سفری کوتاه به شهر استراسبورگ

france-flag-circle

شهر استراسبورگ یکی از شهرهای کشور اروپایی فرانسه است. در این نوشتار قصد داریم اطلاعات مفیدی در باب جاذبه های گردشگری این شهر و تاریخچه آن ارائه دهیم تا شما عزیزان هنگام سفر به این شهر بتوانید با خیالی آسوده و اطلاعاتی دقیق به گشت و گذار بپردازید.

موقعیت جغرافیایی شهر استراسبورگ:

اگر به نقشه کشور زیبای فرانسه دقت کنید می توانید در شرقی ترین قسمت آن، شهر استراسبورگ را مشاهده کنید. این شهر در همسایگی کشور اروپایی آلمان قرار دارد و رودخانه مهم و معروف راین نیز از آن می گذرد.

تاریخچه شهر استراسبورگ:

در زمان های قدیم شهر استراسبورگ یکی از ثروتمندترین شهرهای اروپایی به شمار می رفته است و همین خصیصه منجر به این شده بود که هم دولت کشور آلمان و هم دولت کشور فرانسه خواهان سلطه بر آن باشند و حاکمیت بر این شهر را حق مسلم خود بدانند. حال مردم شهر استراسبورگ در این میان بیش از سایر افراد صدمه دیدند و این کشمکش و جدال بر فرهنگ و زبان آنان تاثیر جالبی گذاشت. تقریبا تمامی مردم این شهر توانایی صحبت به زبان اصلی این دو کشور را دارند و با اینکه در نهایت کشور فرانسه پیروز این جدال بود، فرهنگ آلمان در آثار هنری و ساختمان های شهر آنچنان رخنه کرده است که شما هنگام سفر فکر می کنید به شهری آلمانی آمده‌اید.

آب و هوای شهر استراسبورگ:

شهر استراسبورگ آب هوای تقریبا معتدلی دارد. تمامی فصول سال برای سفر به این شهر مناسب است. چرا که آب و هوا در تابستان ها خیلی گرم نیست و زمستان ها هم برف و باران زیادی نمی بارد. طبق اطلاعاتی که در هواشناسی موجود است، سردترین روز سال در شهر نامبرده منفی دو درجه و گرم‌ترین روز سال بیست و پنج درجه است.

استراسبورگ

مسجد استراسبورگ یکی از جاذبه های گردشگری این شهر:

اگر به شهر استراسبورگ سفر کردید، حتما از این مسجد بازدید کنید. معماری این مکان بسیار شگفت انگیز است. برای مثال در طراحی مکان مذکور حتی از یک ستون هم استفاده نشده است.

باغ گیاه شناسی یکی از اماکن زیبای شهر استراسبورگ:

اگر به شهر استراسبورگ سفر کردید، به هیچ وجه بازدید از این باغ را از دست ندهید، مخصوصا اگر به گل و گیاه علاقه‌مند هستید. چرا که در باغ نامبرده می توانید بیش از شش هزار گونه مختلف از گیاهان کمیاب را پیدا کنید و یا در فضای آن پیاده روی کرده و در صورتی که علاقه به خریداری گل دارید از گلخانه های این مکان گیاه مورد علاقه خود را بخرید.

باغ نارنجی جاذبه‌ای که خارق العاده در قلب شهر:

همانطور که می‌دانید، ساختمان شورای اروپا در شهر نامبرده قرار دارد. حال اگر به روبروی این ساختمان بروید می توانید از باغ یا همان پارک نارنجی دیدن کنید. باغ مذکور مملو از درختان نارنج است. اگر به کتب تاریخی مربوط به انقلاب فرانسه رجوع کنید، متوجه می‌شوید که در آن زمان کاشت درخت نارنج به دلیل نامعلومی فقط در انحصار دولت بوده است. همین اتفاق منجر شده تمامی درخت های نارنج از سراسر شهر به باغ نامبرده منتقل شوند. اگر از ما می‌پرسید که بهترین فصل برای مراجعه به این باغ چه زمانی است، باید بگوییم که: فصلی که میوه های نارنج به ثمر می‌نشینند، بهترین فصل برای بازدید از این باغ است. چرا که بوی دلنشین نارنج تمامی باغ را در برمی‌گیرد.

محله فرانسه کوچک مکانی خارق العاده برای گردشگران:

اگر به شهر استراسبورگ سفر کردید و به دنبال مکانی بودید که هم بتوانید کمی پیاده روی کرده و هم از دیدن چشم اندازهای اطراف شگفت زده شوید، بازدید از محله نامبرده را در صدر انتخاب های خود قرار دهید. این محله مملو از خانه های چوبی است که با ترس هایی پر از گل تزیین شده‌اند. اکثر مردم شهر برای پیاده روی روزانه این مکان را انتخاب می کنند و به گفته خودشان راه پر پیچ و خم آن در کنار درختان سر به فلک کشیده نخستین عامل جذابیت محله نامبرده است. اما این تنها دلیل جذابیت محله فرانسه کوچک نیست، شما هنگام بازدید از این جاذبه گردشگری فرصت این را خواهید داشت که به رستوران های محلی اطراف آن رجوع کرده و غذای محلی فرانسوی را امتحان کنید.

کلیسای نوتردام جاذبه ای مذهبی در شهر استراسبورگ:

یکی از جاذبه های مذهبی استراسبورگ این مورد می باشد. جالب است بدانید که تا قبل از قرن بیستم کلیسای نامبرده بلندترین مکان مذهبی در سراسر اروپا بود. چرا که مناره های آن بیش از صد و چهل متر ارتفاع داشتند. امروزه نیز این کلیسا همچنان مکانی دیدنی برای توریست ها است. چرا که در حاشیه رودخانه ای پرآب قرار گرفته است. در واقع بازدیدکنندگان می توانند به جز آشنایی با معماری و فضای داخلی کلیسا برای مدتی در کنار این رودخانه و فضای سرسبز اطراف آن استراحت کنند. اگر از معماری آن بپرسید باید بگوییم که: برای جلوه هرچه بیشتر از سنگ قرمز استفاده شده است. هنگامی که به داخل کلیسا می روید با برخی نقاشی ها روی دیوار مواجه می شوید که هر کدام روایتگر بخشی از داستان های مذهبی دین مسیحیت است. همانطور که در مطالب فوق گفتیم ارتفاع کلیسای مذکور بسیار زیاد است و همین عامل باعث شده با رجوع به بالاترین نقطه آن بتوانید چشم اندازی کامل از شهر را مشاهده کنید.

پارلمان اروپا یکی از جاذبه های شهر استراسبورگ:

اگر به شهر استراسبورگ سفر کردید حتما از پارلمان اروپا دیدن کنید. تقریبا دولتمردان قاره اروپا دوازده دوره در سال جلساتی در این مکان برگزار می کنند. در زمانی که جلسات برگزار می شود، هیچ شخصی امکان بازدید از این مکان را ندارد. ولی بعد از اتمام جلسات امکان بازدید از مکان نامبرده برای تمامی افراد امکان پذیر است.

استراسبورگ-فرانسه

خانه کمرزل جاذبه‌ای متفاوت در شهر استراسبورگ فرانسه:

اگر از اداره گردشگری شهر استراسبورگ رد شدید، کافی است نگاهی به ساختمان روبرویی اداره نامبرده بیندازید تا بتوانید این خانه را مشاهده کنید. نمای بیرونی خانه مذکور از چوب ساخته شده است و نمونه ای منحصر به فرد از معماری آلزاس است. در طبقه پایینی آن دیوارهای سنگی وجود دارد که به زیباترین شکل حکاکی شده و به جذابیت این خانه افزوده است. امروزه این مکان به رستورانی پرطرفدار تبدیل شده و پاتوق بسیاری از گردشگران و افراد بومی است.