زیبایی هر شهر می افزاید این واقعیت است که همه مناطق کشور در طول سال آب و هوای فوق العاده دلپذیری را تجربه می کنند. در نتیجه، گردشگران متوجه می شوند که بهترین زمان برای بازدید واقعا به آب و هوا بستگی ندارد. به طور کلی، فصل اوج سفر در تابستان است و بهار و پاییز فصل شانه است. برای انتخاب بهترین زمان سفر به فرانسه، اجازه دهید هر آنچه را که باید در مورد چهار فصل این کشور بدانید، بررسی کنیم.

فصل اوج فرانسه در بهار (مارس تا مه)

دما: دمای هوا در فصل بهار در فرانسه بین 10 تا 22 درجه سانتی گراد متغیر است.

آب و هوا: بهار از ماه مارس شروع می شود و دما با گذشت زمان اندکی بهبود می یابد و در ماه می به حداکثر 22 درجه سانتیگراد می رسد. میانگین دمای پایین در حدود 12 درجه سانتیگراد باقی می ماند و کمتر از 10 درجه سانتیگراد نمی رود. کمی باران هم می بارد.

رویدادهای مهم: هنگامی که در فصل بهار در فرانسه هستید، یکی از رویدادهایی که نباید از دست بدهید جشنواره دانکرک است که هنرمندان محلی در خیابان‌ها اجرا می‌کنند .همچنین این زمانی است که هفته مد پاریس، برترین شوی مد جهان برگزار می‌شود، بنابراین بازدید از فرانسه در این فصل را از دست ندهید. همچنین جشنواره فیلم کن که در ماه مه برگزار می شود، یکی از بهترین جشنواره های فیلم در جهان است.

چرا باید در این فصل بازدید کنید؟

بهار در فرانسه زمان بسیار خوبی برای بازدید است، زیرا رنگ‌هایی در حال تغییر در سراسر حومه شهر خواهید دید. گل ها شکوفا می شوند، برگ ها جان تازه ای می گیرند، پرندگان شروع به خواندن می کنند. شما صحنه های زیبایی خواهید داشت که ارزش ثبت کردن در دوربین را دارند.

همچنین، از آنجایی که این فصل، فصل شانه است، با گردشگران زیادی روبرو نخواهید شد که به شما امکان می دهد هر نقطه ای را که دوست دارید به راحتی کشف کنید.

فرانسه در تابستان (ژوئن تا آگوست)

دما: دمای هوا در تابستان بین 14 تا 28 درجه سانتیگراد متغیر است.

آب و هوا: تابستان در فرانسه به طرز دلپذیری آفتابی و گرم است که آن را برای سفر ایده آل می کند. دما در بیشتر مناطق از 28 درجه سانتیگراد بالاتر نمی رود و کمترین آن 14 درجه سانتیگراد است. در سرتاسر کشور رگبار باران می‌بارد، در قسمت جنوبی بارش کمی بیشتر از بقیه است.

رویدادهای مهم: 

Jazz Marciac که توسط دهکده Marcaic میزبانی می‌شود، هنرمندان بین‌المللی و محلی را جذب می‌کند و یک رویداد عالی برای همه دوستداران جاز است. جشنواره جهانی فرهنگی یکی از بهترین مکان‌هایی است که در آن می‌توانید فرهنگ‌های کشورهای مختلف را در یک نقطه مشاهده کنید.

چرا در فصل تابستان باید از آن بازدید کنید؟

به دلیل شرایط آب و هوایی شگفت انگیز این فصل، تابستان بهترین زمان برای بازدید از فرانسه است. تابستان در فرانسه مملو از فعالیت های به یاد ماندنی است که می توانید از آن لذت ببرید؛ از جمله دیدن مناظر طبیعی، مکان ‌های تاریخی مهم، موزه‌ ها یا جشنواره ‌های مختلف.

فرانسه در پاییز (سپتامبر تا اکتبر)

دما: پاییز در فرانسه شاهد دمایی بین 8 تا 15 درجه سانتی گراد است.

آب و هوا: پاییز در فرانسه به اندازه بهار یا تابستان مسحورکننده است. تنها تفاوت این است که باران کمی بیشتر می بارد. در این فصل هوا شروع به خنک شدن می کند. حداکثر دما در این زمان از سال حدود 15 درجه سانتیگراد است و کمترین دما کمتر از 8 درجه سانتیگراد نیست.

رویدادهای مهم: 

جشنواره موسیقی کشور باسک که میزبان شهرهایی مانند بیاریتز و سنت ژان دو لوز است، یک جشنواره موسیقی بسیار تحسین شده در این کشور است. Nuit Blanche جشنواره‌ای است که در ۸ اکتبر برگزار می‌شود، زمانی که موزه‌ها و پارک‌ها در طول شب باز می‌مانند و به شما این امکان را می‌دهند تا از هنر و فرهنگ کشور لذت ببرید. Le Salon du Chocolat یک جشنواره غذایی است که فقط بر روی شکلات تمرکز دارد.

چرا در پاییز باید از آن بازدید کنید؟

در فرانسه پاییز نیز مانند فصل بهار، ترکیبی خیره کننده از رنگ ها را در مناظر به شما ارائه می دهد که اکثر سایه های آن قرمز، قهوه ای و زرد هستند. در نتیجه، زمان مناسبی برای شما است که به پیاده روی در کوه های آلپ فرانسه بروید و از گیاهان شگفت انگیز به نمایش درآمده لذت ببرید. همچنین بهترین زمان برای سفرهای کم هزینه است؛ زیرا بلیط هواپیما و اتاق های هتل در این فصل شاهد کاهش قیمت هستند.

فرانسه در زمستان (نوامبر تا فوریه)

دما: دمای هوا در فصل زمستان در محدوده 3 درجه سانتیگراد و 8 درجه سانتیگراد باقی می ماند.

آب و هوا: زمستان در فرانسه به سردی چند کشور اروپایی دیگر نیست. با این حال، دما به حداقل 3 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. از طرف دیگر حداکثر دما تا 8 درجه سانتیگراد می رسد. این یکی از مرطوب ترین فصل های کشور است.

رویدادهای مهم: 

جشنواره نورهای لیون یکی از محبوب ترین جشنواره های کشور است که در طی آن می توانید تمام خانه ها را در شب 10 دسامبر روشن کنید. این زمان بیشترین تعداد فستیوال را به خود اختصاص می دهد. شما می توانید از جشن کریسمس در کنار مردم محلی لذت ببرید و با سبک فرانسوی این جشنواره آشنا شوید. اگر در ماه فوریه سفر می کنید، در روز ولنتاین از شهر کوچک اما زیبای سنت ولنتاین دیدن کنید تا به جشن های محلی بپیوندید.

چرا باید در زمستان از آن بازدید کنید؟

فصل زمستان ممکن است سرد باشد اما بهترین زمان برای بازدید از موزه های فرانسه است. موزه لوور، موزه اورسی، موزه ملی باستان شناسی و موزه کارناوالت از جمله مواردی هستند که حتما باید از آن ها دیدن کنید.

سخن آخر

با توجه به اینکه هر ساله نزدیک به 90 میلیون گردشگر از فرانسه بازدید می کنند، این کشور پربازدیدترین کشور جهان است. فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست. تاریخ غنی، فرهنگ منحصر به فرد، غذای باورنکردنی و آب و هوای دلپذیر، آن را به مقصد نهایی مسافرانی تبدیل می‌کند که به دنبال تجربه‌ای هستند که مادام‌العمر با آن ها باقی بماند.