9 مکان تاریخی برتر برای بازدید در فرانسه

france-flag-circle

فرانسه از زمان استقرار انسان ها در غارهای آن تا جنگ های بزرگ جهانی و پس از آن، نقش شگفت انگیزی در تاریخ جهان ایفا کرده است. اگر از علاقه مندان به تاریخ هستید مکان‌ها و بناهای تاریخی و شگفتی‌های معماری زیادی در فرانسه وجود دارد. بنابراین اغلب دشوار است بدانید از کجا شروع کنید.

بنابراین، هنگامی که برج ایفل، طاق پیروزی و کلیسای جامع نوتردام را انتخاب کردید، از مکان های تاریخی در این فهرست بازدید کنید. این مکان ها حسی جامع و منحصر به فرد از فرهنگ فرانسوی در طول تاریخ ارائه می دهد.

مونت سن میشل – فرانسه

کلیسای مونت سن میشل در اوایل قرن هشتم ساخته شد. در طول سال‌های پس از ساخت آن، ساختمان‌ها و خیابان‌های دیگری در کنار آن ساخته شدند. سرانجام، مونت سن میشل به یک شهر کوچک تبدیل و سپس به عنوان میراث جهانی یونسکو نام گذاری شد.

امروزه این مکان برای قرن‌ها یک مقصد زیارتی اصلی بوده است، البته این موضوع مورد توجه گردشگران قرار نگرفته است. این دریا در خلیجی است که در آن بریتانی و نرماندی با هم ادغام می‌شوند و در روزهای جزرومد به‌نظر می‌رسد آزادانه شناور باشند.

گورستان پر لاشز – فرانسه

گورستان پر لاشز هم بزرگترین پارک و هم بزرگترین گورستان پاریس است. این گورستان در سال 1804 تاسیس شد و از آن زمان در 44 هکتار زمین گسترش یافته است. این زمین‌ها 70000 قطعه خاکسپاری علامت‌گذاری شده را در خود جای می‌دهند، اما هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که در طول سال‌ها چند نفر در اینجا دفن شده‌اند.

همانطور که در پیچ و خم به ظاهر بی پایان، از قبرهای گوتیک گرفته تا اتاقک های هاوسمان و مقبره های باستانی پرسه می زنید، با نام های مشهور زیادی روبرو می شوید. مانند: آنوره دو بالزاک، گیوم آپولینر، فردریک شوپن، کولت، ژان فرانسوا شامپولیون، ژان دو لافونتن و غیره.

نیمز آرنا – فرانسه

در سال‌های امپراتوری بزرگ، نیمز آرنا میزبان بازی‌های سنتی رومی بود. شکل بیضوی مسحورکننده آن، نماهای بدون مانعی از اجراها را به 20000 تماشاچی که در ردیف های 34 نفره نشسته بودند، می داد. دو سطح و اتاق زیر شیروانی سالن با شصت طاق سنگی و شبکه‌ای کامل از گالری ها با 126 راه پله پوشیده شده است.

هنگامی که امپراتوری روم دیگر وجود نداشت، ویزیگوت ها ورزشگاه نیمز را به یک قلعه تبدیل کردند. بعدها، در قرون وسطی، روستای کوچکی در داخل دیوارهای آن ساخته شد که با چاه‌ها، خانه‌ها، کلیساها و قلعه کامل گشت. این سازه ها تا قرن هجدهم باقی ماندند تا زمانی که تخریب بعدی آغاز شد.

سواحل فرود D-Day

به احتمال زیاد، شما داستان D-day را شنیده اید. چگونه عملیات Overlord در 6 ژوئن 1994 با بیش از 6000 کشتی و قایق مستقیما به سمت سواحل شمال نرماندی فرانسه حرکت کرد و ده‌ها هزار سرباز متفقین را روی شن‌های خود ریختند. این سواحل که زمانی محل بزرگ ترین تهاجم دریایی تاریخ بودند، اکنون هزاران گردشگر را جذب می کنند. این گردشگران می خواهند آثاری نبردی را ببینند که جان بیش از 21000 نفر را گرفت و جهان را برای همیشه تغییر داد.

غارهای لاسکو

غارهای لاسکو در فرانسه حاوی بیش از ششصد نقاشی از حیوانات مربوط به دوران پارینه سنگی بالایی است. نقاشی هایی که دیوارها و سقف های غار را می پوشانند به طور آزمایشی حدود 17000 سال قدمت دارند.

لاسکو – فرانسه پس از جنگ جهانی دوم به روی عموم باز شد، اما با افزایش تعداد بازدیدکنندگان به حدود 1500 نفر در روز، مقادیر زیادی دی اکسید کربن تراوش شده توسط نفس انسان شروع به آسیب رساندن به هنر کرد. بنابراین، غار اصلی لاسکو در سال 1963 بسته شد و اکنون تنها برای تعداد کمی از دانشمندان و کارشناسان میدانی هر سال قابل دسترسی است. درعوض از بازدیدکنندگان دعوت می شود تا ماکت غارهای نزدیک را کاوش کنند، زیرا با تمام جزئیات بازسازی شده است. راهنماهای حرفه‌ای چندین بار در روز گروه‌هایی از بازدیدکنندگان را همراهی می‌کنند و به سوالاتی درباره کنجکاوی‌های غار پاسخ می‌دهند.

دخمه های پاریس

بیست متر زیر زمین، زیر قلب پاریس زیبا ، هزارتویی پنهان است. این پیچ و خم پر پیچ و خم از گذرگاه‌های باریک و گالری‌های تاریک قرن‌ها پیش، از معادن قدیمی که از سنگ آن برای ساختن شهر استفاده می‌شد، ساخته شد. آنها حاوی بقایای میلیون‌ها نفر از پاریسی‌ها هستند که از مکان‌های استراحت اصلی‌شان در زمان بسته شدن قبرستان‌های شهر که تهدیدی برای سلامت عمومی بود، در قرن هجدهم و نوزدهم منتقل شدند.

کلیسای جامع استراسبورگ

کلیسای جامع استراسبورگ در فرانسه چیزی کمتر از یک شاهکار هنر گوتیک نیست. ویکتور هوگو از آن به عنوان «معجزه ای سبک و ظریف» یاد کرد. این کلیسای جامع بیش از هزار سال قدمت دارد و در طول قرن ها در بالای محل معبد قدیمی رومی ساخته شده است که سرداب آن هنوز باقی مانده است. سنگ‌تراش‌ها و صنعت‌گرانی که ساختمان را تا آخرین جزئیات تزئین کردند، یک سری رازها و رمزهای مرموز را پشت سر گذاشتند، اما چشمگیرتر از همه، ساعت نجومی است که ارقام خودکار آن هر روز در ساعت‌های نیم و نیم ظهر در اطراف رژه می‌روند. بیرون ساختمان، ساخته شده از ماسه سنگ صورتی است که رنگ آن با تغییر نور طبیعی در طول روز تغییر می کند.

سنگ های ایستاده مگالیتیک کارناک

در اطراف دهکده Carnacدر فرانسه، تجمعی از بیش از 3000 سنگ ایستاده مگالیتیک از زمانی که جمعیت ماقبل سلتی در بریتانی آنها را در هزاران سال پیش برپا کردند، باقی مانده است. مجموعه از هر دو تک سنگ (منهیر) و خوشه های جذاب (دولمن) تشکیل شده است. بزرگترین این تراز از 12 ردیف سنگی همگرا تشکیل شده است که بیش از یک کیلومتر امتداد دارد و در انتهای آن یک دایره سنگی وجود دارد. بزرگترین سنگهای آن در غرب و کوچکترین آنها در شرق قرار دارند.

می‌پرسید هدف از ساخت چنین سنگ‌هایی در فرانسه چیست؟ حقیقت این است که هیچ کس نمی داند. افسانه‌های محلی ادعا می‌کنند که مرلین جادوگر یک بار لژیون رومی را که در کارناک در حال راهپیمایی بود به سنگ تبدیل کرد و آنها را در آنجا رها کرد. مورخان و دانشمندان این نظریه را مطرح کرده‌اند که این سنگ‌ها به‌عنوان تقویم عمل کرده و فصول و ماه را دنبال می‌کنند.

Chateau de Villandry

در سال 1532، ژان لو برتون که وزیر دارایی فرانسیس اول – فرانسه بود، مالکیت قدیمی ویلندری را در اختیار گرفت. او متعاقبا ساختمان‌های موجود را خراب کرد و آخرین قلعه بزرگ دره Loire را که در دوران رنسانس ساخته شده بود، Chateau de Villandry  ساخت. در طول قرن‌ها، این قلعه تغییرات زیادی را در سبک و محیط تجربه کرد تا اینکه دکتر یواخیم کاروالو و همسرش آن کولمن آن را در سال 1906 خریداری کردند و خانواده‌شان تمام ثروت خود را وقف بازگرداندن شکوه اولیه آن کردند.

تا به امروز، این قلعه شاهدی بر سبک زندگی رنسانس فرانسوی است، اگرچه فضای داخلی شگفتی هایی مانند یک فواره در اتاق غذاخوری و سقف معروف اسپانیایی-موروشی بالای اتاق شرقی را در خود جای داده است. اما شش باغ رسمی قلعه که هر کدام به صورت استراتژیک در نقوش منحصربه‌فردی کاشته شده‌اند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.