سخنی در مورد فرهنگ کانادا

canada

کانادا کشوری در نیمه شمالی آمریکای شمالی است. قلمرو آن در سرتاسر عرض قاره امتداد دارد و از این رو اقیانوس آرام در غرب و اقیانوس اطلس در شرق آن را احاطه کرده است. از شمال، کانادا با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده همسایه است. از نظر مساحت، کانادا دومین کشور بزرگ جهان است. اگر به دنبال سفر، زندگی، نقل مکان یا تجارت در یک کشور مستقل هستید، ما به شما کمک می کنیم تا فرهنگ کانادا و چندفرهنگی پررونق آن را درک کنید.

فرهنگ کانادا و زبان محلی

فرهنگ کانادا در درجه اول تحت تاثیر فرهنگ های مختلف اروپایی و سنت های ملیت های تشکیل دهنده آن، به ویژه فرهنگ بریتانیایی و فرانسوی بوده است. همچنین تاثیراتی از فرهنگ مردمان بومی آن و از کشورهای همسایه مانند ایالات متحده وجود دارد.

ارزش‌های اصلی کانادا شامل انصاف، برابری، فراگیری و عدالت اجتماعی است. این را رویکرد کشور به حکومت که شامل مراقبت های بهداشتی عمومی، مالیات های بالاتر برای ترویج توزیع مجدد ثروت، قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان، لغو مجازات اعدام و سرکوب سیاست های راست افراطی می شود، نشان می دهد.

کانادا عموما نگرش بسیار باز و پذیرنده ای نسبت به سایر فرهنگ ها و مذاهب دارد.

فرهنگ کانادا و پوشش

لباس های کانادایی بسیار شبیه به لباس های ایالات متحده و سایر کشورهای غربی است. نکته اصلی که باید به آن توجه کنید این است که ممکن است بخش‌های وسیعی از کشور بسیار سرد شود (در برخی مناطق شمالی دمای هوا تا -40 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد)، بنابراین مطمئن شوید که در سفر به کانادا لباس گرم به همراه دارید.

زبان در کانادا

دو زبان رسمی در کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند و زبان اول انگلیسی اکثریت قریب به اتفاق گویشوران در حدود 60٪ است. به دلیل استقبال تاریخی کانادا از مهاجران، ترکیب زبانی کلی که در این کشور صحبت می شود بسیار متنوع است. در واقع جمعیت معقولی به چینی، پنجابی، اسپانیایی، آلمانی و ایتالیایی صحبت می کنند.

کانادا همچنین کشور دارای زبان های بومی است که توسط جمعیت نسبتا کمی از مردم بومی ساکن در آنجا صحبت می شود. متاسفانه، به دلیل تعداد بسیار کم گویشوران بومی، انتظار نمی رود اکثر این زبان ها بتوانند بیش از چند نسل زنده بمانند.

فرهنگ کانادا و آداب و رسوم

کانادایی ها عموما مودب، بردبار و نسبتا غیر رسمی هستند. مانند هر کشور بزرگ دیگری، فرهنگ کانادا تنوع زیادی در آداب و رسوم از یک منطقه به منطقه دیگر دارد. بارزترین تفاوت در استان کبک است که نفوذ فرانسوی ها بیشتر از بریتانیایی هاست. در نتیجه، غیرمعمول نیست که مردم به جای دست دادن که در سایر نقاط کشور رایج است، با بوسیدن گونه های یکدیگر، چپ و راست، احوالپرسی می کنند.

کانادایی‌ها عموما بسیار مودب هستند و اگر می‌خواهید با مردم رابطه خوبی داشته باشید، مهم است که به رفتار خود دقت کنید. اگر با مردم محلی غذا می خورید، آداب و رسوم سفره ها نسبتا غیررسمی است و لازم نیست نگران امتناع غذاهای خاص یا پرسیدن سوال در مورد غذا باشید.

دین در فرهنگ کانادا

طیف ادیانی که در کانادا انجام می شود به اندازه ساکنان آن متنوع است و آزادی مذهب یک حق محافظت شده در قانون اساسی است. مسیحیت با حدود 65 درصد از جمعیت به عنوان پیرو، رایج ترین است. آتئیسم همچنین در دهه های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و حدود 24 درصد از کانادایی ها اکنون اظهار می کنند که هیچ وابستگی مذهبی ندارند.

مشاوره جلسات کاری (در صورت انجام تجارت در کانادا)

اولین جلسات

شیوه ها و فرهنگ کانادا برای کسب و کار از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که قبل از سفر در مورد منطقه ای که قرار است بازدید کنید، اطلاعات لازم را داشته باشید.

درکانادا دست دادن استاندارد است. ممکن است مردم بر اساس دست دادن شما در مورد شما قضاوت کنند، بنابراین مطمئن شوید که محکم باشد و در طول سلام کردن، تماس چشمی خود را حفظ کنید.

دیدار تجاری

در کانادا، روز کاری عادی از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر، از دوشنبه تا جمعه است. با این حال، بسیاری از مردم جلسات صبح را به بعد از ظهر ترجیح می دهند. نوع لباس برای تجارت معمولا رسمی است و انتظار می رود با کت و شلوار و کراوات در جلسات حاضر شوید.

وقت شناسی در فرهنگ کانادا مهم است. کمی تاخیر در یک زمینه اجتماعی ممکن است قابل قبول تلقی شود، اما در تجارت به موقع بودن باید در اولویت باشد.

هنگام صحبت با کانادایی ها، از ارجاع به ایالات متحده یا مقایسه تجربه خود از کانادا با هر تجربه ای که ممکن است از ایالات متحده داشته باشید، خودداری کنید. کانادایی‌ها اغلب احساس می‌کنند که خارجی‌ها به نفع همسایگان پرجمعیت‌تر و مسلط‌تر از نظر فرهنگی در سطح جهانی، آن ها را نادیده می‌گیرند، و با صحبت کردن در مورد ایالات متحده، ممکن است آن ها را آزار دهید.

نقل مکان به کانادا

حداقل تا حدی به دلیل استقبال این کشور از مهاجران، کانادا در حال تبدیل شدن به یک مقصد فزاینده محبوب برای افرادی است که به دنبال مهاجرت هستند. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، در اینجا چند نکته وجود دارد که بهتر است در نظر بگیرید:

باید توجه داشته باشید که هزینه زندگی در کانادا بیشتر از سایر نقاط جهان است. قیمت املاک در مراکز شهری بزرگ مانند میانگین ونکوور و تورنتو در حال حاضر در میان برخی از بالاترین قیمت ها در جهان غرب است. قیمت مواد غذایی نیز ممکن است بالاتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. به این دلیل که کانادا به شدت به واردات متکی است و همین امر در مورد بنزین و الکل نیز صادق است که هر دو مالیات سنگینی دارند.

اگرچه کانادا عموما از مهاجران استقبال می کند، اما هنوز باید قبل از ورود به این کشور روند صحیح را طی کنید تا مطمئن شوید که به طور قانونی در این کشور اقامت دارید. آماده باشید که این فرآیند زمان بر باشد، زیرا غیرمعمول نیست که بین تکمیل درخواست شما و دریافت پاسخ، 6 ماه طول بکشد.

چندفرهنگی و تنوع کانادا

از نظر تاریخی، کانادا با استقبال از مهاجران شروع به تبدیل شدن به یک کشور قدرتمند کرد. امروزه، به غنا و تنوعی که فرهنگ های مختلف به جامعه کمک می کنند، ارزش قائل است. در سال 1971، کانادا اولین کشور در جهان بود که چندفرهنگی را به عنوان یک سیاست رسمی پذیرفت. این امر بر حقوق مردم برای حفظ هویت فرهنگی منحصربه‌فرد خود و ارتقای تفاهم و هماهنگی بین فرهنگی تاکید کرد.

عشق به محیط زیست

در فرهنگ کانادایی ها به منابع غنی و سرشار خود افتخار می کنند و احترام عمیقی برای محیط زیست قائل هستند. آن ها همچنین پارک ها و فضاهای باز خود را حفظ کرده و سیاست های سازگار با محیط زیست را اتخاذ و دنبال می کنند.

نظم و حفظ حریم شخصی افراد

کانادایی ها به نظم و حفظ فضای شخصی خود اهمیت می دهند. عاقلانه است که از بحث در مورد حقوق، زندگی خانوادگی، وزن، مذهب و سایر موضوعات شخصی خودداری کنید. همچنین قابل درک است که یک شخص بر دارایی خود حقوقی دارد، بنابراین قبل از استفاده از هر چیزی که مال شما نیست، حتما اجازه بگیرید. رفتارهای مخرب، مانند قطع کردن صف، صحبت کردن خارج از نوبت، فریاد زدن، و صحبت با صدای بلند قطعا مناسب نیست. آراستگی نیز نشانه احترام به فضای دیگران و رعایت نظم است.