سفری کوتاه به شهر تولوز

france-flag-circle

شهر تولوز و آشنایی با آن برای افرادی که قصد زندگی در تولوز را دارند، ضروری است. هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان برای تحصیل و یا سرمایه گذاری این شهر زیبای فرانسوی را انتخاب می کنند. جالب است بدانید که این شهر جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد. به همین دلیل همواره گردشگران زیادی به بازدید از شهر نامبرده ترغیب می شوند. پس آشنایی با این شهر برای هر کسی که قصد عزیمت به آن را دارد، ضروری است. در ادامه ضمن بررسی موقعیت جغرافیایی و آب و هوای شهر مذکور، به معرفی جاذبه های  تاریخی و طبیعی آن نیز می پردازیم.

شهر تولوز و موقعیت جغرافیایی آن:

شهر تولوز یکی از زیباترین شهر های فرانسه محسوب می شود. اولین مرحله برای آشنایی با هر شهری، کسب اطلاعات در مورد موقعیت جغرافیایی آن شهر است. آشنایی با موقعیت جغرافیایی مباحث بسیار زیادی را برای گردشگران مشخص می کند. به عنوان مثال می توانند با آب و هوا، غذاهای محلی، خلق و خوی مردم و محصولات کشاورزی آن شهر آشنا شوند. پس اولین مرحله برای آشنایی با شهر نام برده آشنایی با موقعیت جغرافیایی آن است.

اگر نقشه ی کشور فرانسه را جلوی روی خود بگذاریم، نام این شهر را در جنوب غربی نقشه ی جغرافیایی فرانسه می‌بینیم. شهر تولوز یک شهر ساحلی محسوب نمی شود. اما به دریای اطلس و دریای مدیترانه بسیار نزدیک است. البته رودی به نام رود گارون در نزدیکی این شهر وجود دارد. همچنین با شهرهایی نظیر بوردو و مارسی نیز همسایه می باشد.

شهر تولوز و تاریخچه ی آن:

شهر تولوز یک شهر تاریخی محسوب می شود. دانستن تاریخچه ی هر شهری برای علاقه مندان به آن شهر بسیار جذاب و دوست داشتنی تلقی می شود. در ادامه به بررسی تاریخچه ی تولوز می پردازیم.

این شهر به خاطر رود گارون توسط رومیان به وجود آمده است. در طول تاریخ این شهر، تنها یک بار به عنوان پایتخت شناخته شده است. این شهر تاریخی تنها در زمان پادشاهی ویزیگوت یکم و در قرن 5 پس از میلاد به عنوان پایتخت انتخاب شده بود. تقریبا 600 الی 400 سال پیش بود که ثروت شهر مذکور، به طرز چشمگیری افزایش یافت. این افزایش ثروت در تولوز به واسطه ی تولید شدن ماده ای با اسم پاستیل بود. البته پس از آن این پیشرفت کمرنگ شد. و در قرن 20 ، شهر نامبرده به عنوان پایتخت هوافضای کشور فرانسه معرفی شد.

شهر تولوز و آب و هوای آن:

همانطور که گفته شد، شهر تولوز در نزدیکی اقیانوس اطلس و دریای زیبای مدیترانه قرار دارد. همچنین روی نقشه به عنوان یکی از جنوبی ترین شهر های فرانسه شناخته می شود. در نتیجه باید انتظار یک آب و هوای معتدل و مرطوب را داشته باشیم. به عبارتی نه در تابستان آب و هوای این شهر به قدری گرم است که خورشید همه چیز را بسوزاند. نه در زمستان هوا به اندازه‌ای سرد است که آب رودخانه یخ ببندد.

شهر تولوز و مناسب ترین وقت برای سفر:

شهر تولوز یکی از دیدنی‌ترین شهر های کشور اروپایی فرانسه محسوب می شود. در نتیجه شاید این سوال پیش بیاید که چه زمانی برای سفر به این شهر مناسب تر است؟

در پاسخ باید بگوییم که به طور کلی نمی توان زمان ثابتی را تعیین کرد. و این مسئله کاملا به نظر شخصی افراد بستگی دارد. برخی از سرمای زمستان لذت می برند و برخی از گرمای تابستان. همانطور که گفتیم این شهر آب‌و‌هوای معتدلی دارد و تقریبا تمامی ماه ها زمان مناسبی برای سفر به شهر زیبای تولوز می باشد.

شهر تولوز و جاذبه های گردشگری آن:

شهر تولوز به عنوان یک شهر تاریخی و همچنین شهری که موقعیت جغرافیایی مناسبی دارد، دارای مکان ها دیدنی بسیار زیادی می باشد. در ادامه به معرفی اجمالی این مکان ها خواهیم پرداخت.

کلیسای باسیلیکا سنت سرنین؛ نگین سرخ شهر:

شاید بتوان کلیسای مذکور را مهم ترین جاذبه ی گردشگری این شهر دانست. اگر با یک هواپیما بر فراز شهر نامبرده در حال حرکت باشید، کلیسا کاملا توجه شما را جذب می کند. این جاذبه یکی از بزرگترین کلیساهای فرانسه می‌باشد و معماری آن منحصر به فرد است و نمایی مربوط به قرون وسطی دارد.

میدان کاپیتول دو تولوز؛ خاص‌ترین جاذبه شهر:

شهر تولوز میدان های بسیار زیادی دارد. آن چیزی که میدان کاپیتول دو تولوز را منحصر به فرد می کند، زنده بودن فضای اطراف آن و برگزاری جشن های محلی است. اگر از مردم این شهر سوال کنید که چه جایی می توانید تمام مراسمات محلی تولوز را ببینید، پاسخ آن ها همین میدان است. در این میدان هر اتفاقی ممکن است مشاهده شود و اطراف این مکان مغازه های محلی وجود دارد.

موزه ی آگوستین؛ نمادی از هنر شهر:

شهر تولوز و به عبارتی کشور فرانسه، به کشور ادبیات و هنر معروف است. اگر از جمله کسانی هستید که به هنر و کارهای هنری علاقه مند می باشد، بازدید از این موزه را فراموش نکنید. سبک های رومانسک و گوتیک در این موزه به چشم می خورد.

موزه ی تاریخ طبیعی شهر:

شهر تولوز موزه های فراوانی دارد که یکی از آن‌ها، موزه ی تاریخ طبیعی است. همانطور که از اسم این موزه پیدا است شما به بازدید تاریخ رابطه ی انسان و طبیعت خواهید رفت. شما می توانید تاریخ انسان، سیر تکامل او و سیر تکامل طبیعت را در این موزه مشاهده کنید.

تولوز-زیبا

پل پونت نوف؛ پل قدیمی اما همچنان استوار شهر تولوز:

شهر تولوز در کنار رود گارون قرار گرفته است. بر روی این رود، پل های بسیار زیادی از جمله پل پونت نوف احداث شده است. این پل که یکی از جاذبه های تاریخی شهر زیبای تولوز محسوب می شود، در سال 1578 و به دستور هانری سوم تاسیس شد.

باغ های ژاپنی یکی از جاذبه های گردشگری معروف:

شهر تولوز به علت آب و هوای مناسب طبیعتی بکر دارد. شاید شما هم تعریف باغ‌های ژاپن را شنیده باشید. شکوفه های بی‌نظیر، فضای سبز، طبیعت فوق العاده و حیوانات شگفت انگیز در باغ‌های ژاپنی این شهر وجود دارد. همچنین این جاذبه گردشگری مکان بسیار مناسبی برای کسب آرامش  و استراحت است.