10 بهترین جاذبه گردشگری در شهرهای مونترال و کبک سیتی کانادا

canada

موزه‌ ها، پارک ‌ها و جاذبه‌ های گردشگری را که مونترال و کبک سیتی را به یکی از متنوع‌ ترین، زیباترین و هیجان ‌انگیزترین مقاصد سفر در کانادا تبدیل کرده ‌اند، کاوش کنید.

جاذبه های مونترال کانادا: کلیسای نوتردام

مهم‌ترین جاذبه‌های مونترال، این پروژه عظیم احیای گوتیک است که توسط معمار ایرلندی جیمز اودانل طراحی و بین سال‌های 1824 و 1829 ساخته شده است. این کلیسای پررونق کاتولیک دارای فضای داخلی به سبک قرون وسطایی خیره‌کننده‌ای است که حکاکی‌هایی از چوب گردو و شیشه‌های رنگی نفیس دارد. از جمله پنجره‌ها و ستاره‌های طلای ۲۴ عیار در سقف آبی طاق‌دار. نقاشی های هنرهای زیبا در شبستان و کلیسای چشمگیر Chapelle du Sacre-Coeur  در پشت محراب را از دست ندهید.

جاذبه های شهر کبک: ارگ

این ساختمان از 10 ساختمان که به طور چشمگیری در بالای Cap Diamant در شهر کبک کانادا قرار دارد، بزرگ ترین استحکامات نظامی در آمریکای شمالی است. این مکان مشرف بر رودخانه سنت لارنس در سال 1750 توسط فرانسوی ها آغاز شد. این قلعه یک خانه فعال برای هنگ 22 سلطنتی نیروهای کانادایی است و نمایش های نظامی روزانه برای سرگرمی بازدیدکنندگان در ماه های تابستان در آن برگزار می شود.

جاذبه های مونترال: پارک کوه رویال

نقطه برجسته جغرافیایی تمام جاذبه های مونترال بدون شک شیب های تند مون رویال است. منطقه حفاظت شده پارک دو مون رویال که در سال 1535 توسط ژاک کارتیه نامگذاری شد، بیش از 343 هکتار از کوه های جنگلی را پوشش می دهد. همچنین فضاهای سبز فراوان، درختچه ها و گل ها و همچنین زیستگاه صدها گونه پرنده و دیگر حیات وحش را فراهم می کند. مونت رویال که در سال 1876 توسط فردریک لا اولمستد طراحی شد، همچنان به الهام بخشیدن به مردم محلی ادامه می دهد. گزینه‌های فعالیت، بسته به زمان سال، شامل اسکیت، دوچرخه‌سواری، قایق‌بازی، سواری با توباگان و کفش‌بازی برفی است. در شمال غربی پارک، خیابان چشمگیر Oratoire St-Joseph  قرار دارد.

جاذبه های مونترال: پارک المپیک

یکی از قابل توجه ترین جاذبه های مونترال، پارک المپیک نیز یکی از بحث برانگیزترین جاذبه هاست. این ورزشگاه که برای بازی‌های المپیک1976 ساخته شد. تا دهه 1980، علیرغم هزینه 1.4 میلیارد دلاری ناتمام ماند و سقف جمع شونده روی استادیوم هرگز به طور کامل کار نکرده است. با این وجود، بازدیدکنندگان به راحتی می توانند یک یا دو روز کامل را با نمایشگاه های متنوع، مناظر و فعالیت های موجود در این چهارضلعی عظیم سپری کنند.

جاذبه های شهر کبک: کلیسای سنت آن دوبوپر

قدیمی ترین مکان زیارتی در آمریکای شمالی در سال 1658 به عنوان زیارتگاه این قدیس حامی کبک در کانادا شروع به کار کرد و در سال 1887 به عنوان کلیسایی تاسیس شد. کلیسای فعلی که در سال 1923 شروع اما تنها در سال 1963 تکمیل شد، دارای یک فضای داخلی چشمگیر با تزئینات مجلل است. از جمله طاق های پنجره ای چشمگیر. صدها عصا و وسایل کمک پزشکی را می توان در اهرام کنار ورودی به سبک قرون وسطایی مشاهده کرد که شهادتی بر دعای زائر است. در ورودی آن مجسمه‌های مذهبی خیره‌کننده قرار دارند.

جاذبه های شهر کبک: ایل دورلئان

بهشتی از سرسبزی و آرامش، ایل دورلئان یکی از اولین سکونتگاه های اروپایی در دنیای جدید بود و از آن به عنوان مهد تمدن فرانسه در آمریکای شمالی یاد می شود. از زمانی که ژاک کارتیه در سال 1535 به اینجا رسید، شش محله در امتداد این جزیره 30 کیلومتری بسیاری از سنت‌های فرانسوی اولین مهاجران را حفظ کرده‌اند. همچنین بیش از 600 ساختمان میراثی یک جواهر معماری حفظ شده را نشان می‌دهند . خاک حاصلخیز آن باعث شده که محصولات این جزیره به بازار فضای باز منطقه معروف شود.

جاذبه های مونترال: موزه Pointe-a-Calliere

این مکان تاریخی ملی که مانند نگهبانی از محل تلاقی رودخانه‌های سنت پیر و سنت لارنس بالا می‌رود، موزه مونترال در میدان رویال است. در این نقطه عطف از سنگ و فولاد برس، سه بخش وجود دارد: یک ساختمان شیک که بر روی ویرانه های سازه های قدیمی ساخته شده، دخمه باستان شناسی و گمرک بازسازی شده. سیستم تور خودراهنما به هر بازدید کننده اجازه می دهد تا با سرعت خاص خود به کاوش بپردازد، اما راهنماها در سراسر سایت برای پاسخ به سوالات استفاده می شوند.

جاذبه های شمال مونترال: Les Laurentides

Les Laurentides (Laurentians)  که در شمال مونترال کانادا قرار دارد، بیشتر به دلیل پیست‌های اسکی باشکوه و فعالیت‌های خانوادگی در تمام طول سال شناخته می‌شود. بقایای ملل اول حاکی از سکونتگاه های آمریکایی در اینجا بیش از 4000 سال پیش است. از قرن نوزدهم این منطقه یک منطقه کشاورزی غنی بوده که به شکار، صید و ماهیگیری در 6000 دریاچه و برکه معروف است. بازدیدکنندگان می توانند از دهکده های تاریخی فرانسوی زبان لذت ببرند، در تابستان در مسیرهای متعدد دوچرخه سواری و پیاده روی کنند یا در زمستان از استراحتگاه های اسکی مجلل لذت ببرند.

جاذبه های شهر کبک: موزه تمدن کبک

تعداد کمی از موزه‌ها در جهان نقدهای مثبتی را که به موزه تمدن کبک (MCQ) داده می‌شود، دریافت می کنند. این نمایشگاه ها (که دو تای آن ها دائمی هستند) تاریخ، فرهنگ، ورزش، علم، و موضوعات فکری و باطنی را در طیفی از روش های تعاملی پوشش می دهند. MCQ  که توسط معمار مشهور  Moshe Safdie، خالق گالری ملی اتاوا طراحی شده است، موزه آمریکای فرانسه، Maison Chevalier، Seminaire de Quebec  و همچنین مرکز تفسیر Place-Royale را برای ایجاد این نگاه پر جنب و جوش در خود جای داده است.

جاذبه های مونترال: موزه هنرهای زیبای مونترال

یکی از بزرگ ترین جاذبه های مونترال کانادا (و یکی از  چشمگیرترین موزه های آمریکای شمالی) بر دو طرف خیابان باشکوه شربروک اوست مسلط است. فعالیت آن در سال 1860 آغاز شد، زمانی که گروهی از مجموعه داران انجمن هنری مونترال را برای ارائه نمایشگاه ها، تاسیس یک مدرسه هنری، جمع آوری مجموعه ای دائمی از نقاشی ها و توسعه یک کتابخانه هنری راه اندازی کردند. اعضا در نهایت برای نگهداری از استادان قدیمی و آثار معاصر، بودجه جمع آوری کردند. در سال 1991 موزه به غرفه مدرن ژان نوئل دزمرایس در ضلع جنوبی خیابان گسترش یافت.