جاذبه های فرهنگی برتر اسپانیا

spain-flag-circle

وقتی صحبت از جاذبه‌ های فرهنگی به میان می‌آید، مکان ‌های زیادی وجود دارد که باید از آن ها بازدید کنید تا دید کاملی از تاریخ فرهنگی متنوع اسپانیا داشته باشید. این راهنمای جاذبه های فرنگی برتر اسپانیا را ببینید تا از سفر خود لذت ببرید.

ساگرادا فامیلیا – بارسلونا – اسپانیا

این کلیسای زیبای کاتولیک رومی علیرغم مرگ معمار آن، آنتونی گائودی، در سال 1926 ناتمام باقی مانده است.

این یکی از  محبوب ترین جاذبه های فرهنگی در بارسلون اسپانیا است و به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده است. بزرگ ترین جاذبه کلیسا معماری بسیار منحصر به فرد آن است که ترکیبی از گوتیک و مدرن است. ساگرادا فامیلیا با وجود اینکه یک کلیسا است، نمای بسیار متفاوتی نسبت به عبادتگاه های سنتی دارد. فضای داخلی با پلان طبقه شامل پنج راهرو و شبیه یک صلیب لاتین حتی چشمگیرتر است. ستون های کلیسا به گونه ای طراحی شده اند که شبیه درختان و شاخه ها باشند.

ساگرادا فامیلیا که سالانه بیش از 2.5 میلیون نفر را در اسپانیا به خود جذب می کند، امکان دسترسی به بخش های مختلف کلیسا از جمله موزه، فروشگاه، شبستان، سردابه، عیسی مسیح و برج های شور را فراهم می کند.

کاخ الحمرا – گرانادا- اسپانیا

الحمرا که در  شهر گرانادا در اندلس اسپانیا واقع شده است، به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده و یکی از اموال فرهنگی اسپانیایی است. آیا جای تعجب است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند؟

الحمرا که در اصل به عنوان یک قلعه ساخته شده است، اهمیت فرهنگی بسیار زیادی برای اسپانیا دارد. در ابتدا در سال 889 ساخته و در حدود قرن یازدهم توسط پادشاه مور تقویت شد. بعدها سلطان گرانادا آن را به کاخ سلطنتی تبدیل کرد و بر عظمت بنا افزود.

اگر فقط یک بار فرصت بازدید از یکی از  برترین جاذبه های اسپانیا را دارید، آن باید الحمرا باشد. زیبایی و جذابیت واقعی آن به محض حضور در آنجا کاملا آشکار می شود. شکوه و عظمت این کاخ مشهور جهان عرب هرگز متوقف نمی شود و فکر می کنم که سال های نه چندان دور توسط بی خانمان ها و فقرا به عنوان مکانی برای سرپناه استفاده می شد تا اینکه به طور کامل به شکوه سابق خود بازگردانده شد.

سگویا – کاستیا لئون – اسپانیا

به طور کلی اعتقاد بر این است که قنات در حدود قرن اول ساخته شده است و نفوذ روم بر اسپانیا را نشان می دهد. هیچ کتیبه قابل خواندنی در اطراف سازه یافت نشده است که تعیین آن را دشوار می کند. با این حال، آنچه ثابت شده این است که قنات یک قطعه مهم از تاریخ است و به عنوان یک نقطه عطف سگویا عمل می کند. قنات بر روی نشان شهر نقش بسته است و علیرغم اینکه دیگر کاربردی ندارد، به طور مداوم حفظ می شود.

این سازه به این علت که از بلوک های گرانیتی ساخته شده بود، در حدود قرن نوزدهم شروع به پوسیدگی کرد، بنابراین مانع از ذخیره سازی مناسب آب شد.

پادشاهی آستوریاس

پادشاهی آستوریاس در طی چندین دهه رشد و سقوط کرد، اما معماری که آنها پشت سر گذاشتند نماد شگفت انگیز میراث اسپانیایی است. این منطقه خانه چندین کلیسا با معماری پیش از رومانس است. برخی از آن ها عبارتند از سان میگل د لیلیو، کلیسای جامع سن سالوادور، سانتا ماریا دل نارانکو و غیره. خود سازه ها آنقدر بزرگ نیستند، اما طراحی و جزئیات عالی دارند. گفته می شود که کلیساها نماد ماهیت هنری سلطنت هستند.

یکی از محبوب ترین سازه های ساخته شده توسط یک پادشاه آستوریایی La Foncalada است. لافونکالادا اگرچه لزوما یک کلیسا نیست، اما موفق شد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گیرد. بر فراز چشمه ای ساخته شده و به عنوان منبع آب آشامیدنی است. نکته جالب در مورد این آبنما این است که نه به دلایل زیبایی بلکه به دلایل کاربردی ساخته شده است. امروزه تنها بنای ایستاده از قرون وسطی است که به عنوان معماری مدنی عمل می کند

La Mezquita – مسجد بزرگ قرطبه

کوردوبا شهری جذاب است که در قلب  اندلس، جنوبی‌ترین استان اسپانیا، بین شهرهای بزرگ سویا و جین واقع شده است. این شهر توسط رومیان در قرن دوم تاسیس و تحت هدایت امپراتور آگوستوس به مهم ترین شهرها تبدیل شد.

دوران بزرگ قرطبه در قرن هشتم آغاز گشت که توسط مورها فتح شد. آن ها مسجد بزرگ عربی را ساختند که قدمت آن به سال 784 پس از میلاد برمی گردد و در سال 1984 به عنوان میراث جهانی انتخاب شد. پادشاهان مور بیش از 300 کاخ، مسجد و ساختمان عمومی را برای رقابت با شگفتی های قسطنطنیه و دمشق بنا کردند. در قرن  سیزدهم قرطبه توسط پادشاه فردیناند سوم بازپس گرفته شد و مسجد بزرگ را به کلیسای جامع کاتولیک تبدیل کرد.

صومعه سلطنتی – سان لورنزو د اسکوریال

شهر سن لورنزو در حدود 50 کیلومتری شمال غرب  مادرید پایتخت اسپانیا، در نزدیکی کوه آبانتوس در رشته کوه سیرا د گواداراما واقع شده است. این شهر خانه صومعه سلطنتی چشمگیر سان لورنزو است، صومعه ای که توسط پادشاه فیلیپ دوم برای بزرگداشت پیروزی نبرد سن کوئنتین در سال 1557 بر فرانسه ایجاد شد.

ساخت این سازه خیره‌کننده بیش از 20 سال طول کشید و با گذشت زمان به محل دفن همه پادشاهان اسپانیا تبدیل شد، سنتی که تا به امروز باقی مانده است. مقیاس صومعه سان لورنزو تنها زمانی قابل درک است که واقعا از این اثر بازدید کنید.

موسیقی و رقص فلامنکو

فلامنکو نماد شگفت انگیز فرهنگ اسپانیایی چیزی است که همه گردشگران هنگام بازدید از این کشور مشتاقانه منتظر آن هستند. نکته جالب در مورد این جاذبه فرهنگی این است که می توان آن را در تمام طول سال و عملا در هر مکانی تماشا کرد.

فلامنکو نوعی موسیقی اسپانیایی است که شامل عناصر مختلفی از جمله آواز، رقص، کف زدن و گیتار است. به لطف لباس های بلند و برجسته ای که زنان رقصنده معمولا در رنگ های پر زرق و برق قرمز و آبی می پوشند، احتمالا می توانید بلافاصله فلامنکو را بشناسید. این رقص چنان محبوب شد که در سال 2010 توسط یونسکو به عنوان یکی از «شاهکارهای میراث شفاهی و ناملموس بشریت» معرفی شد. مشخصه آن شدت عاطفی مراحل و شور و شوق شعله ور بین شرکا است که اکنون در سراسر جهان آموزش و تمرین می شود.