معرفی جاذبه های ایتالیا ( قسمت اول)

جاذبه های ایتالیا شامل چه مواردی می شود؟ کشور ایتالیا یکی از  شناخته شده‌ترین کشورهای اروپایی است. جاذبه های ایتالیا به قدری وسیع است که شاید چندین ماه دیدن آن طول بکشد. به این دلیل در این نوشته تصمیم گرفتیم، سفری کوتاه به این کشور اروپایی داشته باشیم.

آمفی-تئاتر-رم

آمفی تئاتر رم:

وقتی می گوییم این کشور اروپایی، کشوری باستانی است، یعنی  دو هزار سال پیش یکی از جاذبه های ایتالیا  برای سرگرمی مردم آمفی تئاتر بوده است. این بنای خارق العاده نزدیک به 50 هزار تماشاگر درون خود جای می داده و کف آن از شن ساخته شده بوده است. نمایش های مختلفی در این آمفی تئاتر مانند نمایش کمدی و نمایش های تراژدی اجرا می شده است.

برج پیزا:

در روزگاری که عقاید قرون وسطایی در تمامی اروپا حاکم بود. این بنای تاریخی ساخته شد و توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرد؛ چرا که این برج با روشی متفاوت نسب به سایر جاذبه های ایتالیا در آن زمان ساخته شده بود. به این معنی که معماری آن شباهتی به معماری آن دوره نداشت. هدف اولیه از ساخت این بنا حمل ناقوس کلیسایی بود که در کنار آن قرار داشت؛  ولی معماری بی نظیر آن موجب شد، حمل ناقوس آن کلیسا به فراموشی سپرده شود و امروزه حمل ناقوس کلیسا ناچیزترین علت محبوبیت آن باشد. یکی از ویژگی های منحصر  به فرد پیزا این است که این ساختمان در هیچ ساعتی از روز سایه ای ندارد و این به علت حالت قرار گرفتن پیزا می باشد. حالت قرار گرفتن آن در زمین به صورت کج است و شاید برخی فکر کنند، این پدیده برای خاص تر جلوه دادن پیزا بوده است؛ ولی حقیقت این است که برای پی این برج از خاک رس استفاده کردند و تنها پی برجی به این عظمت سه متر بود است! مجموع این دو دلیل کج شدن پیزا را به بار آورد و معمار این برج  در پاسخ به کسانی که راه حلی برای این مشکل از او می پرسیدند، می گفت: تا چند سال دیگر وزن سازه در خاک رس تثبیت می شود و بنا دیگر کج نخواهد بود. اتفاقی که تا به امروز نیفتاده؛ ولی جذابیت این برج را دوچندان کرده است.

ساسی دی ماترا:

آیا می دانستید که برخی جاذبه های ایتالیا بیش از نه هزار سال قدمت دارند؟  این جاذبه دیدنی در روزگاران قدیم سکونتگاه پیشینیان ما بوده است و از مجموعه ای سکونتگاه که در کنار هم قرار گرفته، تشکیل شده است. این خانه ها مانند سایر خانه های انسان های نخستین در دل کوه ها قرار گرفته و امروزه با بازدید از آن می‌توانید نقاشی ها و وسایلی که انسان ها در آن زمان استفاده می کردند را مشاهده کنید.

میدان پیازا دل کامپو:

پیشینیان ما در زمان های قدیم از این میدان برای برگزاری مراسم ها و مسابقات زیادی استفاده می کردند، برای مثال در زمان قرون وسطی که این میدان ساخته شده، اصلی ترین کاربردش برگزاری مسابقات اسب سواری بوده است.

پل افسوس ها:

در این روش فرد باید با یک فرد انگلیسی یا کسی که اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کند. برای این کار ابتدا به شما یک ویزای 6 ماهه اعطا می شود تا در این مدت با فرد مورد نظر خود ازدواج کنید و در غیر این صورت باید قبل از این 6 ماه کشور انگلیس را ترک کنید. البته وجود شرایط ذیل لازم است:

  • فرد متقاضی باید بیش از 18 سال سن داشته باشد.
  • رابطه ی مذکور حتما باید واقعی باشد. احراز این مسئله با دادگاه است.
  • فرد استطاعت مالی کافی داشته باشد.
  • فرد متقاضی باید کاملاً سلامت روانی داشته باشد.

مورانو:

سفر به ونیز می تواند، شما را با جاذبه های ایتالیا بیشتر از سایر شهرها آشنا کند. یکی از پرطرفدارترین جاذبه های ایتالیا در ونیز که بسیاری فقط برای بازدید از آن ونیز را انتخاب می کنند، مورانو است. شما با سفر به جزایر مورانو می توانید از هفت جزیره که در نزدیکی هم قرار گرفته اند، دیدن کنید.

مورانو در زمان های گذشته در صنعت شیشه گری بسیار معروف بوده است و به همین دلیل موزه ای در این حوزه در مورانو وجود دارد. خانه هایی که شیشه گران در زمان های قدیم استفاده می کردند، دست نخورده باقی مانده است و این سکونتگاه ها  را به یکی از جاذبه های ایتالیا تبدیل کرده است. در نزدیکی این خانه ها رستورانی قرار گرفته که قدمت آن با ساخت خانه ها برابری می کند. رستوران مذکور آلا نام دارد و برای ماهی های خوشمزه ای که سرو  می کند در بین مردم بسیار شناخته شده است؛ اما شما می توانید علاوه بر ماهی سایر غذاها و نوشیدنی ها را نیز با لذت از ویوی دلچسب این رستوران نوش جان کنید.

گراند کانال:

جاذبه های ایتالیا در ونیز به مواردی که گفتیم، ختم نمی شود. تصور کنید که در قایق نشسته اید و از هوای بی نظیر ونیز لذت می برید،  منظره اطراف شما ساختمان هایی با معماری دوره قرون وسطی است و نمی توانید برای یک لحظه هم که شده  از آن چشم بردارید! بازدید از گراند کانال تصویری که در خطوط فوق ذکر کردیم را به واقعیت تبدیل می کند.

پل ریالتو:

یکی از جاذبه های ایتالیا که مربوط به قرن شانزده میلادی است. این مکان می باشد که بر روی گراند کانال قرار گرفته است و انواع فروشگاه ها در اطراف آن قرار دارد.

کلیسای سانتا ماریا گلوریوسو دی فراری:

بسیاری از کسانی که خواهان اقامت ایتالیا هستند برای تحصیل در رشته های زیر مجموعه هنر  به این کشور مهاجرت کرده اند و همگی معتقدند که کلیسا  مذکور منبع الهامی برای تمامی هنرمندان می باشد. این مکان دیدنی شامل مقبره های بسیار و آثار چوبی زیبایی می شود که می تواند هرکسی را عاشق هنر این کشور کند.

بازارچه روبه د مار:

یکی از جاذبه های ایتالیا این بازارچه است. جالب است بدانید که  بازارچه ای دائمی نیست و تنها در ماه اکتبر دایر است و می تواند شما را با فرهنگ ایتالیا به خوبی آشنا کند.

آرسنال:

بخاطر موقعیت جغرافیایی خاص شهر ونیز مردم این شهر پیشرفت مشهودی در صنعت کشتی سازی داشته اند. آرسنال نیز یکی از مهم ترین کارخانه های کشتی سازی ایتالیا بوده و جالب است بدانید که پیشرفت ونیز  در آن زمان وابسته به تولیدات این کارخانه بوده است. امروزه بازدید از آرسنال در بین گردشگران به دلیل قدمت این کارخانه بسیار رایج می باشد و بسیاری از کشتی سازان آرزوی بازدید از این مکان را دارند.