گنجینه های باورنکردنی که نمی دانستید در موزه های کانادا وجود دارد

canada

آیا همه گنجینه هایی که موزه های کانادا برای ارائه دارند را می شناسید؟ دوباره فکر کنید. در این مقاله به مواردی از فرهنگ پاپ گرفته تا گنجینه ‌های تاریخی بی ‌نظیر و آثار باستانی این کشور می پردازیم.

قدیمی ترین چوب هاکی جهان

این چوب با ظاهری ساده که در دهه 1830 از یک تکه افرا شکر به صورت دستی تراشیده شد، در واقع یک قطعه گرانبها از تاریخ هاکی است. این اثر که از طریق نسل‌های خانواده موفات در کیپ برتون به ارث رسیده است، در سال 1980 به صاحب آرایشگاه نوا اسکوشیا هدیه داده شد. به مدت 25 سال روی دیوار مغازه آویزان بود تا اینکه به یک کلکسیونر فروخته و بعدا توسط موزه خریداری شد.

یک صندلی عرشه از کشتی تایتانیک

تنها هشت صندلی عرشه چوبی به دست آمده از کشتی تایتانیک وجود دارد. این صندلی که از اقیانوس بیرون کشیده شده بود، به احترام کشیش هنری دبلیو به موزه اهدا شد.

تکه ای از مریخ در موزه

شاید نتوانید به مریخ سفر کنید، اما هنوز هم می توانید به تکه هایی از این سیاره سرخ نزدیک شوید. در مجموع 22 شهاب سنگ مریخی در مجموعه موزه سلطنتی انتاریو وجود دارد که در اثر برخورد یک سیارک یا دنباله دار از سطح مریخ جدا شده و به سمت مدار ما کشیده شده است. این یک پنجم کل نمونه هایی است که تا به حال بر روی زمین کشف شده است.

بزرگ ترین تی رکس جهان در موزه

این ماکت که در موزه کانادا قرار دارد، بر اساس اسکلت اصلی یک تیرانوسوروس رکس ۶۷ میلیون ساله است. این فسیل در سال 1991 توسط یک معلم علوم و تیمی از دیرینه شناسان در نزدیکی ایست اند ساسکاچوان کشف شد. این سنگین وزن که اکنون به عنوان بزرگ ترین تی رکس جهان شناخته می شود، 8800 کیلوگرم وزن داشت.

اشاره ای به تاریخ نئون

اوج نئون در این موزه فضای باز در خیابان 104 ادمونتون کانادا جشن گرفته می شود. این مجموعه دارای 23 تابلوی تجاری قدیمی است که قدمت آن ها به چند دهه قبل می رسد. کمک های مالی توسط بخش برنامه ریزی میراث شهر هماهنگ شده و توسط اعضای انجمن علائم آلبرتا بازسازی و نصب می شود .

رولز رویس جان لنون

چگونه یک رولز رویس متعلق به جان لنون در یک موزه کانادایی قرار می گیرد؟ لیموزین تورینگ فانتوم وی در سال 1965 به سفارش گروه سابق بیتل توسط تاجر کانادایی جیم پتیسون اهدا شد که آن را در حراجی به قیمت بیش از 2 میلیون دلار خریداری کرده بود.

اولین سکه یک سنت کانادا

زمانی که سکه هایی با کلمه «کانادا» برای اولین بار در سال 1858 منتشر شد، یک پنی بود. قانون ارز اصلاح شده در سال 1857 حکم کرد که استان کانادا (آنتاریو و کبک در آن زمان) از بریتانیایی ها جدا شود. سیستم پوند و شیلینگ و اینکه کلیه حساب های استانی به دلار و سکه به سنت نگهداری شود.

اولین Canadarm در فضا

پنج مورد از این بازوهای روباتیک نمادین که توسط SPAR Aerospace Ltd. مستقر در تورنتو ساخته شده است برای استفاده در برنامه شاتل فضایی بین سال‌های 1981 و 1993 به ناسا تحویل داده شد. 13، 1981. 23 پرواز را تکمیل کرد و نزدیک به 100 میلیون مایل را در مدار پیمود.

رد پایی 800 ساله در موزه

این قالب برنزی با چاپ موکاسین گامی واقعی به گذشته است. یکی از 400000 اثر باستانی کشف شده در طی کاوش های باستان شناسی در سایت موزه در سال 2008، قدیمی ترین ردپایی است که در The Forks، زمین های اجدادی در قلمرو پیمان یک، جایی که رودخانه های Red و Assiniboine به هم می رسند، یافت شده است.

جام برای اولین برد دربی کنتاکی کانادا

یک مسابقه دو دقیقه‌ای رکوردار، رقصنده شمالی را از برنده اسب مسابقه به سوپراستار ارتقا داد. در 2 می 1964، کلت اولین اسب پرورش یافته در این کشور بود که در دربی معتبر کنتاکی پیروز شد. رقصنده شمالی که وارد تالار مشاهیر ورزشی این کشور شد، تاثیرگذارترین پدر قرن بیستم در نظر گرفته می‌شود و پدرش برنده 143 سهام است.

بزرگترین سروسیت وجهی جهان در موزه

سروسیت 898 قیراطی Light of the Desert ROM از دو جهت بر الماس های دیگر برتری دارد. اول، از نظر کمیاب بودن: دیدن یک ماده معدنی به ظرافت سروسیت و برش و صیقل دادن آن به یک سنگ تمام شده، بسیار غیرمعمول است. دوم، از نظر “پراکندگی” که توانایی جواهر برای بازتاب نور برای ایجاد یک اثر کالیدوسکوپ است.

کت سر آیزاک براک (با سوراخ گلوله)

لباس فرمانده نیروهای کانادا در طول جنگ 1812 او را از مرگ حتمی نجات داد. براک در حین رهبری اتهامات علیه آمریکایی ها در نبرد کوئینستون هایتس از ناحیه سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. سوراخ گلوله مشک در زیر یقه سمت چپ قابل مشاهده است.

بزرگ ترین نمایشگاه باربی جهان

این یک دنیای باربی در این مجموعه است که شامل بیش از 1000 تجسم از عروسک نمادین (و چند کن) است. این نمایشگاه شامل باربی های منحصر به فرد، الهام گرفته از هالیوود و لوکس (دیور، ورساچه، آرمانی) و همچنین 28 باربی است که توسط باب مکی، مشتری و طراح مشهور به ستارگان، لباس پوشیده اند.

پناهگاه جنگ سرد

این پناهگاه زیرزمینی با نام مستعار دایفن‌بونکر توسط نخست‌وزیر جان دیفن‌بیکر در سال 1959 برای اسکان مقامات کلیدی در صورت حمله هسته‌ای ساخته شد. تا زمانی که در سال 1994 از رده خارج شد، انبارهای این فضای 100000 فوت مربعی با غذای تازه و جیره کافی برای تغذیه 535 نفر به مدت 30 روز انباشته شد.

تاج گل ساخته شده از موی انسان

این اثر به عنوان دکور در قرن 18 و 19 محبوبیت داشت. رشته موهایی از عزیزان جمع آوری می شد و به شکل الگوهای پیچیده برای ساخت گردنبند و سنجاق بافته می شد. قطعات بزرگ تر اغلب شامل موهای چند نفر از اعضای خانواده بود، مانند این تاج گل (تقریبا 1838) که از موهای یک مادر و هشت دخترش از پرسکات، انتاریو، ساخته شده بود.

بزرگ ترین اسکلت نهنگ آبی کانادا

نهنگ های آبی به ندرت در سواحل رها می شوند، به همین دلیل است که یافتن اسکلت های دست نخورده دشوار است. بیگ بلو یک ماده بالغ بود که در سال 1987 در ساحل شمال غربی جزیره پرنس ادوارد به ساحل رفت. این نمونه 80000 کیلوگرم و 26 متر طول تخمین زده می شود. این نمونه بزرگ ترین در نوع خود در این کشور است و یکی از تنها 21 نمونه موجود در سراسر جهان به شمار می رود.