سفری کوتاه به شهر مادرید

spain-flag-circle

شهر مادرید یکی از زیباترین شهرهای کشور اروپایی اسپانیا است. این شهر زیبا جاذبه های معروفی دارد که بهتر است پیش از سفر با آن آشنا شوید تا فرصت بازدید از آن را از دست ندهید. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید

موقعیت جغرافیایی شهر بارسلونا:

اگر به نقشه کشور اسپانیا نگاه کنید، می توانید شهر مادرید را در مرکزی ترین نقطه نقشه پیدا کنید. این شهر در همسایگی جزیره ایبری نیز قرار گرفته است. اگر بخواهیم واضح تر بگوییم، جزیر مذکور در شمال شرقی این شهر واقع شده است.

تاریخچه شهر مادرید:

شهر مادرید شهری قدیمی نیست. بدین معنی که آثاری از وجود آن پیش از میلاد مسیح وجود ندارد. آنچه صفحات باقی مانده از تاریخ این شهر به ما نشان می دهد، این است که  قدمت آن به نهصد سال پس از میلاد مسیح بر می گردد. یکی از نکات بسیار جالب و منحصر به فرد در باب این شهر اسپانیایی این است که برای مدتی حکومت آن دست مسلمانان بوده است و اثر این اتفاق در بسیاری از اماکن دیدنی و حتی عقاید مردم به چشم می خورد.

خصیصه مشترک مردم مادرید:

یکی از دلایلی که گردشگران شهر مادرید را برای سفر انتخاب می کنند، مردم این شهر اسپانیایی است. چرا که رفتاری بسیار خوب و صمیمانه با مسافران دارند. از طرفی به هیچ وجه زندگی را بر خود سخت نمی گیرند.

آب و هوای شهر مادرید:

مردم شهر مادرید در تابستان آب و هوای بسیار گرمی  را تجربه می کنند. اما زمستان های این شهر اسپانیایی به قدری معتدل و خوش آب و هوا است که دمای هوا به منفی یک درجه هم نمی رسد. اگر گرمای بیش از اندازه شما را آزار نمی دهد، فصل تابستان فصل مناسبی برای سفر به شهر مادرید است. در غیر این صورت در سه فصل دیگر سال برای وقت گذرانی به شهر مذکور سفر کنید.

موزه رینا سوفیا یکی از جاذبه های شهر مادرید:

هدف اصلی تشکیل این موزه جمع آوری آثار هنرمندان بزرگ شهر مادرید بوده است. اگر از قدمت این موزه می پرسید باید بگوییم که قدمتی صد ساله دارد. این جاذبه مناسب توریست هایی است که با دیدن آثار هنری هنرمندانی مثل پیکاسو به وجد می آیند. قطعا برای این دست از افراد بازدید از رینا سوفیا می تواند تجربه ای دلچسب باشد.

میدان سیبلس یکی از جاذبه های شهر:

این میدان نمایانگر ارابه ای است که یک سرنشین دارد و از دو شیر برای حمل این ارابه به جای اسب استفاده شده است. نظرات مختلفی در باب تفسیر وجود شیر به جای اسب وجود دارد که هر کدام بر ادله ای استوار می باشد. در میانه این میدان به غیر از این مجسمه ها چشمه ای وجود دارد که هم نام میدان است. جالب است بدانید که در زمان گذشته مردم محله های اطراف میدان آب مصرفی خود را از این طریق تامین می کردند. امروزه نیز هر کجا اسمی از مادرید برده شود، تصویر میدان نامبرده در کنارش قرار می گیرد. چرا که در گذر زمان تبدیل به نشان و سمبل شهر شده است.

میدان مایور جاذبه ای مملو از خاطرات تلخ و شیرین:

این میدان در قلب شهر مادرید واقع شده است. آنچه در باب میدان نامبرده حائز اهمیت است، این است که در دوران پیش از قرون وسطی از آن برای برگزاری فستیوال ها و جشن و مسابقات استفاده می شده است. اما متاسفانه ظهور عقاید سرسختانه و اعدام مردم در دادگاه هایی موسوم به تفتیش عقاید بر سرنوشت مایور هم تاثیر گذاشت. بدین معنی که از قرون وسطی به بعد دیگر برای شادی بخشیدن به مردم استفاده نشد و تبدیل به مکانی برای کشت و کشتار شد. در اطراف این جاذبه چندین ساختمان سه طبقه قرار گرفته است که همگی این ساختمان ها تراس هایی بزرگ و مناره هایی نوک تیز دارند. این تقارن و نظم جلوه خاصی به اطراف میدان  داده است. در میان میدان نیز مانند مورد قبل یک مجسمه قرار دارد که تصویری از فیلیپ پادشاه اسپانیا است.

قصر رئال اقامتگاه خاندان سلطنتی شهر مادرید:

یکی از اماکن منحصر به فرد شهر مادرید که می تواند هر بیننده ای را به وجد آورد، این قصر خارق العاده است. شاید بتوان گفت که بازدید از این قصر باشکوه بیش از یک روز زمان می برد. چرا که بیش از دو هزار اتاق دارد که هر کدام به تنهایی می توانند جاذبه ای منحصر به فرد به شمار آیند. اگر از قدمت آن می پرسید، باید بگوییم که این مکان در قرن هجده ساخته شده و سکونتگاه بسیاری از پادشاهان اسپانیایی بوده است. البته هنوز هم برای بسیاری از مراسم های ملی از آن استفاده می شود. اگر از این قصر بازدید کردید، به نقاشی های که سبب زیبایی هر چه بیشتر دیوارها شده است، به خوبی دقت کنید. چرا که در اغلب موارد حاوی داستانی واقعی از سرگذشت شاهان هستند.

گران-ویا

پارک رتیرو جاذبه ای در شهر مادرید:

جالب است بدانید که در گذشته این مکان یکی از پرستشگاه ها در شهر مادرید بوده است. اما یکی از پادشاه هنگامی که به مادرید سفر می کند، دستور می دهد که آن را به تفرجگاهی برای او تبدیل کنند. در گذر زمان این تفرجگاه سلطنتی به مکانی برای گشت و گذار عموم تبدیل می شود. سرتاسر این جاذبه سرسبز است، به همین دلیل انتخاب خوبی برای مسافرانی است که در فصل تابستان به شهر مادرید سفر می کنند. اما این تمام ماجرا نیست. دریاچه ای  هم در میانه این پارک واقع شده است که به شما این فرصت را می دهد که بتوانید زمانی برای شنا کردن و قایق سواری داشته باشید. کمی آنطرف تر از دریاچه، مجسمه هایی از پادشاهان اسپانیا وجود دارد که می تواند اطلاعات تاریخی شما را تقویت کند و در آخر این را باید بگوییم که این پارک جاذبه ای مناسب برای تمامی افراد و گروه های سنی است.

گران ویا منبع هیاهو در شهر مادرید:

فرقی نمی کند که در کدام ساعت شبانه روز به این خیابان می آیید، چرا که در تمامی ساعات روز این خیابان مملو از هیاهو است. انواع رستوران ها، بارها و مراکز خرید شهر در خیابان مذکور  واقع شده است، به همین دلیل بازدید از آن برای هر گردشگری واجب است