بهترین مقاصد فرهنگی برای بازدید در اسپانیا

spain-flag-circle

اسپانیا دارای جاذبه توریستی بسیار با میراث تاریخی و فرهنگ عظیم است. انتخاب بهترین مقاصد فرهنگی برای بازدید در این کشور یک کار پیچیده است، زیرا صدها مکان با زیبایی برجسته و میراث غنی وجود دارد. با این حال، در اینجا برخی از مکان هایی که حداقل یک بار در زندگی خود باید از آن ها بازدید کنید، آورده شده است.

بارسلونا – اسپانیا

بارسلونا در رتبه اول پایتخت فرهنگ اسپانیا قرار دارد. دلایلی برای قرار گرفتن در این موقعیت کم نیست. این شهر مملو از گالری های هنری، کتابخانه ها، تئاترها، موزه ها و حتی فضاهای اپرا است. تنها در این شهر می توان از 9 بنای تاریخی اعلام شده در میراث جهانی مانند Casa Baltló، Park Güell یا Sagrada Familia بازدید کرد.

بارسلونا دارای 104 موزه با ارزش فرهنگی عالی است. همچنین ارزش یک توقف در موزه هنر ملی کاتالونیا برای کشف یکی از کامل ترین مجموعه های جهان یا موزه پیکاسو در بارسلون با آثار متعدد این هنرمند مشهور را دارد.

تهیه لیستی از تمام جاذبه های این شهر دشوار می باشد. قدم زدن در خیابان های آن به معنای کشف ساختمان های شگفت انگیز مدرنیستی، باغ های باشکوه و حتی بقایای باستان شناسی است. بارسلونا یک مقصد ستاره ای برای لذت بردن از یک تفریح ​​فرهنگی است.

مادرید – اسپانیا

دومین شهر در رتبه بندی فرهنگی ترین شهرهای اسپانیا، مادرید است. سه مکان فرهنگی این مقصد گردشگری آرانخوئز، دانشگاه آلکالا د هنارس و صومعه ال اسکوریال هستند که به عنوان میراث جهانی ثبت شده اند.

همچنین می توان به مثلث هنری مادرید اشاره کرد که به عنوان مثلث طلایی و محبوب ترین گروه موزه های شهر شناخته می شود.

گرانادا

این یکی از شهرهای مورد علاقه گردشگران از سراسر جهان است که به فرهنگ، تاریخ و میراث عظیم تاریخی علاقه مند هستند. اگر به دنبال کارهایی برای انجام دادن در گرانادا هستید، این شهر دارای یک پیشنهاد فرهنگی عالی است که شما را بی تفاوت نخواهد گذاشت. این شهر شاهد گذر فرهنگ های متعددی بوده که در گوشه و کنار و بناهای تاریخی آن اثری از خود بر جای گذاشته و مسیری را شکل داده است که هر مسافری را شیفته خود می کند.

این منطقه در اسپانیا بیش از 50 مکان فرهنگی دارد؛ اما جواهر گرانادا الحمرا و جنرالیف است که در فهرست میراث جهانی اعلام شده است. همچنین در این مقصد فرهنگی از میراث فدریکو گارسیا لورکا – نمایشنامه ‌نویس مشهور اندلسی – پارک علمی و حمام‌ های عربی بازدید کنید.

برای اینکه عاشق جذابیت گرانادا شوید، غروب خورشید را از Mirador de San Nicolas با الحمرا و سیرا نوادا تماشا کنید.

سویا – اسپانیا

سویا که به خاطر هنر خود در سراسر جهان شناخته شده است، یکی از پربازدیدترین شهرهای اسپانیا است. این شهر پر از محله های افسانه ای، موزه های شگفت انگیز، مرکز و سنت جذاب تاریخی می باشد که همه این ها در اطراف رودخانه گوادالکیویر قرار دارند.

پایتخت اندلس – اسپانیا دارای سه بنای تاریخی ثبت شده در میراث جهانی به نام های کلیسای جامع، Reales Alcazares  و Archivo de Indias است. تور فرهنگی بدون بازدید از موزه هنرهای زیبا، یکی از مهم ترین گالری های هنری کشور، با آثار هنرمندانی مانند ال گرکو، کامل نمی شود.

قدم زدن در باریو د تریانا ضروری است؛ زیرا در اینجا می توانید با خالص ترین ماهیت شهر آشنا شوید. نقاط برجسته این منطقه عبارتند از کوچه تفتیش عقاید، پل Triana، بازار و کلیساهای متعدد آن با مشهورترین قدیسان هفته مقدس سویا که در سراسر جهان شناخته شده اند.

سن سباستین

سن سباستین یکی از فرهنگی ترین شهرهایی است که نمی توان آن را در فهرست بهترین مقاصد اسپانیا از دست داد. در واقع، به لطف موزه‌ های متعدد، گالری ‌های هنری، جشنواره ‌ها و فرهنگ جذاب باسک، در سال 2016 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد.

این شهر خود یک موزه در فضای باز معاصر است؛ به این دلیل که هنر آن فضاهای باز و برای همه قابل دسترسی است. یک قدم زدن ساده در خیابان‌ های آن به شما امکان می ‌دهد آثار هنرمندان بزرگی مانند ادواردو چیلیدا و خورخه اوتیزا را تحسین کنید.

این شهر همچنین شهر سینما است، زیرا در ماه سپتامبر مشهورترین ستاره ها به جشنواره بین المللی فیلم می آیند.

تولدو

تولدو یکی از شهرهایی است که دارای بیشترین ثروت بناهای تاریخی است؛ به طوری که به عنوان «شهر سه فرهنگ» شناخته می شود. این عنوان به بازدیدکنندگان کمک می کند تا بدانند چه خواهند یافت، زیرا این شهر شاهد عبور مسیحیان، اعراب و یهودیان بوده است.

به همین دلیل، شهر قدیمی از آنجایی که میراث هنری و فرهنگی بزرگی دارد، به عنوان میراث جهانی و شهری فرهنگی اعلام شده است. کلیساها، کاخ ها، مساجد، قلعه ها و حتی کنیسه ها، همه در یک وضعیت عالی حفظ شده اند.

سانتیاگو د کامپوستلا

هر ساله میلیون ها نفر از سانتیاگو د کامپوستلا بازدید می کنند. این شهر در اسپانیا به عنوان میراث جهانی اعلام شده، غذای آن به خاطر غذاهای معمولی اش شناخته شده است و نمایشگاه های متعددی از هنر معاصر در موزه هایش دارد. علاوه بر بناهای تاریخی چشمگیر سانتیاگو، افراد با ارتباط مذهبی قوی، می توانند از موزه مردم گالیسی و مرکز هنرهای معاصر گالیسی بازدید کنند. سانتیاگو د کامپوستلا شهری پر از سنت، اما در عین حال همراه با نوسازی است.

والنسیا

والنسیا – اسپانیا شهری است که گاهی اوقات مورد توجه قرار نمی گیرد، اما گنجینه های متعدد و میراث فرهنگی گسترده ای را در خود جای داده است که ارزش کشف کردن را دارد. معروف ترین جواهر آن La Lonja de la Seda  می باشد که به همراه فالاس به عنوان میراث جهانی معرفی شده است. علاوه بر این، بازدید از شهر علم و هنر را نمی توان از دست داد. والنسیا مجموعه فرهنگی بزرگی است که می توان چندین روز را در آن سپری نمود تا تمام جذابیت های آن را کشف کرد. بازدید از باریو دل کارمن جذاب یکی از آن لذت هایی است که نمی توانید آن را از دست بدهید، زیرا پر از ساختمان ها و کاخ های قرون وسطایی است.

مریدا

مریدا، معروف به «رم کوچک اسپانیایی»، جواهری است که سال ها مورد توجه قرار نگرفت، اما محبوبیت خود را دوباره به دست می آورد. این مقصد فرهنگی یک موزه واقعی در فضای باز است. خیابان‌های شهر ثروت زیادی را از موزاییک‌های رومی، بقایای باستان‌شناسی با ارزش، بناهای تاریخی سنگی و برخی از گنجینه‌های معماری به نمایش می گذارند.

تئاتر رومی و آمفی تئاتر نمادین ترین جاذبه توریستی مریدا است. آثار دوران گذشته به اینجا ختم نمی شود، از رواق فروم، معبد دیانا، آلکازابا، پل رومی و حتی قنات معجزه بازدید کنید.

این ها بهترین مقاصد فرهنگی برای بازدید در اسپانیا هستند. اکنون فقط باید تصمیم بگیرید که مسیر خود را از کجا شروع کنید تا از میراث و فرهنگ غنی این کشور لذت ببرید.