گزینه های اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

spain-flag-circle

آیا به دنبال اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری هستید؟ می دانید چه گزینه هایی برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

پادشاهی اسپانیا از نظر انعطاف پذیری برای افرادی که برای اقامت یا شهروندی درخواست می کنند، با بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا متفاوت است. در سال 2013، مقامات اسپانیا قانونی را تصویب کردند که رویه اعطای اقامت اسپانیا به سرمایه گذاران خارجی باهوش و ثروتمند را برای مشارکت آن ها در اقتصاد ملی تنظیم می کند.

سرمایه گذاران و کارافرینان برای دریافت کارت اقامت خود به ارائه موارد اضافی نیاز ندارند. این بدان معناست که آن ها نیازی به تسلط بر زبان اسپانیایی یا ارائه مدرکی دال بر تحصیلات و حرفه ای بودن خود ندارند. چندین سال بعد، آن ها فرصتی دارند تا اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنند و پول سرمایه گذاری شده را پس بگیرند. اگر ده سال در اسپانیا زندگی کرده اید و شرایط خاصی را رعایت می کنید، حق دریافت تابعیت اسپانیا را دارید.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به شما و خانواده تان این امکان را می دهد که در اسپانیا زندگی کنید و هر کاری که دوست دارید انجام دهید. یعنی تحصیل کنید، کار کنید، کسب و کار خود را راه اندازی کنید یا فقط از اوقات فراغت لذت ببرید. علاوه بر این، شما یک فرصت عالی برای سفر در سراسر اتحادیه اروپا بدون ویزا دارید.

سرمایه گذار با اخذ اقامت اسپانیا چه فرصت هایی دارد؟

 • با داشتن کارت یک مقیم اسپانیا، می توانید کاملا آزادانه و بدون نیاز به درخواست ویزا در سراسر اتحادیه اروپا سفر کنید.
 • در اسپانیا از آب و هوای معتدل و نزدیکی به دریا لذت خواهید برد. در واقع، احساس می کنید که در یک استراحتگاه با کیفیت بالا از راحتی و ایمنی زندگی می کنید.
 • یک سرمایه گذار با اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری حق دارد طیف گسترده ای از فعالیت ها را در اسپانیا انجام دهد. این افراد می توانند یک تجارت راه اندازی کنند، برای کار درخواست دهند، تحصیل کنند یا به سادگی از اوقات فراغت لذت ببرند.
 • یک کارآفرین دارای اقتصاد باز و جذاب، زیرساخت های توسعه یافته، نیروی کار واجد شرایط و حمایت دولتی از بخش تجاری خواهد بود.
 • شما به یک سیستم بانکی قابل اعتماد که در سراسر جهان مورد احترام است و همچنین به وام های ارزان و نرخ بهره بسیار پایین در وام مسکن دسترسی خواهید داشت.
 • سلامتی شما و اعضای خانواده اتان توسط سیستم مراقبت های بهداشتی اسپانیا که در بین سیستم های پیشرو در اروپا است، محافظت می شود.
 • فرزندان شما آموزش مدرن و با کیفیت بالا را که رایگان است، دریافت می کنند. مدارک تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و بسیار قابل اعتماد است.
 • پنج سال بعد، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. ده سال زندگی در کشور با رعایت شرایط خاص به شما این حق را می دهد که تابعیت و پاسپورت اسپانیایی دریافت کنید.

مزایای اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 • متقاضی اصلی برای اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری باید با تعدادی از الزامات تعیین شده توسط مقامات مهاجرت در اسپانیا مطابقت داشته باشد. از یک سرمایه گذار خارجی انتظار نمی رود در آزمون ارزیابی دانش خود از زبان، تاریخ، فرهنگ و سنت های اسپانیایی شرکت کند. همچنین از آن ها انتظار نمی رود که تحصیلات یا صلاحیت های حرفه ای خود را ثابت کنند.مطابق با قوانین برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری، باید برای تمام خانواده خود درخواست اقامت دهید. در فرم درخواست خود باید موارد زیر را درج کنید:
  • همسر یا شریک زندگی شما؛
  • فرزندان شما زیر 18 سال؛
  • فرزندان شما زیر 26 سال اگر مجرد باشند و از نظر مالی به متقاضی اصلی وابسته باشند.
  • فرزندان شما دارای ناتوانی ذهنی یا جسمی (هیچ محدودیت سنی اعمال نمی شود).
  • والدین شما.

  در این رابطه باید بدانید که اکثر گزینه های سرمایه گذاری در اقتصاد اسپانیا برای سرمایه گذاران ایمن و برخی از فردی که در این برنامه شرکت می کند می تواند یکی از سه گزینه مورد نیاز از 500,000 یورو تا 2,000,000 یورو را انتخاب کند.

  درخواست شما در مدت زمان کوتاهی بررسی خواهد شد. این به شما امکان می دهد در شرایط عادی ظرف 2 یا 3 ماه کارت اقامت خود را دریافت کنید. اکنون این مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا به 4 یا 5 ماه افزایش یافته است.

  در اسپانیا، برخلاف سایر کشورها، دریافت کارت اقامت به این معنا نیست که شما باید همیشه در این کشور بمانید. یک سفر کوتاه به اسپانیا کافی است.

زمینه های سرمایه‌گذاری برای اخذ اقامت این کشور

شما سه گزینه برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری دارید.

. سرمایه گذاری در دارایی های مالی

حداقل سرمایه گذاری دارایی مالی
2000000 یورو اوراق قرضه دولتی اسپانیا
1000000 یورو سهام و سهام شرکت هایی که در اسپانیا واقع شده اند یا به طور فعال در فعالیت های تجاری اسپانیا درگیر هستند
1000000 یورو سهامداری در سرمایه‌گذاری، صندوق‌های سرمایه‌گذاری بسته و خطرپذیر مستقر در اسپانیا
1000000یورو سپرده بانکی در یک موسسه مالی اسپانیایی
اقامت-اسپانیا-از-طریق-سرمایه-گذاری

2. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

برای دریافت ویزای طلایی یا اجازه اقامت، متقاضی باید مدارکی مبنی بر خرید ملک با هزینه حداقل 500000 یورو ارائه دهد. خرید باید عاری از هرگونه تحمیل یا تضمین اوراق قرضه باشد.

اگر سرمایه گذاری شما در یک شی گران قیمت انجام شده است، نباید به بخشی از املاک که هزینه آن 500,000 یورو است، اعمال شود.

 1. سرمایه گذاری در تجارت

هیچ الزام خاصی در مورد حداقل سرمایه گذاری در تجارت وجود ندارد. با این حال، پروژه تجاری شما باید به نفع پادشاهی اسپانیا باشد. این بدان معناست که باید حداقل با یک معیار ذکر شده در زیر مطابقت داشته باشد:

 • باید مشاغل جدید ایجاد کند.
 • این باید در راستای منافع اجتماعی و اقتصادی منطقه ای باشد که برای پروژه تجاری شما انتخاب شده است.
 • باید به طور قابل توجهی به نوآوری های علمی و فناوری کمک کند.
 • پروژه شما باید توسط نماینده تجارت و صنعت در سفارت اسپانیا در محلی که برای ویزای سرمایه گذاری درخواست داده اید، تایید شود.