سفری کوتاه به شهر سویل

spain-flag-circle

شهر سویل یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای کشور اروپایی اسپانیا است. جالب است بدانید که سویل جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و همین موضوع باعث شده هر ساله گردشگران بسیاری به آن سفر کنند. به همین علت در این نوشته تصمیم گرفتیم، برخی از جاذبه های آن را به شما معرفی کنیم.

موقعیت جغرافیایی شهر سویل:

کشور اسپانیا یکی از کشورهای بسیار وسیع اروپایی است و شهر مذکور در جنوب آن قرار گرفته است. جالب است بدانید که شهر سویل یکی از شهرهای ساحلی این کشور است و با بازدید از آن می توانید در کنار سواحل دریای مدیترانه قدم بزنید.

تاریخچه شهر سویل:

شهر سویل تاریخچه دور و درازی دارد. قدمت دوهزار ساله آن باعث شده اقوام زیادی در طی این سال ها در آن سکنا گزینند. برای مثال شهر نامبرده برای مدتی جزو قلمرو امپراتوری روم بود. سپس با ظهور دین اسلام در طی جنگ های صلیبی به بخشی از قلمرو مسلمانان تبدیل شد. برای همین در این شهر می توانید آثار حضور مسلمانان را در فرهنگ و معماری ساختمان‌ها مشاهده کنید.

آب و هوای شهر سویل:

اگر قصد سفر به شهر سویل را دارید، خوب است بدانید که شهر نامبرده یکی از گرم‌ترین شهرهای این کشور اروپایی است. مردم این شهر اصولا تصوری از برف و بوران ندارند. چرا که هوا در سردترین فصول سال هم به منفی یک درجه نمی رسد. اما این بدین معنی نیست که باران هم در این شهر نمی بارد. سویل شهری ساحلی است و بدین خاطر مردم آن در بسیاری از روزهای زمستان بارش های ناگهانی و بی وقفه را تجربه می کنند. تمامی این موارد منجر می شود که برای سفر به این کشور، پاییز و بهار مناسب‌ترین فصل باشد.

کاخ الکازار یکی از جاذبه های دیدنی شهر سویل:

شهر سویل جاذبه های دیدنی بسیاری دارد، یکی از این موارد کاخ مذکور است که از قدیم الایام تا به امروز مرکز توجه گردشگران بوده‌ است. فرایند ساخت این کاخ حدودا یازده قرن پیش آغاز شده است و جالب است بدانید که پس از دویست سال به پایان رسیده است. به این دلیل که در طی مدت زمان مذکور اتفاق های زیادی در این شهر افتاده و حتی حکومت سویل تغییر پیدا کرده است، شما در این مکان می توانید شاهد انواع مختلفی از معماری باشد برای مثال بخش هایی از این جاذبه به سبک اسلامی و بخش های دیگر آن با رعایت اصول سبک رنسانس ساخته شده است. بعد از تکمیل فرایند ساخت آن خانواده سلطنتی در آن سکنا گزیدند و حتی در زمان حال نیز این کاخ سکونتگاه تعدادی از اعضای خانواده سلطنتی است.

منطقه پلازا در قلب سویل:

یکی از جاذبه های شهر سویل که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده، این منطقه می باشد. شما هنگام بازدید از آن حس می کنید که در شهر ونیز هستید. در واقع این منطقه شامل کانالی می شود که امکانات زیادی از جمله انجام قایق سواری و انجام ورزش های آبی را برای گردشگران ممکن می سازد. یکی از نکات جالب در مورد منطقه مذکور آلاچیق هایی است که در قسمت های مختلف آن قرار گرفته است. هر کدام از این آلاچیق ها به نحو خاص و متفاوتی طراحی شده است و می توان هر کدام را نماد یکی از شهرهای اسپانیا دانست.

کلیسای جامع شهر:

همه ما نام کریستف کلمب را شنیده‌ایم، جالب است بدانید که مقبره این شخص در این مکان واقع شده است. بسیاری از گردشگران بازدید از این کلیسا را به همین علت انتخاب می کنند. ولی این تنها جاذبه آن نیست، محراب کلیسای نامبرده هم عامل مهمی در جذب توریست به شمار می رود. جالب است بدانید که طراح محراب کلیسای مذکور برای ساخت آن از مقادیر زیادی طلا استفاده کرده است و با این اقدام این کلیسا را به یکی از منحصر به فردترین مکان های دیدنی تبدیل کرده است.

موزه رقص فلامنکو مکانی که نباید بازدید از آن را از دست بدهید:

همانطور که می دانید، رقص محلی و معروف این کشور اروپایی رقص فلامنکو است. جالب است بدانید که حضور اعراب مسلمان در کشور نامبرده، حتی روی موسیقی مخصوص این رقص هم موثر واقع گشته است. در واقع برای انجام این رقص زیبای اسپانیایی از موسیقی که تلفیقی از موسیقی لاتین و عربی است، استفاده می شود. شهر سویل نیز مرکز آموزش و انجام این رقص است. تقریبا برای تمامی مراسم های ملی در این شهر فستیوال های رقص فلامنکو برگزار می شود. ولی اگر می خواهید به طور تخصصی اطلاعاتی در باب رقص محلی مذکور بدست آورید، بازدید از این موزه را فراموش نکنید.

موزه باستان شناسی شهر سویل:

اگر می خواهید، هنگام سفر به این شهر اطلاعات زیادی در باب حکومت ها و اقوامی که در آن زندگی می کردند، بدست آورید، بازدید از این جاذبه را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازار تریانا در شهر زیبای سویل:

اگر می خواهید هنگام بازدید از شهر سویل، اطلاعات در مورد خوراک های معروف این شهر بدست آورید و یا بتوانید مواد غذایی محلی این شهر را با قیمتی مناسب خریداری کنید، این بازار همان مکانی است که به دنبالش می گشتید. اما تمامی این موارد تازه بخشی از ماجرا بود، شما هنگام بازدید از این بازار می توانید با سبک زندگی مردم محلی آشنا شده و حتی با آن ها معاشرت کنید. تمامی این موارد باعث می شود تا یک توریست در باب مردمان شهری که به آن سفر کرده است، اطلاعات دقیقی بدست آورد.

محله سانتاکروز یکی از جاذبه های خارق العاده شهر سویل:

اگر از قدمت این محله بپرسید، باید بگوییم که در زمان قرون وسطی ساخته شده است. آنچه محله مذکور را از سایر جاذبه های شهر سویل متمایز کرده است، معماری منحصر به فرد ساختمان های آن است. اکثر گردشگرانی که به سانتاکروز می آیند، در نگاه اول مجذوب ترکیب رنگ ساختمان های آن می شوند. طراحان این محله از رنگ های بسیار روشن و شاد برای زیبایی هرچه بیشتر ساختمان ها استفاده کرده‌اند و این پدیده محله مذکور را از سایر محله ها متمایز کرده است. یکی از نکات کلیدی در باب این محله این است که ساکنان اولیه آن یهودیان بوده‌اند. امروزه نیز اکثر ساکنان آن همچنان یهودی هستند. ولی برخی از افراد دیگر هم این ساختمان های رنگارنگ را خریداری کرده و در کنار یهودی ها زندگی می کنند.

سویا-در-اسپانیا